Mamuśki gotowe na wszystko

Wydawnictwo: Świat Książki

Niebywale śmieszna powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym, a jednocześnie kapitalny portret młodej matki na tle małego miasteczka. Upchurch, w którym zamieszkała Kate Klein, matka trojga dzieci, jest nudne. Niegdyś kochający mąż rzadko bywa w domu, a sąsiadki zadzierają nosa. Kiedy jedna z nich zostaje zamordowana, Kate rozpoczyna śledztwo. Prowadzi je w poniedziałki, środy i piątki między 8.45 a 11.30, gdy dzieci są w przedszkolu. I wpada w nieludzkie tarapaty, odkrywając zdumiewające sekrety współmieszkańców, składające się na adrugie życiea z pozoru idealnego miasteczka.

summerak | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Świetna :D Książka zawiera to co lubię wątek kryminalny ,wątek miłosny i dobry humor. Czyta się lekko i z zapałem .

Plus dla autorki za pomysłowość, zaskoczenie czytelnika - prawie do końca nie wiedziałam kto zabił Kitty ;)

lacerta | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Nie tylko zabawna, ale też wciągająca książka. Kura domowa z przedmieścia próbująca rozwiązać zagadkę kryminalną to ciekawy pomysł. Lekka i przyjemna, a zakończenie zaskakujące.

Agacha | 2015-01-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Takie sobie czytadło amerykańskie. Jedyna refleksja, jaka mnie naszła po lekturze, to zadowolenie, że nie mieszkam w tym kraju.

Ciekawa książka z nutką romansu i kryminału na tle współczesnego małego miasteczka. Dobra opowieść, świetnie się czyta.

minka84 | 2012-01-24

Ksiazka lekko zabarwiona kryminalnie, z duzym poczuciem humoru.Przypomina troche epizod z flimu "Gotowe na wszystko".
Bogate panie na przedmiesciach. z pozoru ograniczone do zadan jakze prozaicznych: dom, dzieci, maz. Typowe panie domu. Jednak gdy na przedmiesciu odkryte zostaje morderstwo, swiat jakze wydawaloby sie idelany. okazuje sie byc tylko wielkim pozorem.
Lekka powiesc na dlugie zimowe wieczory.

Aileen20 | 2013-04-18

Świetna książka na wieczory, dla oderwania się od smutków i codziennego życia. :) Wątek kryminalny, miłosny :)

Lekko i przyjemnie :)

MaratikS | 2015-02-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2015

Nie lubię kryminałów, nudzą mnie. Zawsze wydaje mi się, że istnieje gdzieś coś w rodzaju matrycy, wzornika, według którego powstają. Mniej więcej w połowie, lub ostatecznie po dwóch trzecich książki domyślam się kto zabił i nawet jeśli się mylę, to nie jest to na tyle zaskakujące, by skwitować czymś więcej niż "Aha, no cóż". W "Mamuśkach" trupa mamy praktycznie na samym początku, a kiedy w końcu pod sam koniec dowiedziałam się kto zabił prawie się roześmiałam, tak daleka byłam od prawdy. Dodatkowo mamy w książce zestawienie dwóch typów mamusiek, a to co wzajemnie o sobie myślą pozwala na refleksję jak często oceniamy innych po pozorach i czy wyobrażenia jak ci inni krytykują nas, nie są tylko projekcją naszych własnych kompleksów i wyrzutów sumienia. Jak zwykle w przypadku tej autorki w powieści mało jest dramatycznych zwrotów akcji i szybkiego tempa. Fabuła toczy się jak prawdziwe życie, niby godziny uciekają za szybko , ale w zasadzie nic się nie dzieje. Co absolutnie nie...

Pietruszka | 2014-12-10

Zabawna książka pełna humoru z wątkiem kryminalnym, który znacznie ubogaca całą fabułę.
Kate jest matką trójki dzieci i mieszka w małym miasteczku na przedmieściach. Na pewno nie jest nudną kurą domową, ale nie ukrywa, że w jej życiu brakuje dreszczyku emocji. Kiedy więc w spokojnej dotąd okolicy zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, główna bohaterka postanawia rozwikłać zagadkę.

Książka niezwykle wciągająca, napisana świetnym językiem, pozwala oderwać się od rzeczywistości i zmusza do myślenia - kto zabił?

Katarzyna | 2012-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2012

Do wielkich dzieł literackich ta powieść niestety nie nalezy. Niestety dochodze do wniosku, że fabuła jest bardzo płytka a autorka ma nas za dzieci, które nie bedą dochodzić sensu działania głównej bohaterki. Uważam ta książkę za słabą. A takie opowiadania pisałam już w liceum. i wtedy tez nie zastanawiałam się czy aby na pewno w prawdziwym życiu tak to mogłoby wyglądać...Książka dobra na weekend. Do przeczytania i zapomnienia... niestety.

Iwona | 2016-05-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 maja 2016

Średniej jakości książka. Momentami bardzo nudna, mało akcji, zero napięcia. Nie polecam.