Okładka książki Magnetyzerka

typ
papier
5,8 (40 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Jak wybrać męża, wyleczyć histerię i pozbyć się migreny? Cordelia Preston ma sposób na wszystko. Ale czy potrafi uporać się także z widmami z własnej przeszłości? Hipnotyzująca powieść osadzona w wiktoriańskiej Anglii. Piękna Cordelia Preston, niegdyś żona arystokraty, teraz starzejąca się aktorka, której przeszłość ukrywa niejedną mroczną tajemnicę, nieoczekiwanie zaczyna karierę jako Pani...

Piękna Cordelia Preston, niegdyś żona arystokraty, teraz starzejąca się aktorka, której przeszłość ukrywa niejedną mroczną tajemnicę, nieoczekiwanie zaczyna karierę jako Pani Freno-Magnetyzerka. W londyńskiej suterenie pełnej luster i aksamitu, wykorzystując popularną metodę leczenia przy pomocy tajemniczych fluidów, doradza młodym pannom w sprawach małżeństwa. Szybko staje się popularna i bogata. Sukces to jednak rzecz niepewna, kiedy skrywa się przeszłość pełną tajemnic i bolesnych rozstań. W księżycową zimową noc niedaleko domu Cordelii zostają znalezione zwłoki. Nagle wydarzenia, o których wolałaby zapomnieć, wydostają się na światło dzienne, co przyciąga czającą się w londyńskich zaułkach zamaskowaną postać...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
eR_ | 2014-02-12

Mesmeryzm-każdy szanowany lekarz powinien stosować przynajmniej szczyptę,bo niektórzy pacjenci rezygnowali z lekarza,który tego nie stosował.
Szanowane damy uważały,że to bardziej przystoi,niż prostackie zaglądanie do wnętrza ..

Nefglarien | 2012-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Może przedstawię moją opinię w ten sposób:

Wady (jeżeli komuś to przeszkadza w książkach):
- wątek kryminalny pojawia się pod koniec książki
- fabuła toczy się bardzo wolno
Jednak pragnę zaznaczyć, że według mnie nie są to wady, a jedynie cechy. Czas popełnienia zbrodni czy prędkość akcji wspaniale pasują do "Magnetyzerki". A to dlatego, że...

Zalety:
- intrygująca tematyka (mesmeryzjm, hipnoza, teatr)
- świetny klimat
- rozbudowana historia bohaterów drugoplanowych i pobocznych, z którymi czytelnik łatwo się zżywa
- bardzo dobry styl
- ciekawy sposób prowadzenia fabuły: bardzo długi wstęp, kiedy poznajemy wszystkich bohaterów, a następnie proces, podczas którego nie wiemy, co konkretnie zdarzyło się w noc popełnienia przestępstwa, dzięki temu sami możemy stać się detektywami
- trudno przewidzieć dalsze wydarzenia
- oryginalność

arianna25 | 2011-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2011

bardzo sympatyczna książka. Na początku trochę nudzi, ale od ok. 60 strony rozkręca się i poznajemy ciekawy swiat 2 byłych podstarzałych aktorek, które z braku innych możliwoci pracy postanawiają otworzyć gabinet mesmeryczno-frenologiczny (ot taki nasz energoterapeuta) i doradzać młodym małżonkom, czy do siebie pasują. w historii pojawiają się wątki krymminalne, intrygi, a także dramaty głównych bohaterek.
Polecam!

Mamba_2008 | 2011-11-22
Przeczytana: 13 listopada 2011

Dużo można się dowiedzieć o początkach mesmeryzmu i o frenologii. Natomiast przy całym uroku opisów londyńskich ulic akcja jest mało porywająca i na zbrodnię trzeba czekać aż do samego końca, aby potem rozczarować się zakończeniem. Niestety książka nie weszła w zbiór moich ulubionych wartych przeczytania.

femi | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Uderza:
Narracja prowadzona w chaotyczny sposób, pojawiają się także słowa potoczne i małe błądy historyczne.

Jednak:
Książkę przyjemnie się czyta dzięki scenerii czasów wiktoriańskich. Profesja głównej bohaterki jako że nie jest popularna w literaturze (tak jak magia i wampiryzm) dodaje wyjątkowości fabule. Zawiłe losy bohaterów oraz wątek zbrodni wciągają.

Ostatecznie:
Można się podelektować, ale bez rewelacji.
ocena: dobra

blaszka | 2012-12-30

Warta przeczytania nawet tak dla rozrywki. Ciekawie opisane losy bohaterki i jej najbliższej rodziny. Troszkę romansu, troszkę kryminału, troszkę życia kobiet z nizin w tamtych czasach. Akcja rozwija się dość zaskakująco, generalnie wciąga. Na początku lata w których toczy się akcja mnie delikatnie zniechęcały, ale niepotrzebnie. Polecam:)

Himitsu | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Niesamowita książka. Wspaniały klimat, dające się pokochać postacie, niepozwalająca oderwać się od czytania fabuła.

blueberry | 2015-02-03

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku