tłumaczenie
Hanna Pasierska
The Mesmerist
Anglia, mesmeryzm

Jak wybrać męża, wyleczyć histerię i pozbyć się migreny? Cordelia Preston ma sposób na wszystko. Ale czy potrafi uporać się także z widmami z własnej przeszłości? Hipnotyzująca powieść osadzona w wiktoriańskiej Anglii. Piękna Cordelia Preston, niegdyś żona arystokraty, teraz starzejąca się aktorka, której przeszłość ukrywa niejedną mroczną tajemnicę, nieoczekiwanie zaczyna karierę jako Pani...

Piękna Cordelia Preston, niegdyś żona arystokraty, teraz starzejąca się aktorka, której przeszłość ukrywa niejedną mroczną tajemnicę, nieoczekiwanie zaczyna karierę jako Pani Freno-Magnetyzerka. W londyńskiej suterenie pełnej luster i aksamitu, wykorzystując popularną metodę leczenia przy pomocy tajemniczych fluidów, doradza młodym pannom w sprawach małżeństwa. Szybko staje się popularna i bogata. Sukces to jednak rzecz niepewna, kiedy skrywa się przeszłość pełną tajemnic i bolesnych rozstań. W księżycową zimową noc niedaleko domu Cordelii zostają znalezione zwłoki. Nagle wydarzenia, o których wolałaby zapomnieć, wydostają się na światło dzienne, co przyciąga czającą się w londyńskich zaułkach zamaskowaną postać...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

6,53 (30 ocen i opinii)
Dziedzictwo Orchana
Aline Ohanesian

8 (3 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Spotkanie
Milan Kundera

6,84 (100 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
eR_ | 2014-02-12

Mesmeryzm-każdy szanowany lekarz powinien stosować przynajmniej szczyptę,bo niektórzy pacjenci rezygnowali z lekarza,który tego nie stosował.
Szanowane damy uważały,że to bardziej przystoi,niż prostackie zaglądanie do wnętrza ..

Nefglarien | 2012-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Może przedstawię moją opinię w ten sposób:

Wady (jeżeli komuś to przeszkadza w książkach):
- wątek kryminalny pojawia się pod koniec książki
- fabuła toczy się bardzo wolno
Jednak pragnę zaznaczyć, że według mnie nie są to wady, a jedynie cechy. Czas popełnienia zbrodni czy prędkość akcji wspaniale pasują do "Magnetyzerki". A to dlatego, że...

Zalety:
- intrygująca tematyka (mesmeryzjm, hipnoza, teatr)
- świetny klimat
- rozbudowana historia bohaterów drugoplanowych i pobocznych, z którymi czytelnik łatwo się zżywa
- bardzo dobry styl
- ciekawy sposób prowadzenia fabuły: bardzo długi wstęp, kiedy poznajemy wszystkich bohaterów, a następnie proces, podczas którego nie wiemy, co konkretnie zdarzyło się w noc popełnienia przestępstwa, dzięki temu sami możemy stać się detektywami
- trudno przewidzieć dalsze wydarzenia
- oryginalność

arianna25 | 2011-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2011

bardzo sympatyczna książka. Na początku trochę nudzi, ale od ok. 60 strony rozkręca się i poznajemy ciekawy swiat 2 byłych podstarzałych aktorek, które z braku innych możliwoci pracy postanawiają otworzyć gabinet mesmeryczno-frenologiczny (ot taki nasz energoterapeuta) i doradzać młodym małżonkom, czy do siebie pasują. w historii pojawiają się wątki krymminalne, intrygi, a także dramaty głównych bohaterek.
Polecam!

Mamba_2008 | 2011-11-22
Przeczytana: 13 listopada 2011

Dużo można się dowiedzieć o początkach mesmeryzmu i o frenologii. Natomiast przy całym uroku opisów londyńskich ulic akcja jest mało porywająca i na zbrodnię trzeba czekać aż do samego końca, aby potem rozczarować się zakończeniem. Niestety książka nie weszła w zbiór moich ulubionych wartych przeczytania.

femi | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Uderza:
Narracja prowadzona w chaotyczny sposób, pojawiają się także słowa potoczne i małe błądy historyczne.

Jednak:
Książkę przyjemnie się czyta dzięki scenerii czasów wiktoriańskich. Profesja głównej bohaterki jako że nie jest popularna w literaturze (tak jak magia i wampiryzm) dodaje wyjątkowości fabule. Zawiłe losy bohaterów oraz wątek zbrodni wciągają.

Ostatecznie:
Można się podelektować, ale bez rewelacji.
ocena: dobra

Himitsu | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Niesamowita książka. Wspaniały klimat, dające się pokochać postacie, niepozwalająca oderwać się od czytania fabuła.

s_pirit | 2016-08-03
Kasia | 2016-06-24