Okładka książki Magnetyzerka

Prószyński i S-ka
Anglia, mesmeryzm
typ
papier
5.76 (37 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Jak wybrać męża, wyleczyć histerię i pozbyć się migreny? Cordelia Preston ma sposób na wszystko. Ale czy potrafi uporać się także z widmami z własnej przeszłości? Hipnotyzująca powieść osadzona w wiktoriańskiej Anglii. Piękna Cordelia Preston, niegdyś żona arystokraty, teraz starzejąca się aktorka, której przeszłość ukrywa niejedną mroczną tajemnicę, nieoczekiwanie zaczyna karierę jako Pani Fren...

Piękna Cordelia Preston, niegdyś żona arystokraty, teraz starzejąca się aktorka, której przeszłość ukrywa niejedną mroczną tajemnicę, nieoczekiwanie zaczyna karierę jako Pani Freno-Magnetyzerka. W londyńskiej suterenie pełnej luster i aksamitu, wykorzystując popularną metodę leczenia przy pomocy tajemniczych fluidów, doradza młodym pannom w sprawach małżeństwa. Szybko staje się popularna i bogata. Sukces to jednak rzecz niepewna, kiedy skrywa się przeszłość pełną tajemnic i bolesnych rozstań. W księżycową zimową noc niedaleko domu Cordelii zostają znalezione zwłoki. Nagle wydarzenia, o których wolałaby zapomnieć, wydostają się na światło dzienne, co przyciąga czającą się w londyńskich zaułkach zamaskowaną postać...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
eR_ | 2014-02-12

Mesmeryzm-każdy szanowany lekarz powinien stosować przynajmniej szczyptę,bo niektórzy pacjenci rezygnowali z lekarza,który tego nie stosował.
Szanowane damy uważały,że to bardziej przystoi,niż prostackie zaglądanie do wnętrza ..

Nefglarien | 2012-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Może przedstawię moją opinię w ten sposób:

Wady (jeżeli komuś to przeszkadza w książkach):
- wątek kryminalny pojawia się pod koniec książki
- fabuła toczy się bardzo wolno
Jednak pragnę zaznaczyć, że według mnie nie są to wady, a jedynie cechy. Czas popełnienia zbrodni czy prędkość akcji wspaniale pasują do "Magnetyzerki". A to dlatego, że...

Zalety:
- intrygująca tematyka (mesmeryzjm, hipnoza, teatr)
- świetny klimat
- rozbudowana historia bohaterów drugoplanowych i pobocznych, z którymi czytelnik łatwo się zżywa
- bardzo dobry styl
- ciekawy sposób prowadzenia fabuły: bardzo długi wstęp, kiedy poznajemy wszystkich bohaterów, a następnie proces, podczas którego nie wiemy, co konkretnie zdarzyło się w noc popełnienia przestępstwa, dzięki temu sami możemy stać się detektywami
- trudno przewidzieć dalsze wydarzenia
- oryginalność

arianna25 | 2011-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2011

bardzo sympatyczna książka. Na początku trochę nudzi, ale od ok. 60 strony rozkręca się i poznajemy ciekawy swiat 2 byłych podstarzałych aktorek, które z braku innych możliwoci pracy postanawiają otworzyć gabinet mesmeryczno-frenologiczny (ot taki nasz energoterapeuta) i doradzać młodym małżonkom, czy do siebie pasują. w historii pojawiają się wątki krymminalne, intrygi, a także dramaty głównych bohaterek.
Polecam!

Mamba_2008 | 2011-11-22
Przeczytana: 13 listopada 2011

Dużo można się dowiedzieć o początkach mesmeryzmu i o frenologii. Natomiast przy całym uroku opisów londyńskich ulic akcja jest mało porywająca i na zbrodnię trzeba czekać aż do samego końca, aby potem rozczarować się zakończeniem. Niestety książka nie weszła w zbiór moich ulubionych wartych przeczytania.

femi | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Uderza:
Narracja prowadzona w chaotyczny sposób, pojawiają się także słowa potoczne i małe błądy historyczne.

Jednak:
Książkę przyjemnie się czyta dzięki scenerii czasów wiktoriańskich. Profesja głównej bohaterki jako że nie jest popularna w literaturze (tak jak magia i wampiryzm) dodaje wyjątkowości fabule. Zawiłe losy bohaterów oraz wątek zbrodni wciągają.

Ostatecznie:
Można się podelektować, ale bez rewelacji.
ocena: dobra

blaszka | 2012-12-30

Warta przeczytania nawet tak dla rozrywki. Ciekawie opisane losy bohaterki i jej najbliższej rodziny. Troszkę romansu, troszkę kryminału, troszkę życia kobiet z nizin w tamtych czasach. Akcja rozwija się dość zaskakująco, generalnie wciąga. Na początku lata w których toczy się akcja mnie delikatnie zniechęcały, ale niepotrzebnie. Polecam:)

Hanka | 2014-04-13

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku