Rosetta

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rosetta
Monika

Powieść przygodowa autorki „Magnetyzerki” osadzona w realiach Londynu, Egiptu i Paryża, na tle krwawego dramatu Rewolucji Francuskiej. Mała Rose marzy o egzotycznych podróżach. Szczególnie fascynuje ją pewne miasto w Egipcie, któremu zawdzięcza imię Rosetta. Zauroczona opowieściami ojca snuje fantazje o wyprawie w tajemniczy świat historii i hieroglifów. Tymczasem mijają lata, a życie pisze własny scenariusz. Rose wychodzi za mąż za równie przystojnego co zepsutego Harry’ego Fallona. Dzięki niemu odkrywa namiętność oraz straszliwy sekret. Wyrusza na samotną wyprawę do Egiptu, by odkryć prawdę o mężu oraz urzeczywistnić dziecięce marzenia. Genialnie pobudzająca wyobraźnię, oparta na rzetelnych studiach, wspaniale oddająca klimat czasów rekreacja okresu początków fascynacji starożytnym Egiptem.

źródło opisu: www.sefer.pl

źródło okładki: www.sefer.pl

arianna25 | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

bardzo sympatyczna książka. Opowiada ona o życiu 2 kobiet, żyjących w Anglii w czasach ekspansji Napoleona. Widzimy tutaj pragnienia ówczesnych kobiet do odbywania podróży, kształcenia się, posiadania praw do opieki nad swoimi dziećmi i ich pierwsze próby do uzyskania wolności. W historię wplecione są "egipskie klimaty", dzięki którym możemy zapoznać się troszeczkę z hieroglifami i sytuacją polityczną tego arabskiego kraju. Nie jest to cud literatury, ale naprawdę miła w odbiorze książka, zwłaszcza na jesień i zimę, kiedy wspomina się wakacyjne wojaże po Nilu. Jest to typowy romans historyczny, jednak ciekawie opowiedziany. Polecam

Misia20121996 | 2015-12-30

Tak mnie nudziła ta książka, że błagałam o koniec...
Książka opowiada o poświęceniu, miłości i oddaniu i chociaż to moje klimaty, lektura do mnie nie przemówiła ani trochę.
Niestety nie polecam.

Lolanta | 2014-05-21