Krzysia i oblężenie zamku

Okładka książki Krzysia i oblężenie zamku Frances Watts
Okładka książki Krzysia i oblężenie zamku
Frances Watts Wydawnictwo: Literówka Seria: Strażniczka mieczy opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Strażniczka mieczy
The Siege Scare
Literówka
2015-01-01
2015-01-01
Iwona Stabeusz
Krzysia zamek historia walka

Gdy rycerze Zamku Jutrzenki wyjechali na turniej w Zamku Róż, największy wróg Sir Malkolm Podły wysłał oddział zwiadowczy by odciągnąć pozostałych rycerzy z zamku. A sam ze swoim wojskiem postanowiła zaatakować Zamek Jutrzenki, niestety bez rycerzy zamek został szybko oblężony a mieszkańcy uwięzieni w środku. Krzysia podczas czyszczenia starych mieczy usłyszała historię o tunelu, który łączy zamek z lasem i postanawia go znaleźć by przekazać informację o oblężeniu Sir Benedyktowi i jego rycerzom. Krzysi udaje się odnaleźć tunel i postanawia przedostać się przez niego do lasu a dalej konno do Zamku Róż. Czy jej się uda i uratuje zamek?

A co tam u Krzysi? dzielnej bohaterki? muszę przyznać że lepsza z niej strażniczka broni niż mój wojownik. Dzielnie na co dzień pielęgnuje miecze i bardzo przejmuje się losem swojego królestwa. Lubi opowiadania swoich kompanów i jedna taka opowieść o tajemnym tunelu Krzysia chce sprawdzić czy istnieje, by móc ratować zamek. Oblężony przez wroga który wykorzystał nie obecność najdzielniejszych rycerzy, którzy w tym czasie są na turnieju w innym odległym królestwie. Czy faktycznie tajemny tunel istnieje? czy uda się dotrzeć na czas by powiadomić o zagrożeniu?

zapraszam http://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2015/11/krzysia.html#more

Bardzo fajne dla tych dzieci, którzy lubią rycerzy i zamkowe przygody. Juz młodemu znudziło się Lasse i Maja i kupiliśmy powyższą książkę. Mołdy lat 9 łyknął na dwa razy ( co w jego przypadku jest mega sukcesem). Dokupiłam kolejna część i to samo czyli fajnie się dzieje. Polecam zwłaszcza jako pierwsze samodzielne czytanie, bo i tekst jest dobrze napisany i czcionka wyraźna i są suuper ilustracje.

Lubimy bardzo :)

Lubimy bardzo :)

• Dla dzieci
  • 1b) historyczne
  • Serie
  • Dziecięce
  • Dzieci: do zdobycia
  • 2017

Dodaj cytat z książki Krzysia i oblężenie zamku