Krzysia i ptasie kłopoty

Tłumaczenie: Grzegorz Stabeusz
Wydawnictwo: Literówka
Pigeon Problems
Iwona

Duże litery i dynamiczna opowieść. Polecana dla początkującego czytelnika.
Zbliżają się urodziny lady Beaty. Z tej okazji sir Water planuje wielkie trzydniowe uroczystości. Każdy na zamku ma pełne ręce roboty… oprócz gołębia. Kiedy wreszcie trafia się dla niego kluczowe zadanie, nie można go nigdzie znaleźć. Plany sir Waltera mogą się przez to nie powieźć! Czy ktoś uratuje sytuację?

źródło opisu: Wydanictwo

źródło okładki: Wydawca

Iwona | 2017-05-29
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 29 maja 2017

Jak zwykle Krzysia nie zawiodła nas. W tym tomie pierwsze skrzypce gra wybór Krzysi między jej zwycięstwem w wyścigu a przyjaźnią. Wybory, których dokonuje Krzysia są wskazówką dla dzieci. Fajnie pokazuje, że pogoń za swoimi korzyściami to nie wszystko. jak zwykle ciekawe losy bohaterów i nawet dla dorosłego czytelnika ciekawa lekturka. :)

testolandia | 2017-06-05
Na półkach: Synek czyta
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Z okazji urodzin lady Beaty Znudzonej sir Walter postanowił zorganizować trzydniowe uroczystości. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla rycerzy i giermków - walki z lancami, wyścigi konne, bitwy na miecze i konkursy łucznicze. Dla reszta gawiedzi przewidziano takie konkurencje jak: przeciąganie liny, próba sił, wyścig na trzy nogi oraz bieg w workach. Na zamku zapanowało istne szaleństwo, wszyscy ćwiczą, aby zdobyć cenne nagrody. Wszyscy ... oprócz gołębia, który czuje się odtrącony przez sir Waltera i niepotrzebny. Czy Krzysia zdobędzie upragnione zwycięstwo? Czy gołąb na zawsze opuści zamek?

Bardzo polubiliśmy tytułową bohaterkę. Krzysia jest odważna, uczciwa, sumienna, miła i samodzielna. Zaimponowała nam swoim uporem w realizacji marzenia, aby zostać rycerzem. Dziewczynka ma niesamowity dar, potrafi bowiem rozmawiać z zamkowymi zwierzętami oraz duchami poprzednich właścicieli zamieszkującymi w Starym Żelastwie (miecze, sztylety itp.). Umieszczenie akcji w średniowiecznej scenerii...

MoWi | 2017-06-25
Na półkach: PRZECZYTANE 2017