Książka Roku 2018

Poznaję świat i kropka! Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa

Seria: Poznaję świat i Kropka
Wydawnictwo: Skrzat
Karolina

Kropka, która na dobre zadomowiła się w pokoju Asi, zadaje mnóstwo pytań, na przykład skąd biorą się włosy i jak powstaje kurz. Ciekawi ją, dlaczego niebo jest błękitne i w jaki sposób deszcz dostaje się do chmur. Podczas pierwszego spaceru w parku dowiaduje się też, do czego służą różne zioła i co takiego parzy w pokrzywie. Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii Nudzimisie, w bardzo...

Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii Nudzimisie, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości. To idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

źródło opisu: www.skrzat.com.pl

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

„Poznaję świat i kropka!” to wyjątkowa seria książeczek która poprzez zabawę ma na celu wzbogacić dziecięcą wiedzę, pobudzić ciekawość, a przede wszystkim skłonić dzieci do odkrywania świata, oraz zadawania pytań.

Pewnego dnia, mała niebieska kropka wyskoczyła z samego końca książki i poturlała się po podłodze. Świat zewnętrzny bardzo ją zainteresował. Niestety wielu rzeczy nie potrafiła zrozumieć, a że była bardzo dociekliwa i ciekawska postanowiła wszystkiego się dowiedzieć. Z pomocą przychodzą jej inne zabawki, w tym świnka skarbonka, kucyk, misio i mądra sowa która zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Kropeczka poznaje nowe ciekawe stworzenia, powoli odkrywa jak wygląda otaczający ją świat i próbuje zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Czeka ją wiele niezapomnianych przygód i mnóstwo zagadek do rozwiązania.

Książeczka opowiada o tym skąd się bierze kurz, jak to się dzieje, że pada deszcz, dlaczego pokrzywa parzy i co jest przyczyną tego, że niebo jest takie niebieskie....

Klaudyna Maciąg | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Absolutnie ulubiona!

Książka jest fantastyczna. Przyciąga pięknym wydaniem z barwnymi, estetycznymi obrazkami i grubą oprawą, a do tego kryje w sobie wspaniałą treść.

Sympatyczna historia, w którą wplecione zostają ciekawostki ze świata nauki i przyrody. Młody czytelnik dowie się z niej m.in. skąd się bierze deszcz, dlaczego pokrzywa parzy, jaki kolor ma w rzeczywistości kurz, ile siły mają ludzkie włosy itd.

Wspaniałe połączenie zabawy i nauki, przyjemności i rozrywki umysłowej. Książka warta polecenia dla każdego!

WiecznieZaczytana | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Druga część przygód niebieskiej Kropeczki, mieszkającej wraz z innymi zabawkami w pokoju sympatycznej Asi. Główna bohaterka pozostaje sobą, czyli małym, bystrym i ciekawskim stworzonkiem patrzącym zdumionymi oczyma na świat dookoła. Tym razem mali czytelnicy odkryją wraz z nią czym są włosy i do czego służą one ludziom oraz zwierzętom. Poznają bliżej przyczyny uczulenia na kurz, obieg wody w przyrodzie (łącznie z tym, jak powstaje kropla deszczu) i jej zastosowanie w codziennym życiu. Kropka i jej przyjaciele porównają budowę ołówka i długopisu, a także wyjaśnią zasadę działania tego ostatniego. Odkryją, czy niebo rzeczywiście jest niebieskie i dlaczego pokrzywa parzy. Na końcu książeczki, podobnie jak w pierwszej części, znajdziecie sekcję CIEKAWOSTKI, a w niej krótkie, skondensowane wyjaśnienia dotyczące poruszonych wcześniej tematów.

Publikacja w żaden sposób nie odbiega od swojej poprzedniczki, mamy identyczną budowę (trzy główne, dość długie rozdziały plus końcowe...

Amarisa | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Recenzję znajdziecie na moim blogu. Zapraszam ^_^

Na półkach: Przeczytane, Skrzat
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Alicja to bardzo ciekawe świata dziecko. Gdy w telewizji jest jakiś program naukowy lub dokumentalny na temat świata, podróży, zabytków, kosmosu czy zwierząt - naprawdę z ogromnym trudem odciągam ją od telewizora. Moje dziecko uwielbia dowiadywać się nowych rzeczy. Jej książki edukacyjne i wszelkiego rodzaju encyklopedie są stale w użytku. Nie ukrywam, że niekiedy moja zaledwie ośmioletnia panna zaskakuje mnie swoją wiedzą. I oczywiście duma mnie rozpiera, gdy inni chwalą tą moją małą ciekawską dziewczynkę za to jak wiele wie i jak wieloma rzeczami się interesuje. Oby tylko jej to zostało :)

Dziś zatem pokażę Wam książkę, którą odnalazłam na stronie wydawnictwa Skrzat. Gdy tylko przeczytałam jej tytuł byłam przekonana, że to lektura idealna dla mojego dziecka. Przygody małej kropeczki, w które wplecione zostały przeróżne ciekawe informacje dotyczące otaczającego nas świata. Zapowiada się rewelacyjnie prawda? Ja też tak uważam, więc nie mogłam się oprzeć i musiałam po nią sięgnąć....

ZwykłaMatka | 2016-04-27
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Macie w domu dziecko/dzieci.... Czy są one wszystkiego ciekawe? Na pewno! :) A czy w związku z tym zadają całe mnóstwo pytań, na które nie zawsze macie prostą i zrozumiałą dla nich odpowiedź? Mnie się czasem zdarza, że córka zapyta o coś, niby całkiem oczywistego, ale jest to aż tak proste, że nie potrafię jej tego wyjaśnić w sposób, by wszystko zrozumiała i nie miała już wątpliwości! W takich sytuacjach bardzo lubię, gdy z pomocą przychodz ukochane przez nas wszystkich książki. Tym razem takiej pomocy udzieliły mi dwie najnowsze publikacje Rafała Klimczaka wydane przez wydawnictwo SKRZAT.

Lilianka | 2018-06-03
Przeczytana: listopad 2017