Powinności literatury i inne szkice krytyczne

Wydawnictwo: Universitas
9788324208197

Na książkę składają się szkice krytyczne pisane z kilkoma wyjątkami w okresie ostatniego dziesięciolecia, ułożone w narrację próbującą poddać analizie przemiany literatury powojennej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu socrealizmu i jego współczesnej recepcji oraz nowych zjawisk, z jakimi mamy do czynienia po roku 1989. Wśród prezentowanych tekstów pojawiają się różne formy wypowiedzi krytycznoliterackiej od recenzji, przez eseje oraz prace analityczne, po próby małych syntez poszczególnych zjawisk uznanych przez autora za istotne

Śledziu | 2016-05-09
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać