Action Learning

Tłumaczenie: Grażyna Waluga
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Action Learning

Action learning (uczenie się przez działanie) to wykorzystywanie każdego wydarzenia, problemu, sytuacji jako okazji do uczenia się. Ta metoda skupia się nie na wiedzy, którą "należy" przyswoić, lecz na rozwiązywaniu problemów i dylematów, które już są udziałem przedsiębiorstw i ludzi. Metodą action learning jest praca w małych grupach, podstawą sukcesu: otwartość, szczerość i wzajemne...

Metodą action learning jest praca w małych grupach, podstawą sukcesu: otwartość, szczerość i wzajemne zaufanie.

W książce omówione zostały:

* Podstawowe elementy uczenia się tą metodą
* Cykl uczenia się oraz równanie uczenia się prof. Rega Revansa
* Grupy zawodowe, które mogą skorzystać z programów uczenia się przez działanie
* Warunki konieczne do wprowadzenia w przedsiębiorstwie systemu zarządzania * metodą A.L.
* Pracę sekcji, zasady uczestnictwa, miejsce doradcy
* Praktyczne programy action learning
* Doświadczenia przedsiębiorstw i menedżerów z całego świata.

źródło opisu: http://www.petit.com.pl/

źródło okładki: http://www.petit.com.pl/

| 2015-02-18

Czym jest Action Learning? To forma uczenia się poprzez pracę w małej grupie, gdzie rozwiązywanie codziennych problemów (zawodowych) staje się pretekstem do nauki o sobie.

Action Learning skupia się na nauce płynącej z doświadczenia popartego refleksją oraz na języku jako środku wyrazu, w tym wyrazu tak często marginalizowanych w pracy uczuć i emocji oraz towarzyszących nam wartości i idei.

Książka z założenia pisana jako wprowadzenie do metodologii ma swoje blaski i cienie. Mimo niewielkiej objętości - 199 storn, z powodzeniem dało by się ją odchudzić o połowę bez straty na jakości, ponieważ duża ilość przytaczanych opinii uczestników sesji AL i przegadanie niektórych kwestii nie służy lepszemu poznaniu samej metodologii, a raczej ma stworzyć zachętę do sięgnięcia po nią w praktyce.

Nie mniej esencja jest warta poznania - przykładem może być podejście do problemu. W typowej konstrukcji myślowo-językowej problem oznacza kłopot do którego wyeliminowania się dąży. Eliminowanie...

Agnieszka | 2018-07-20
Aleksandrax | 2017-10-27