Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Cykl: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 1)
Wydawnictwo: Poradnia K
Ag2S

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że zniakją, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyńcze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

ilustracje: Daniel de Latour

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Co się dzieje ze skarpetkami, które w przedziwny sposób zawieruszają się podczas prania? To proste! Dają nogę i mogą być absolutnie wszędzie! Bo kto by siedział w koszu na brudy ze śmierdzącymi kalesonami, kiedy tam, za długim korytarzem rur czeka przygoda i wielki świat.

Świetna książka, która mnie i moim dzieciom dostarczyła kilka przecudnych wieczorów. Dziesięć zbiegłych skarpetek, dziesięć niesamowitych przygód, każda inna i ciekawa. Wszystko opisane tak, że dzieci chętnie tego słuchają. A najlepsze autorka zostawiła na koniec, gdyż przygody ostatniej skarpetki, prawej, białej w czerwone kropki, najbardziej się nam podobały. Doktor Skarpeta spełnił swoją misję i wywołał szerokie uśmiechy na twarzach.

Polecam tę książeczkę, zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. To jest idealny przykład na to, że fantazja może być nieograniczona. Z niecierpliwością czekam, aż w moje ręce wpadnie kolejna książeczka z serii.

betsy | 2018-12-05
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Kupiłam wnuczce na Mikołajki. Poleciła mi pani w EMPIKU na Placu Wilsona (serdecznie dziękuję!) Przeczytałyśmy od razu całość. Moja pięciolatka nie pozwoliła mi przerwać! Rechotała w głos a ja razem z nią. Czasem byłyśmy troszkę wzruszone lub przestraszone. Humor słowny i sytuacyjny bawiący małych i dużych, do tego drugie dno zrozumiałe dla dorosłych. O tym, że każdy może być komuś potrzebny, nawet pojedyncza skarpetka...Dawno się tak nie ubawiłam! Najbardziej podobała i się opowieść o skarpetce, która została politykiem. Serdecznie polecam do czytania dzieciom.

DomowaKsięgarnia | 2017-08-21

Nigdy przypuszczałabym, że skarpetki mogą stać się tak nietuzinkowymi książkowymi bohaterami. Justyna Bednarek wykazała się pomysłowością i odwagą w pisaniu tej opowieści.

Zdradzę Wam po cichutku sekret – one są jak my! O tak, kochają przygody, marzą o lepszym życiu, dzielą się na różne ciekawe skarpetkowe osobniki i mają wiele ukrytych talentów.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

cymelium | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

Obie z córką jesteśmy zauroczone tą książką. Skarpetki ożyły. Skarpetki posiadły ludzkie cechy. Są samotne, smutne, czują się niepotrzebne i zbędne. Chcą zmienić swoje życie i wybierają czarną dziurę. Wybierają nieznaną przyszłość. Ryzykują, ale działają. Zmieniają swoje życie często w zabawny sposób, przypadkowo odkrywają swoje talenty.
gratuluję pomysłu Autorce. I wyobraźni. I pisarskiego talentu.
polecamy te opowieści. Są mądre, dowcipne i piękne ilustrowane. Moja latorośl sama upominała się o czytanie tej książeczki.

nieperfekcyjnie | 2018-03-15
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2018

Skarpetki są znane z tego, że niemal w każdym domu giną z niewiadomych przyczyn. Zamiast grzecznie leżeć w parach, to jedna zawsze wyrusza gdzieś w świat. Justyna Bednarek odkryła, co dzieje się z naszymi skarpetkami, więc dzieli się swoją wiedzą w "Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

Każda skarpetka ma inny plan na swoje życie - jedne stają się mamami małych myszek bądź otulają stopy bezdomnym, z kolei inne ratują małe kotki przed niegrzecznymi chłopcami czy udają najpiękniejsze róże. Ile skarpet, tyle pomysłów!

Wszystkie tytułowe bohaterki mają swój niepowtarzalny urok, jednak trzy z nich najbardziej do mnie przemówiły. Jedwabna skarpetka, która stała się gwiazdą wielkiego formatu, fundując sobie wzmacnianie pięty jedwabną nicią oraz umieszczając w swoich pamiętnikach pikantne szczegóły dotyczące wysoko postawionych stóp. Bardzo polubiłam również granatową lewą skarpetę-polityka, słynącą z dość znajomo brzmiącego powiedzenia...

Ania | 2018-01-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Dawno moja zerówka nie była tak zainteresowana książką. Dzieci słuchały z wielkim przejęciem i dopytywały "kiedy będziemy znowu czytać o skarpetkach?"
Książka bardzo przyjemna w czytaniu, pełna ciekawych i różnorodnych przygód. I chociaż to lektura z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, to jest przystępna i zrozumiała dla młodszych dzieci.
Ciekawa jestem jakie przygody miały moje zaginione skarpetki ;)

mag | 2015-06-10

Problem ze znikaniem skarpetek jest stary jak świat. Wielu mędrców próbowało znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego skarpetki giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Mnie przekonał czeski naukowiec - profesor Kędziorek, który stworzył wiekopomne dzieło „Życie niedoparków". Tak, tak, mam na myśli jednego z bohaterów książki Pavla Šruta „Niedoparki". Według profesora skarpetki giną zjadane przez sympatyczne stworki, które mieszkają w naszych domach. Justyna Bednarek ma jednak inne zdanie na temat niedoparkowatości. Autorka również, tak jak profesor, podpatrywała skarpetki i okazało się, że w Polsce sprawa ma się zupełnie inaczej (choć nie wykluczam faktu, że kilkoro niedoparków wyemigrowało do naszego kraju, by sobie napaść brzuszki polskimi skarpetkami).

Polskie skarpetki są głodne przygód i nie uśmiecha im się siedzenie w koszu na bieliznę z innymi brudnymi rzeczami. A wiecie jak to jest, gdy kogoś ciekawość zżera, nie ma wtedy rady, trzeba znaleźć wyjście z beznadziejnej sytuacji,...

| 2017-10-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2017

Idealna :)

Szukałem czegoś dla trójki dzieci (3,5,8 lat) i w końcu jest to czego chciałem.

10 krótkich historyjek z fantastycznymi ilustracjami.
Po każdej słychać "jeszcze jedna".
A potem można rysować i wymyślać samemu kolejne historie.

Pomysł sam w sobie banalnie prosty i jak to bywa właśnie taki jest nie do przebicia, a absurdalne "zostanie kimś" przez skarpetkę wywołuje dobry humor i uśmiech na twarzy.
Nie tylko u dziecka ;)

PO-LE-CAM

wspaniala ksiazka!! obie z corka jestesmy zachwycone

maobmaze | 2018-11-16
Przeczytana: 14 listopada 2018

Książka zaczyna się dość niewinnie- mama z córką (i hydraulikiem) próbują rozwiązać zagadkę znikających skarpetek. Zabawa zaczyna się, gdy poznajemy prawdziwe historie zagubionych skarpetek i to takie, jakich w życiu byście się nie spodziewali. Ja, dorosła kobieta, bawiłam się przy tej ksiażce świetnie i nie umiem wyjść z podziwu, w jak lekki i ciekawy sposób, udało się autorce stworzyć niesamowite historie o... (nie)zwykłych skarpetach. Jakby tego mało, wszystko zostało okraszone sporą dawką poczucia humoru. Wielokrotnie miałam uśmiech od ucha do ucha, podczas czytania córeczce tej bajki!

Skarpetki ożyły i dostały nawet cechy charakteru- jedne są przebojowe, drugie spokojne, inne rozpiera energia, są skarpetki, które marzą o spokojnym życiu, ale są również takie, które pragną zdobyć ogromną popularność. Jednak moją ulubioną bohaterką jest biała skarpetka, w czerwone groszki, która zdecydowała się pomagać chorym dzieciom. Nie ukrywam, że rozbawiła mnie również jedwabna skarpeta,...