Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Justyna BednarekDaniel de Latour Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 1) Seria: Latawiec literatura dziecięca
literatura dziecięca
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 1)
Latawiec
Poradnia K
2015-03-29
2015-03-29
Daniel de Latour przygody skarpetki

Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek 2 Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Potworak i inn... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...

Okładka książki Dziewczynka z parku Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Dziewczynka z ... Emilia Dziubak, Bar...
Okładka książki Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Asiunia Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Asiunia Joanna Papuzińska,&...

Pierwsza część cyklu o skarpetkach a zarazem lektura syna z 2 klasy. Spotkałem się wcześniej z tą seria gdyż wypożyczyłem już któraś cześć w bibliotece i czytałem synowi któremu sir podobała. Teraz również bawiliśmy się przy czytaniu dobrze. Z 10 opowieści nie wszystkie były bardzo dobre ale i znalazły się też super przemyślane. Takie lektury mi się podobają.

Wszystko przemyślane, trzeba "mieć głowę " żeby takie historie wymyślić 😊

Wszystko przemyślane, trzeba "mieć głowę " żeby takie historie wymyślić 😊

Historie zagubionych skarpetek są zakręcone, nietuzinkowe, pełne humoru i pomysłów.
Kto by pomyślał, że skarpetka-uciekinierka może zostać prawdziwą gwiazdą serialu, mysią mamą, politykiem czy prywatnym detektywem.
Oto jak ze zwykłych rzeczy można wykreować niesamowite przygody. Cudowna wyobraźnia! Czytałam książkę mojemu 7 latkowi, ale mój starszy 10 latek za każdym razem przyłączał się do słuchania (chociaż sam ją też już czytał).
Z pewnością sięgniemy po kolejne części.

Pomysł fajny i dzieciom osobiście się książka podobało. Ja jako osoba dorosła już inaczej spostrzegam wymyślony świat, jednak jest to dość normalne gdyż nawet oglądając bajki czy filmy z lat dziecięcych mnie wtedy zachwycały natomiast dzisiaj już tak nie jest.

Pomysł niewyobrażalnie fajny. Jedna z rymowanek poprawia mi humor - nie zdradzam, proponuję sięgnąć do tej książki. Generalnie lektura obowiązkowa, także dla starszych i przede wszystkim dla rozrywki.

Świetna książeczka dla dzieci, która ubawi też dorosłych (jakiś mądry człowiek powiedział kiedyś, że książka dla dzieci, która podoba się tylko dzieciom, nie jest dobrą książką dla dzieci). Bawi i wzrusza, gdzie trzeba. Bardzo mi się podobała.
Dzieci w świetlicy też zadowolone, podobała im się. :) Jedno z nich zapytało mnie, którą ze skarpetek lubiłam najmniej? Tu nie da się nie lubić którejkolwiek ze skarpetek. Mam swoje ulubione, ale nie mam takiej, którą darzyłabym niechęcią.

Czy zagubione skarpetki dostają drugie życie? Być może. Historie pełne ciepła, empatii, zrozumienia dla innych. Polecam bardzo.

Mimo, że to lektura szkolna, w naszej bibliotece pojawiała się już rok temu. Tytułowe skarpetki podbiły serca młodych czytelników i nie na darmo zyskały miano kultowych.

Jestem pewna, że większość z Was doskonale zna serię o przygodach tych dziesięciu wyjątkowych skarpetek. Napisana z humorem, lekkością i ogromną wyobraźnią, raz po raz zaskakuje oryginalnością i nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Jeśli znacie problem ginących w praniu skarpetek, sprawdźcie czy pod Waszą pralką nie mieści się tajne przejście. W rodzinie małej Basi, którą poznajemy w pierwszym tomie serii, tajemnica zagubionych skarpet rozwiązuje się w nieoczywisty sposób. Tytułowe bohaterki, znudzone codziennym życiem, uciekają z kosza z brudną bielizną przez dziurę w podłodze mieszcząca się pod pralką. W taki sposób jedna z nich zostaje polityczką, inna gwiazdą Hollywood, a kolejna rozwiązują zagadkę kryminalną. Okazuje się, że "na wolności" skarpetki doświadczyć mogą wielu barwnych przygód.

Największym atutem tej książki, jest to, że choć historie nie mogły wydarzyć się naprawdę, z postawą bohaterek może utożsamić się każdy. Skarpetki mają swoje marzenia, pragnienia, refleksje, są różnorodne, chcą poznać świat i doświadczać emocji. Dorośli znajdą tu wiele smaczków, świetnie przemyconych aluzji i analogii do sytuacji, które znać mogą ze swojego życia.

"Niesamowita historia dziesięciu skarpetek" to literatura dziecięca na najwyższym poziomie. Przez pryzmat skarpetkowych przygód Justyna Bednarek przemyciła ponadczasowe wartości. Napisana piękną polszczyzną i dopełniona niebanalnymi ilustracjami Daniela de Latour tworzy mistrzowską całość. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a od zabawnych perypetii ciężko się oderwać. Idealna już dla dzieci przedszkolnych!

Haha i teraz wiem co się dzieje z moim skatpetkami...tylko co? Gdzie je szukać jak poszły w siną dal...swietna pozycja dla dzieciaków bardzo szybko się czyta idealna na godzinkę rozrywki

Bardzo fajne historie.

Bardzo fajne historie.

• Dla dzieci

Justyna Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Zobacz więcej