rozwińzwiń

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Justyna BednarekDaniel de Latour Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 1) Seria: Latawiec literatura dziecięca
literatura dziecięca
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 1)
Latawiec
Poradnia K
2015-03-29
2015-03-29
Daniel de Latour przygody skarpetki

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek 2 Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,7
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,6
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Ocena 7,6
Potworak i inn... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Ocena 6,6
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Królik i Misia. Sposób na przekąskę Jim Field, Julian Gough
Ocena 7,8
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Dzień czekolady Emilia Dziubak, Anna Onichimowska
Ocena 6,6
Dzień czekolady Emilia Dziubak, Ann...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Ocena 7,5
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Królik i Misia. Utrapienie Królika Jim Field, Julian Gough
Ocena 7,5
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Tru Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Ocena 6,4
Tru Emilia Dziubak, Bar...

Kolejne pranie i kolejne skarpetki bez pary... Któż z nas choć raz tego nie doświadczył? A czy zastanawialiście się czasem, gdzie się podziały zaginione skarpetki? Nie? Koniecznie sprawdźcie, czy pod waszą pralką nie ma dziury. Jeśli jest, musicie wiedzieć, że wasze skarpetki ruszyły zwiedzać świat. Czy wrócą? Tego nikt nie wie.

Książka Justyny Bednarek to wielki ukłon w stronę niesamowitej wyobraźni i fantastycznego świata pełnego przygód. Każda z dziesięciu przygód jest inna, tak jak i każda ze skarpetek. Jedne wyruszyły spełniać marzenia, inne chciały czegoś więcej niż tylko leżeć w koszu na pranie. Były także i te, które przestały pasować na małe nóżki.

Wskoczyły w dziurę pod pralką i zrobiły pierwszy krok w stronę nieznanego im świata. A co czekało je po drugiej stronie? Jedna ze skarpetek została wielką gwiazdą, inna uratowała mysie dzieci i stała się ich mamą. Na trzecią skarpetkę czekała kariera polityka, a na czwartą rola królewskiego doradcy. Były i takie skarpetki, które wyruszyły w wielką podróż, łapały złodziei i dostały bardzo ważne stanowisko w szpitalu.

Historie dziesięciu skarpetek bawią i wzruszają. Odkrywają przed czytelnikami świat wyobraźni i pokazują, że warto marzyć i dać się ponieść przygodzie. Nigdy nie wiadomo, co czeka na nas po drugiej stronie drzwi.

Napisana prosto i zrozumiale, z nutką humoru i opatrzona fantastycznymi ilustracjami książka porwie was i zachęci do poznawania kolejnych przygód skarpetek. Nas oczarowała po raz kolejny. To książka z tych, do których wraca się z przyjemnością. Sprawdzi się nie tylko do wspólnego czytania z przedszkolakami, ale także do samodzielnego czytania. Bardzo się cieszę, że książka ta jest obecnie lekturą szkolną. Oby pojawiło się więcej takich książek, które zachęcają dzieci do czytania i sprawiają im ogromną przyjemność.

Książka Justyny Bednarek to wielki ukłon w...

Znakomita. Śmieszna. Ciekawa. Wzbogacona ładnymi ilustracjami. Dla przedszkolaków idealna. Polecam.

Przesłuchałam swojego pierwszego audiobooka dla dzieci. W końcu dowiedziałam się, dlaczego skarpetki giną w praniu. Ciekawa opowieść dla dzieciaków, które nie zwijają skarpetek w kulkę przed wrzuceniem do pralki. Godzinka słuchania. Bardzo fajna i wychowawcza.

Przygodę ze skarpetkami na nowo zaczęłyśmy od tomów wprowadzających nas do „Sekretnej historii skarpetek”, a wszystko przez to, że tom drugi trafił do czytelników. To stało się pretekstem do przypomnienia sobie wcześniejszych fantastycznych losów otulistupek wykreowanych przez Justynę Bednarek. Nietypowi bohaterzy podbili nasze serca. Ich zwariowane pomysły sprawiły, że zniknęłyśmy w cudownych wyprawach i misjach, a najnowsze tomy pozwalają popatrzeć na alternatywną historii ludzkości, czyli taką, w której zobaczymy jak mogły wyglądać określone wydarzenia, gdyby kluczową rolę odegrały w nich skarpety. Serię „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” otwiera tom o tym samym tytule. Opowieści pozwalają nam na zaprzyjaźnienie się z nietypowymi bohaterami, wziąć udział w niezwykłym śledztwie oraz zabierają nas na podróż w czasie od początków istnienia Ziemi, aż do czasów współczesnych.
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” otwiera i zamyka scenka, w której zobaczymy członków rodziny małej Be. Mama jest zdziwiona, bo okazuje się, że mają całe mnóstwo pojedynczych skarpet. Co stało się z pozostałymi? Poszukiwania i próba naprawy ujawniają prawdę: pod pralką znajduje się tajemnicza dziura, która może być przyczyną znikania otulistupek. Później poznajemy przygody kolejnych skarpetek. Jedne z nich zostają gwiazdami seriali, inne mysimi mamami i babciami, towarzyszkami bezdomnych, ratowniczkami kotków, różami, detektywami, wilkami mirskimi, pocieszycielkami. Zobaczymy, że każda bohaterka jest inna, ma odmienne potrzeby, ale każda chce czuć się spełniona, realizować swoje marzenia. Dostajemy opowieści pełne humoru, niesamowitych zbiegów okoliczności, wykorzystywania przychylnego losu i stawiania czoła różnorodnym wyzwaniom.
Humorystyczne pokazanie różnych wydarzeń sprawiło, że bardzo polubiłyśmy te historie i z tego powodu nie mogłyśmy przejść obojętnie obok kolejnych tomów. I tym sposobem przeczytałyśmy całą serię, w której pod postacią skarpetek kryją się ludzkie wybory oraz dylematy. Mamy tu opowieści o odmienności i dawaniu miłości oraz akceptowaniu, dbaniu o otoczenie oraz zwierzaki domowe. Do tego zobaczymy, że to, co dla jednych jest niemiłe, szorstkie może stać się ukochaną rzeczą dla innych. Zobaczymy bohaterki podejmujące się nowych zadań i wyzwań, zmieniające swoje życie i uświadamiające napotkanym ludziom, że nie muszą wpisywać się w społeczne schematy. Skarpetki są otwarte i gotowe na rozmowę oraz przyjaźń z każdym. Do tego zobaczymy, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Poruszony będzie też problem zasługiwania na miłość oraz wsparcie. Poza tym odkryjemy, że to, co na pierwszy rzut oka może wydawać nam się naszą wadą może okazać się zaletą. Justyna Bednarek snuje opowieści o zmianach, jakie wywołuje pojawienie się skarpet.
Justyna Bednarek z wielką swobodą sięga po znane motywy, przetwarza je i w zabawnej formie będącej pełnymi napięcia opowieściami podsuwa młodym czytelnikom, którzy właśnie przez ten humorystyczny kontekst mogą zainteresować się dziejami ludzkości, ale też rozwinąć swoje zainteresowanie obserwowaniem przyrody. Przygody otulistópek zdecydowanie pobudzają wyobraźnię, zachęcają do snucia fantastycznych opowieści i powracania do podsuniętych przez Justynę Bednarek opowieści. Opowieści rewelacyjnie czyta się na głos. Mojej córce bardzo podobają się te historie.
Wszystkie tomy wzbogaciły fantastycznie dobrane ilustracje Daniela de Latoura, który z jednej strony słynie z prostej kreski, a z drugiej zabawą ilustracjami i skojarzeniami. Połączenie fantazyjnego świata Justyny Bednarek ze sposobem przedstawienia go przez rysownika to strzał w dziesiątkę. Ilustracje świetnie wprowadzają do opowieści, pobudzają wyobraźnię. Użycie pozornie podstawowych kolorów daje ciekawy efekt. Mamy tu zabawę z rozmieszczeniem tekstu oraz tłem. Całość wydrukowano na dobrym papierze, starannie zszyto i oprawiono w solidne okładki, dzięki czemu książki są trwałe i estetyczne. Zdecydowanie polecam.

Kapitalna. Raczej dla dzieci pięcio- sześciolenich, niż ośmio. Ilustracje są integralną częścią lektury, więc lepiej czytać, niż korzystać z audio.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa Justyny Bednarek zilustrowana przez Daniela de Latour to arcyciekawa książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Poradnia K. Czy jest ktoś, kto jeszcze o niej nie słyszał? Z pewnością są dzieci, które mają tę lekturę jeszcze przed sobą. 😉
To pierwsza część serii o 10 skarpetkach, które uciekają z domu mamy i jej córki, aby przeżyć różne przygody. W domu bohaterek ciągle giną skarperki, a dziewczynka z mamą zastanawiają się, gdzie mogły się podziać. Skarpetki źle się czują w koszu z bielizną, są samotne, nieszczęśliwe i smutne, dlatego postanawiają ruszyć w świat i zmienić swoje życie. Wędrują rurami kanalizacyjnymi szukając wolności i odkrywając otoczenie przy okazji spełniając swoje marzenia. Jedna zostaje gwiazdą serialu, inna politykiem, a kolejna mysią mamą. Niektóre wolą jednak wrócić do pralki. 💁 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/07/niesamowite-przygody-dziesieciu.html

To pierwsza część serii o 10 skarpetkach,...

Na zdjęciu oprócz książki widzicie dwie ulubione skarpetki Juniora, które niestety nie mają już swojej pary. Ciężko stwierdzić, co się z nimi stało - całkiem niedawno odsuwałam pralkę podczas sprzątania i u nas w pododze żadnej dziury nie ma, więc zagadka pozostaje wciąż do rozwiązania. Idąc dalej, słabo chyba znaliśmy te skarpetki, bo nie mamy za bardzo pojęcia co lubiły ani o czym marzyły. Być może również pragnęły zagrać w jakimś popularnym serialu lub ratować czyjeś życie... Tego już się chyba nie dowiemy...

Dowiedzieć się jednak możecie, jak ułożyły sobie życie bohaterki książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" wydanej dzięki @poradnia_k_wydawnictwo. Myślę, że skarpetkowe bohaterki wielokrotnie Was zaskoczą jakie miały pragnienia i o czym marzyły (a czasu na zastanowienie miały w szufladzie raczej sporo). Jedna spróbowała swoich sił w branży detektywistycznej! Druga dostała pracę w szpitalu! Jeszcze inna została mysią mamą, a nawet babcią!

Rozpoczynamy zabawę z tą przewrotną i jakże zabawną serią książek dla ciut starszych czytelników i jestem pełna nadziei, że w którymś momecie dowiemy się prawdy o naszych zaginionych skarpetkach!

PS. Mam ochotę poprosić męża, by zrobił mi taką ramkę z listewek ze sznureczkami, na któych będę wieszać wszystkie skarpetki bez pary. Myślę, że byłaby to niecodzienna i budząca wiele refleksji dekoracja łazienki hmm..

Wydawca: @poradnia_k_wydawnictwo
Seria: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Data premiery: 01.04.2015
Wiek: 6+

#poradniak #poradniakwydawnictwo #niesamowiteprzygodydziesięciuskarpetek #skarpetki #książkidladzieci #dladzieci #czytam #lubięczytać #czytamdzieciom #czytaniejestfajne

fajne czytałem jako lekture w szkole

fajne czytałem jako lekture w szkole

Świetna książka, czytana razem z córką. Według nas najlepsza ze wszystkich skarpetek.

Jestem już dorosłym odbiorcą, więc trudno mi powiedzieć jak reagują dzieci na tę książkę, ale myślę, że odbierają ją z entuzjazmem i chcą więcej przygód skarpetek, bo zarówno historie jak i ilustracje mają pewien swój klimat. Mi jako dorosłemu odbiorcy nie wszystko się podobało czy mnie ciekawiło, ale jest kilka innowacyjnych podejść jak np. skarpetka celebrytka. Dzieci dużo mogą z tej książki wynieść, ale powinny rozmawiać o tym też z dorosłymi, na przykład o byciu celebrytą , o przerabianiu rzeczy (skarpetka- mysz),a tu się pojawia też gdzieś ten temat nie marnowania rzeczy - przerobiona skarpetka na myszkę i skarpetka na sweter, o trudnych tematach takich jak działalność ludzi w szpitalu i pobyt w szpitalu czy bezdomności, a także o tym że wygląd nie definiuje charakteru (drapiąca skarpetka broniąca kotka) pod tym względem książka dobra. Dodatkowym plusem ładne, przyjemne, pasujące ilustracje.

1 483
  • Dla dzieci
  • 2019
  • 2021
  • 2018
  • 2022

Justyna Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Zobacz więcej