Srebrniki Judasza

Wydawnictwo: Carta Blanca
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia, srebrniki, Judasz
historyczna

Jedna z niewielu książek o ciemnych stronach okupacji. Sylwetki kilkudziesięciu agentów Gestapo, Abwehry i policji, w większości skazanych za zdradę na karę śmierci przez Sądy Specjalne Polski Podziemnej.

Piotr | 2012-11-20
Przeczytana: kwiecień 2012

Popularna kompilacja na temat ciemnej strony okupacji hitlerowskiej w Polsce, czyli działalności wszelkiej maści konfidentów. Opracowanie niewielkie, więc tylko w dużym skrócie przedstawia poszczególne sprawy. Z drugiej strony autor podszedł do tematu przekrojowo i przedstawił wszelkie jego aspekty. Daje dobry obraz okupacyjnej rzeczywistości.

Radek | 2013-11-20
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam