Love, Tanya

2016-09-28
2016-09-28
Olga Siara
youtube

Od czasu do czasu sięgam po książki blogerek / influencerek w poszukiwaniu modowych i urodowych inspiracji. Książka Tanyi Burr wpadła mi w ręce przypadkiem, była wyeksponowana w bibliotece, ładna okładka zachęciła mnie do jej wypożyczenia. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej blogerce, nie jestem już nastolatką więc mogę nie być obiektywna. Z książki nie dowiedziałam się niczego nowego, z wyjątkiem szczegółów zycia Miss Burr, które akurat najmniej mnie interesowały. Książka jest pełna banalnych porad jakich mnóstwo w każdym kobiecym piśmie. Tanya pisze o makijażu, diecie, włosach, przepisach ale nie jest ani makijażystką, ani dietetyczką ani fryzjerką ani szefem kuchni więc te porady nie są ani odkrywcze ani szczególnie wartościowe. Jedyne plusy to ładna okładka i otwartość z jaką autorka pisze o swoim życiu.

Jednym z największych marzeń Tanyi było napisanie książki, w której mogłaby podzielić się swoimi przemyśleniami, wskazówkami na temat mody i urody, refleksjami o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim pozytywnym myśleniem i wiarą, że nie ma rzeczy niemożliwych i wszelkie marzenia i cele, które sobie stawiamy, jesteśmy w stanie osiągnąć. Nie bez powodu życiowe motto, którym Tanya codziennie zaraża swoich fanów i najbliższych brzmi: „Mierz wysoko!”. Efektem drogi, jaką przebyła, by stać się pewną siebie i szczęśliwą kobietą jest niezwykła książka – „Love, Tanya”.

Być może za granicą Tanya Burr jest bardzo znana. W Polsce jednak niewiele osób o niej mówi, przynajmniej mi o tym nie wiadomo. Kiedy dowiedziałam się więc o jej książce, nie wiedziałam co o niej sądzić. Jednak zainteresowałam się nią. W końcu stwierdziłam, że co mi szkodzi i sięgnęłam po to. Jest to swojego rodzaju autobiografia Tanyi, gdzie kobieta opisała swoje dotychczasowe życie i podzieliła się planami na przyszłość. Muszę przyznać, że Tanya skupiła się na tym, aby opisać prawie wszystko. Było to ciekawe, ale cóż, nie wniosło nie wiadomo czego do mojego życia.

Dużym plusem książki są miejsca na notatki, które mają swoje polecenie, przykładowo, „Zrób listę osób, z którymi chciałabyś zjeść obiad albo podwieczorek”, „Zrób listę dziesięciu najważniejszych rzeczy, które cię ukształtowały”. Znajdują się tutaj także różne porady i listy sporządzone przez autorkę. Niektóre z nich są naprawdę motywujące. Są tu takie rozdziały jak: dorastanie, podstawy pielęgnacji skóry, podstawy makijażu, podstawy pielęgnacji włosów i paznokci, moda, miłość, życie, pieczenie i przepisy, pewność siebie i szczęście, YouTube, patrząc w przyszłość. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla fanów Tanyi Burr, Love, Tanya na pewno jest jedną z ciekawszych pozycji. Dla mnie, zwykłej dziewczyny, która jej nie ogląda, jest to przeciętna autobiografia połączona z poradnikiem. Kilka rzeczy na pewno zapamiętam (zwłaszcza przepisy!),ale ogólnie mam dość neutralne zdanie. Ciekawy dodatek, jednak nie zmienił za wiele w moim życiu.

Tanya Burr jest sympatyczną, młodą kobietą, która stara się dotrzeć do swoich widzów i przybliżyć im swoją drogę do sukcesu. Książkę Tanyi polecam jej fanom, a także wszystkim, którzy chcą poznać jej historię i dowiedzieć się kilku przydatnych rad.

Słyszeliście o Tanyi Burr - niesamowicie popularnej brytyjskiej blogerce oraz youtuberce? Jeżeli znacie ją, lubicie oraz śledzicie jej blog lub kanał, to niedawno nakładem wydawnictwa Insignis ukazał się tytuł, którego nie możecie przegapić - "Love, Tanya", pierwsza książka autorstwa Tanyi Burr!

Opis: Wyjątkowa książka znanej i lubianej Youtuberki Tanyi Burr, która jest efektem jej drogi do stania się pewną siebie oraz szczęśliwą we własnej skórze. Uzupełniony o wątki autobiograficzne poradnik porusza tematy wypieków, mody, urody, włosów, ale także poważniejsze kwestie, jak doświadczenia z atakami paniki.

"Love, Tanya" to swojego rodzaju autobiografia Tanyi Burr. Dziewczyna, a właściwie już młoda kobieta opowiada o swojej drodze do miejsca, w którym znajduje się teraz. Od wczesnego dzieciństwa, poprzez pierwsze kroki w dorosłość, aż do swojej obecnej codzienności. Mówi o swojej pracy, walce z kompleksami oraz atakami paniki, opowiada o wspomnieniach, przeżyciach, czy wyzwaniach, które stawiało przed nią życie. Jest również bardzo otwarta mówiąc o swoich przyjaźniach oraz związkach.

To na pewno nie lada gratka dla fanów! Kto nie chciałby się dowiedzieć o sławnej osobie, którą podziwia tylu ciekawych rzeczy - jak zaczynali, jakie były początki ich kariery i jak to ich zmieniło. Tanya jest przyjemną, sympatyczną narratorką, więc bardzo szybko wciągnęłam się w jej opowieść, mimo tego, że było to nasze pierwsze spotkanie.

Historia opowiadana przez Tanyę przeplatana jest wieloma rankingami, od jej ulubionych piosenek, poprzez najlepsze wspomnienia, rady na temat randkowania oraz przyjaźni, kończąc na poradach mających czytelnikowi pomóc nabrać pewności siebie. Często zaraz obok znajdziecie miejsce, aby zrobić notatki, czy też własne listy oraz rankingi. Jest to więc książka, którą nie tylko się czyta, lecz również współtworzy.

Nie każdy czytelnik jednak może - według mnie - odnieść się do wszystkich spisanych w książce list, a jest ich parę, ponieważ Tanya nie pisze tylko o swoich wspomnieniach i przeżyciach, lecz porusza podstawy makijażu, pielęgnacji włosów i paznokci, czy mody. Wygląda na to, że bardzo lubi robić listy, więc znajdziecie tutaj np. jej dziesięć ulubionych produktów do pielęgnacji skóry, czy też dziesięć produktów, które trzeba mieć w kosmetyczce. Próbowałam czytać opisy, ale gdy nazwy oraz marki kompletnie nic mi nie mówiły, to w pewnym momencie po prostu ominęłam już kolejną, taką listę.

Tutaj tworzy się pewnego rodzaju bariera - pisanie o produktach znanych marek (no mi nieznanych w większości, ale ja żyję w książkowym świecie). Kto ogląda tutoriale makijażowe ten wie, że nie sposób kupić tych wszystkich fajnych rzeczy, chyba że chce się zregynować z jedzenia do końca miesiąca (ale tak samo jest np. z filmikami o nowych ubraniach czy nawet książkach!). Tanya pisze o produktach, czy usługach kosmetycznych, które nie zawsze dostępne są od ręki dla typowego czytelnika, równocześnie jednak zazwyczaj mówi o ich tańszych, a wcale nie gorszych zamiennikach. W każdym razie, wzbudziło to we mnie mieszane uczucia.

Ku mojemu zdziwieniu, choć była to moja pierwsza styczność z Tanyą Burr, to potrafiłam wczuć się w jej sytuację - gdy pisała o codziennym życiu, którego ważną częścią jest blogowanie oraz vlogowanie. Widziałam tę zmianę w układaniu planów, planowanie postów do przodu, znajdowanie czasu na pisanie, kręcenie oraz sklejanie filmów, gdy staje się to częścią dnia, częścią życia.

To co jednak najbardziej mnie interesowało - jak od dziewczyny, która NIGDY nie weszła na Youtube'a, dopóki nie dodała swojego pierwszego filmiku z tutorialem, stała się młodą kobietą rozpoznawaną na całym świecie, o tym jest naprawdę mało. Jest to wspominane mimochodem, podsumowane jednym zdaniem. O tym przeczytałabym zdecydowanie więcej.

"Love, Tanya" to książka pięknie wydana. Okładka może kojarzyć się z "Zostań, jeśli kochasz" (jednak spokojnie, zawiera ona lepszą treść, ale też nie oszukujmy się, prawie wszystko ma lepszą treść niż twórczość G. Forman). Sama książka ma trochę większy format niż zwykła powieść, co mnie trochę zaskoczyło, gdy otworzyłam kopertę, ale wbrew pozorom jest całkiem poręczna do czytania. W środku znajdziecie grube, białe kartki pełne kolorowych, dobrej jakości zdjęć. Książka ma przyjemną kolorystykę i jest dopracowana poza jednym, zatrważającym wręcz szczegółem, który zauważyłam dość późno, więc aż musiałam się upewnić, że się nie przewidziałam, bowiem tekst... nie jest wyjustowany, a to wygląda baaardzo nieprofesjonalnie przy tak pięknie wydanej książce. Oczywiście, jeżeli/dopiero gdy się to zauważy.

"Love, Tanya" to książka, którą fani blogerki oraz vlogerki się nie zawiodą! Nie tylko poznacie dużo lepiej Tanyę, ale również dowiecie się, jak lepiej zadbać o swoją cerę, włosy, czy też upiec coś smacznego - dla każdego coś dobrego!

Opis: Wyjątkowa książka znanej i lubianej Youtuberki Tanyi Burr, która jest...

"Love, Tanya" to książka, można by powiedzieć, o wszystkim i o niczym. Znana brytyjska youtuberka Tanya Burr postanowiła zebrać swoje przemyślenia i doświadczenia z poszczególnych dziedzin i stworzyć książkę. Składa się ona z paru części, takich jak m.in. dorastanie, miłość, życie, ale i pielęgnacja włosów, paznokci czy skóry. Tanya porusza różną tematykę - opowiada trochę o sobie, swoim dzieciństwie, pierwszej pracy i o tym, jak przebiegało jej życie. Dodatkowo wspomina o swoich podróżach, wyjazdach, przyjaciołach i sposobach na radzenie sobie w razie ataków paniki, które ją samą spotykają do tej pory. Zostały ułożone przez nią także różne rankingi w stylu top10 w różnych sferach, które mogą na przykład pomóc Czytelnikowi w jakimś wyborze.

"Na świecie istnieją marzyciele i realiści. Można by pomyśleć, że marzyciele trafiają na marzycieli, a realiści na realistów, ale częściej jest na odwrót. Widzisz, marzyciele potrzebują realistów, którzy będą pilnować, żeby nie wznieśli się blisko słońca. A realiści? No cóż, bez marzycieli nigdy nawet nie oderwaliby się od ziemi".

Czytając tę pozycję, można zrelaksować się i odpocząć, ponieważ Tanya nie posługuje się wyszukanym słownictwem, tylko przystępnym i przedstawia wszystko jasno. Dodatkowo wydanie jest bardzo estetyczne i wzbogacone o wiele zdjęć autorki z różnych etapów jej życia i nie tylko. Czymś, co bardzo mi się spodobało, stał się rozdział z przepisami, które koniecznie muszę kiedyś wypróbować!

Myślę, że głównymi zainteresowanymi tą pozycją będą widzowie autorki oraz ci, którzy lubią czytać takie poradniki. Więc jeśli jesteście takimi osobami, mogę Wam z przyjemnością polecić "Love, Tanya"!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Insignis!

28 września swoją premierę miała książka "Love, Tanya", w której znajdziemy mnóstwo przydatnych rzeczy.
Autorka zdradza nam swoje sekrety na to jak zrobić idealny makijaż, jakie produkty dobrać, jak prawidłowo określić nasz rodzaj cery oraz kształt sylwetki.
Dowiemy się również jak pielęgnować włosy i paznokcie czyli to, co lubimy najbardziej. Ja uwielbiam eksperymentować że swoimi paznokciami, chyba czas je znowu zapuścić.
Oprócz tego w książce mamy kilka przepisów na różne potrawy i słodkości. Ciastka, ciasta, zdrowe śniadania i oczyszczające koktajle - uczta dla naszego podniebienia. Już mam chęć wypróbować te przesmacznie wyglądające ciastka z kawałkami czekolady... mmm :D
Jeśli chodzi o takie życiowe sprawy to Tanya radzi nam jak osiągnąć w życiu to czego chcemy, podsuwa pomysły na randki itp.
Autorka opowiada nam trochę o sobie m.in. o swoim dzieciństwie, dorastaniu, podróżach, chłopaku i swojej karierze. Dzieli się swoim doświadczeniem w blogowaniu i vlogowaniu więc możemy się dowiedzieć co zrobić, aby być jeszcze lepsi w tym co robimy.
Uważam, że osoby zainteresowane tymi tematami będą usatysfakcjonowane. Książka posiada w środku zdjęcia więc też jest przyjemniejsza dla oka.

Ilekroć czytam tego typu książki, utwierdzam się w przekonaniu, że za każdym sukcesem stoi, bądź stoją trudna przeszłość, jakieś doświadczenia. Tak jest w przypadku Tanya Burr. Dziewczyna wychowywała się w pełnej, kochającej się rodzinie, a mimo wszystko była dzieckiem chorowitym. Stany lękowe, ataki paniki, strach, które paraliżowały jej umysł i ciało, stały się elementem trudnej układanki, która jako całość przeistoczyła się w wykonywanie tego, co dziewczyna najbardziej pragnęła, kochała robić.

Zapraszam na całą recenzję na:

Świat współczesny rządzi się swoimi prawami, szczególnie świat mediów społecznościowych i serwisów internetowych. Bardzo łatwo jest w nim zaistnieć na chwilę, ale nieco trudniej utrzymać zainteresowanie odbiorców i zyskać popularność. W świecie youtuberów, vlogerów i blogerów brytyjska vlogerka Tanya Burr może świętować swój sukces. Jej autorski kanał w YouTube subskrybuje zawrotna liczba 3,5 miliona subskrybentów. Jeśli jesteście w tej grupie, młodej twórczyni własnej linii kosmetyków nie trzeba przedstawiać.
Tanya Burr dała się już poznać jako prowadząca kanał @tanyaburr, gdzie na bieżąco dzieli się z widzami poradami dotyczącymi makijażu, mody, urody, opowiada o podróżach oraz dzieli się swoimi refleksjami na różne tematy.

Okazuje się, że jednym z marzeń Tanyi było napisanie książki. Postanowiła, że pokaże w niej wszystko to, co jest dla niej ważne oraz podzieli się z widzami i czytelnikami najważniejszymi momentami z życia. Tak oto powstała książka "Love, Tanya" - rodzaj autobiografii wypełnionej najlepszymi wspomnieniami, poradami, pomysłami i ulubionymi chwilami Tanyi Burr. Tanya opowiada w swojej książce przede wszystkim o sobie, sięga do ulubionych wspomnień z dzieciństwa, lat spędzonych w szkołach i wreszcie tych najważniejszych, które doprowadziły ją do sukcesu w świecie mody, urody i blogowania. Przyznam, że otwierając książkę Tanyi nie byłam pewna, czego mogę się spodziewać. Początkowo myślałam, że jest to rodzaj poradnika w rodzaju tych, jak dbać o urodę, gdzie kupować ubrania, buty i kosmetyki. Spotkała mnie przyjemna niespodzianka. Książka rozpoczyna się dwoma rozdziałami o dorastaniu autorki, które ciekawie przybliżyły mi jej postać. Ta część napisana jest bardzo lekko, ukazuje spokojne dzieciństwo i lata młodzieńcze spędzone w Norfolk wśród rodziny, przyjaciół i sąsiadów młodej vlogerki. Treść uzupełniają prywatne zdjęcia autorki oraz uproszczone listy najważniejszych doświadczeń, wspomnień, piosenek itp. Co ciekawe, autorka pozostawiła również specjalne miejsce dla czytelników. Mogą oni stworzyć własne zestawienia marzeń, planów, wspomnień, ulubionych rzeczy i porównać je z tymi, które przedstawiła Tanya Burr. W ten sposób książka wpisuje się w aktualny trend współczesnych poradników i książek kreatywnych.

Jest w książce Tanyi cześć poświęcona wskazówkom ze świata mody i urody. Można więc znaleźć porady dotyczące perfekcyjnie wykonanego makijażu, podstawy pielęgnacji ciała, włosów i paznokci. Przybory kosmetyczne, różnorodne preparaty, buty, torebki i wiele innych przydatnych kobiecych dodatków zostały perfekcyjnie sfotografowane. Czytanie i oglądanie książki daje dużo przyjemności, została wydana na bardzo wysokim poziomie. Wszystko jest przejrzyste, kolorowe i eleganckie.

Tanya Burr wydaje się być sympatyczną młodą kobietą, która, jak twierdzi, przezwyciężyła niektóre ze swoich słabości. osiągnęła sukces medialny, jest pewna siebie, zna swoją wartość, jest zapraszana na prestiżowe wydarzenia organizowane przez instytucje charytatywne, na premiery filmowe i pokazy mody. Przed nią jeszcze długa droga, ale kobieta patrzy w przyszłość z optymizmem, ponieważ już dzisiaj udało jej się zrealizować kilka marzeń. Wygląda na to, że robi to, co lubi i działa z pasją.

Wielu młodych ludzi marzy o podobnej karierze. Zakładają kanały na You Tube, vlogi i blogi. Pragną zaistnieć w świecie internetu, ponieważ tylko w nim upatrują drogę do sukcesu komercyjnego i artystycznego. Chcą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, które pozwolą im być zawsze na topie. Niektórzy zaś szukają sposobu na połączenie hobby i pracy. Jedno jest pewne. W życiu możemy skorzystać z szans, które nam ono podsuwa. Nie wszyscy potrafią je dostrzec, nie każdy jest gotowy pracować na swój sukces i nie każdy ma szczęście zyskać wsparcie ze strony bliskich.
Tanya Burr znalazła i wykorzystała swoje życiowe szanse, szczęściem podzieliła się z innymi i postanowiła zmotywować mniej śmiałych młodych ludzi do działania. Jeśli nawet nie wykorzystają jej porad, to czytając książkę z pewnością znajdą inspirację do planowania przyszłości.

Książka "Love, Tanya" wprawia w pozytywny, relaksacyjny nastrój. Z zadowoleniem przyjrzałam się liście książek przeczytanych przez autorkę, ponieważ cztery z nich należą także do moich ulubionych. Przypomniałam sobie piosenki, które towarzyszyły mojemu dorastaniu i filmy, które obejrzałam.

Jestem przekonana, że "Love, Tanya" spodoba się polskim czytelnikom, najpewniej zaś czytelniczkom, wielbicielkom słynnej vlogerki, ale także tym, które lubią poznawać życie innych, poszukują inspiracji do działania. Nawet jeśli jedynym działaniem miałoby być pieczenie smakowitych ciast (tak, Tanya zdradza swoje ulubione przepisy).

W życiu powinniśmy doceniać drobne przyjemności i cieszyć się z małych rzeczy każdego dnia. Książka Tanyi jest takim przyjemnym drobiazgiem. Spędziłam z nią bardzo sympatyczny czas.

Love, Tanya to książkowa propozycja kolejnej gwiazdki YouTube. Fleur De Force postawiła na poradnik, Zoella na powieść, a Tanya Burr postanowiła napisać coś w stylu biografii zmiksowanej z jej ulubionymi poradami dotyczącymi wyglądu, samopoczucia i kuchni. Sam tytuł książki sugeruje formę "listu" do widzów ("Love, XYZ" to angielskie sformułowanie używane do zakończenia listu bądź maila).

Tanyę oglądam od czasu do czasu, ale jestem fanką makijażu, urody i wszystkiego co dziewczęce, więc postanowiłam sięgnąć po tę pozycję. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Tanya otwarcie dzieli się swoim prywatnym życiem, dzieciństwem, sprawami dla niej ważnymi, zachęcając też czytelniczki, aby wciągnęły się w pozytywne refleksje nad swoim życiem. W książce przygotowane jest miejsce do spisania swoich list, np. wspomnień z dzieciństwa czy piosenek, które oddają nasz okres dorastania. To ciekawy zabieg, który można potraktować kreatywnie, zatrzymać się na chwilę w codziennym biegu. (...)

całość recenzji na: http://waniliowe-czytadla.blogspot.com

O Tanyi Burr pierwszy raz usłyszałam podczas oglądania vlogów Zoelli na YouTube, dlatego kiedy dowiedziałam się, że wydaje ona książkę, byłam nią zainteresowana. Nie byłam pewna czego mam się spodziewać po "Love, Tanya", bo z opisu wynikało, że w tej pozycji jest prawie wszystko... Obawiałam się, że dzieło Tanyi będzie chaotyczne, ale po lekturze stwierdzam, że jest to naprawdę ciekawa i w odpowiednim stopniu różnorodna tematycznie książka.

"Love, Tanya" to połączenie autobiografii Tanyi, jej przemyśleń na różne tematy oraz wskazówek dotyczących np. makijażu, radzenia sobie ze stresem, dbania o skórę, włosy, ale także na temat blogowania/nagrywania na YouTube. Dodatkowo w pozycji tej Tanya przeznaczyła również parę stron dla swojego czytelnika, na których ten może zamieścić swoje listy różnych rzeczy, wspomnienia itp. Cała książka swoją wielowątkowością pokazuje charakter i osobowość Tanyi. W czasie lektury mogłam choć odrobinę ją poznać i przyznaję, że zaimponowała mi swoim pozytywizmem i zdecydowanym dążeniem do celu pomimo wielu przeciwności.

Wydanie "Love, Tanya" od razu przypadło mi do gustu. Okładka tej książki jest po prostu śliczna, a jej wnętrze nie jest gorsze. Pastelowa kolorystyka, dużo zdjęć oraz ciepły charakter jaki daje się wyczuć w słowach autorki sprawiają, że bardzo szybko przeczytałam całą pozycję. Zaskoczyło mnie pozytywnie to, że grzbiet nie złamał się w ani jednym miejscu, a nie jest to chuda pozycja (kartki są dość grube).

Cieszę się, że mam "Love, Tanya" w swojej biblioteczce. Nie dość, że mogłam bliżej poznać Tanyę, zainspirować się, to dodatkowo zaznaczyłam sobie karteczkami niektóre z jej rad, żeby móc z nich korzystać w przyszłosci. Ach no i właśnie! Tanya oprócz zainteresowania modą, pasjonuje się też gastronomią i w swej książce podzieliła się swoimi ulubionymi przepisami. Jak najbardziej polecam Wam lekturę powyższej pozycji! Myślę, że spodoba się tym z Was, którzy interesują się modą i urodą, ale także tym, którzy pragną po prostu odstępstwa od zwyczajnej powieści czy też poszukują inspiracji.

• Egzemplarz recenzencki
  • Bez Legimi
  • Posiadam na własność :)
  • Od Wydawnictw

Dodaj cytat z książki Love, Tanya