Ostatni taniec

2015-03-12
2015-03-12
Magdalena Rychlik
Magdalena Rychlik

Czy to wstyd dla mężczyzny przeczytać czasem dobry romans? Z pewnością nie i w myśl tego hasła zupełnie przez przypadek pierwszy raz spotkałem się z książką autorki. Trochę zachęciła mnie jakaś recenzja porównująca ją do Kate Morton. Niestety to tak naprawdę zupełnie inna półka. Morton pisze powieści wysmakowane, pięknym językiem z dopracowaną w każdym szczególe fabułą. W przypadku pani Lennox tak nie jest. Za dużo tu chaosu, zbyt wiele się dzieje i nie jest to literatura wyższych lotów. To z minusów, ale są też plusy. W sumie ciekawa intryga romansowa z nutką historii w tle, czyli to co tygryski lubią najbardziej. Czy sięgnę jeszcze kiedyś po powieść autorki? Niewykluczone!

Ta książka zupełnie nie potrafiła mnie wciągnąć. Być może to wpłynął na to styl pisania, ale czytając ją zwyczajnie się męczyłam. W końcu dałam sobie spokój i nawet nie dotrwałam do końca.

Nie wiem czemu autorka jest nazywana mistrzynią, bo kolejna jej książka to kolejne rozczarowanie. Prześlizguje się po dość nawet ciekawym pomyśle, a całość przypomina uczniowski bryk. Nie lubię takiego stylu pisania, jest jak zakalcowate ciasto - bo operuje suchymi faktami, brak tu głębszego tła, emocji, dynamiki, jakiejś finezji. Dialogi powstawiane byle jak w przypadkowych miejscach, dużo dłużyzn i nic nie wnoszących wstawek.

Idealna ! wciąga od pierwszych stronic, nie dłuży się, nie nudzi zbyt opasłymi opisami. Kawał dobrej historycznej obyczajówki, z miłością , wojną w tle. Polubiłam rodzinę Esme i Devlina - oh jak im kibicowałam i miałam nie raz ochotę nimi wstrząsnąć by się opamiętali. Jest to pierwsze moje spotkanie z autorką i nie ostatnie. Pochłonęła mnie dosłownie. Piękna historia . Polecam

Kolejna bardzo dobra książka pani Lennox.
Ostatni taniec to wciągająca historia rozgrywająca się od czasów pierwszej wojny światowej, do połowy lat siedemdziesiątych.
Opowiada burzliwe losy Esme, Devlina oraz ich dzieci. Oraz siostry Esme, Camilli.
Wbrew opisowi, to nie jest romans w dosłownym tego słowa znaczeniu. To wciągająca powieść obyczajowa, pełna emocji i ciekawych bohaterów. Nie ma w niej nic cukierkowego, a losy bohaterów są pasjonujące i wydają się być takie rzeczywiste.
Bohaterowie, to ludzie z krwi i kości. Popełniają wiele błędów, za które przychodzi im zapłacić. Są bardzo ciekawie ukazani.
Dodatkowym smaczkiem jest subtelny wątek "nawiedzonego" domu Devlina, czy raczej pecha, którego sprowadza na swoich mieszkańców.
Powieść mnie zauroczyła, wciągnęła.
Jedynym minusem są, wg mnie, niekiedy zbyt duże przeskoki w czasie, gdy czytelnik dowiaduje się o tych latach i losach bohaterów mało, zaledwie kilka zdań wyjaśnienia.
Ale w ogólnej ocenie, książka i tak bardzo na plus.
Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Kolejna bardzo dobra książka pani Lennox.

Ostatni taniec, to kolejna książka Pani Judith Lennox, która mnie urzekła, dojrzałością, wnikliwym opisem relacji bohaterów, umiejętnością wiernego oddania realiów epoki oraz wpływu dziejów na losy rodziny, a przede wszystkim smutno-gorzkim przedstawieniem wpływu decyzji, niekiedy pochopnych, na losy własne i innych. Nie zawsze w życiu jest tak, że dostajemy od losu to co chcemy, tylko to co ma on dla nas. Nie zawsze życie daje nam spełnienie i nie zawsze miłość zwycięża. Książka nie jest dla osób z depresją - w trakcie jej czytania bowiem popadną w jeszcze większe przygnębienie. Ale warto przeżyć te emocje, bo skłaniają do refleksji, każą myśleć i czuć. Właśnie takich przygód intelektualnych i emocjonalnych oczekuję od książek i tego w książkach szukam. Dlatego gorąco polecam "Ostatni taniec".

książka piękna, o trudnych wyborach i sile miłości... prawdziwa miłość to nie zawsze ta oczywista - wynik zauroczenia...

Super książka szybko się czyta. Polecam

Super książka szybko się czyta. Polecam

Dobrze się czytało, ale ja jednak nie mogę czytać romansideł, bo zaraz się denerwuję. Nie na moje nerwy. Jak ktoś lubi romans historyczny to polecam.

Literatura piękna,cudna dziejąca się w czasach drugiej wojny światowej.
Opowieść o trudnych wyborach,sile prawdziwej miłości.
Wzruszająca,bardzo świetna powieść.

Literatura piękna,cudna dziejąca się w czasach drugiej wojny światowej.
Opowieść o trudnych wyborach,sile prawdziwej miłości.
Wzruszająca,bardzo świetna powieść.

• Ebooki
  • 2015
  • 2016

Dodaj cytat z książki Ostatni taniec