Straceńcy. Szpony orła

Seria: Sensacje XX Wieku
Wydawnictwo: Sensacje XX Wieku
7 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Akcja komandosów z "Delta Force", którzy 24 kwietnia 1980 roku wyruszyli do Iranu, aby uwolnić zakładników przetrzymywanych w ambasadzie amerykańskiej w Teheranie, zakończyła się całkowitą klęską. Zginęło ośmiu żołnierzy, pięciu odniosło rany, a oddział nawet nie dotarł do stolicy. Czy był to tylko straszny pech, który pokrzyżował plany wielkiej wyprawy na ratunek uwięzionym? Nie! Wiele, bardzo wiele wskazuje na to, że misja 120 komandosów, której nadano kryptonim "Eagle Claw", była skazana na niepowodzenie. "Delta Force" musiała przegrać ....Jest to część druga serii opowiadającej o działaniach niewielkich oddziałów, których akcje zmieniały historię naszego wieku.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: własne

martinezz | 2012-10-08

lubie książki tej tematyki , dla mnie świetne

Karol Szczotka | 2015-04-06
krzysiog0 | 2014-12-29