Normalna Polska Rodzina

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Czasami jest tak, że jeśli nie powiemy czegoś głośno, to na próżno będziemy czekać, aż zrobi to ktoś za nas. To właśnie zrozumiałem na początku 2006 roku, kiedy Nowa Opcja zaczęła lansować jedyny słuszny obraz polskiej rodziny. Jak to a a pytałem wtedy sam siebie to znaczy, że my, że ja, że mój dorastający syn i że moja dziewczyna to nie jest prawdziwa rodzinaa No przecież staramy się jak choler

Wilma | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

Samo życie! I jaki powiew świeżości po dziesiątkach amerykańskich czytadeł. Do tego z perspektywy mężczyzny! Książka pokazuje zwykłych ludzi w zwykłych sytuacjach, ale sama w sobie jest niezwykła. Fantastyczne poczucie humoru, otwartość spojrzenia na różne, w tym niełatwe sprawy. I jakieś takie ciepełko, od którego milej się robi na sercu. Bo rodzina to ci, którzy się kochają, a nie ci, którzy mają papiery na to, że powinni się kochać.

Marciocha | 2012-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Normalna Polska Rodzina jest cudowna, bo kompletnie nienormalna i dziwna ogólnie taka jakaś. Głowa rodziny kwili wręcz nad komputerem i rodzi w wielkich bólach swoją powieść. Swojego Ulissesa na miarę XIX-wieku. Siedzi i pisze. Pisze zawzięcie i dość nawet produktywnie, ale bardziej dziennik z życia swojej Normalnej Polskiej Rodziny aniżeli tą powieść wiekopomną. Pisze o synu niemalże pełnoletnim, o Bliskiej Mu Osobie od Arkadii uzależnionej, o kotce Dziuni dzikiej, o zaprzyjaźnionym Najszczęśliwszym Małżeństwie i o paru innych zjawiskach, które jakoś tak z życiem jego się splotły. Poznajemy więc te bolączki codzienne związane z życiem bezrobotnego pisarza. Ten głód jak najbardziej fizyczny, z brakiem produktów spożywczych dziwnym trafem jakoś spokrewniony. A wreszcie te wojny domowe, przekleństwami zakrapiane i zagrożeniem rozstania, z temperamentem członków Rodziny również dość mocno sklejone. Tak więc płynie jakoś to życie Normalnej Polskiej Rodziny, powoli raczej, niespiesznie,...

Mika | 2011-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2011

przyjemna, mało-polityczna historia Normalnej warszawskiej Polskiej Rodziny. Ich dwoje, dziecko i kot. Nic nadzwyczajnego. Ale jak już się zasiądzie do czytania, to tylko obiad na stole Innej Polskiej Rodziny może od lektury oderwać.
Gorąco polecam!

Piqtka | 2012-03-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 04 marca 2012

Miało być zabawnie, błyskotliwie, głęboko - nie wyszło. Brnie się ciężko , ani to odkrywcze ani wciągające, styl momentami irytuje. Można przeczytać, jak się nie ma nic ciekawszego do roboty przez weekend, ale zasadniczo nie polecam.

wirydiana | 2012-04-19
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

Co to znaczy normalna rodzina na dodatek polska? Czy to stary schemat 2+2? A może nowocześniej 2+1? Albo zupełnie odmiennie 1+1+1+ kot? Czy w chwili obecnej można mówić jeszcze o jakiejkolwiek normalności w tym zakresie? Autor podjął bardzo udaną próbę przekonania nas , że to co często uznawane jest za nienormalne przez ogół, przy bliższym poznaniu ma wszelkie cechy normalności.
Tym razem mamy do czynienia z bohaterem zbiorowym. W skład jego ciała wchodzą: narrator - w chwili obecnej bezrobotny przyszły autor bestselerowej bliżej nieokreślonej tematycznie powieści, Bliska Mu Osoba - manager schyłkowego kabaretu, przysparzający kłopotów szkolnych nastoletni syn oraz kot co i rusz wypadający z okna. Tematem przewodnim natomiast jest życie codzienne wyżej wzmiankowanego ciała. Z tym, że życie to odbywa się na dwóch różnych płaszczyznach: indywidualnej i zbiorowej. Pojawiają się także osoby postronne typu Szczęśliwego właśnie się rozwodzącego Małżeństwa, którego perypetie poznajemy...

darkrot | 2011-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Napisana łatwym, ale niebanalnym językiem relacja codzienności. Momentami dobrze się uśmiałem, dobra pozycja na leniwe niedzielne popołudnie.

Morgana1976 | 2012-11-07

2011