Herbarz szlachty śląskiej t. 4 (K-ł)

Wydawnictwo: Videograf
historyczna

Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się informator o rodach i herbach szlachty śląskiej.Dzieje śląskich rodów są nieodłącznie związane z historią wszystkich śląskich księstw, miast i wsi, z dziejami ich mieszkańców. Prócz bogactwa śląskich herbów ?Herbarz szlachty śląskiej’‘ zawiera także noty genealogiczne, które pozwolą spojrzeć na historię Śląska poprzez dzieje poszczególnych rodów i ich przedstawicieli.Herbarz zawiera też informacje dotyczące historii miejscowości, majątków, zamków, z których część znana jest dziś jedynie ze źródeł pisanych, a ich domniemana lokalizacja nie została jeszcze zweryfikowana w toku badań archeologicznych.Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców: historyków, historyków sztuki, miłośników regionu oraz wszystkich interesujących się heraldyką i genealogią, a także historią Śląska..