Druga Ameryka

Wydawnictwo: Twój Styl

Amerykański mit jest bardziej realny niż Ameryka. Marzenia o miłości są prawdziwsze niż miłość. Powieść Druga Ameryka bardzo plastycznie ukazuje nasze odwieczne rozdwojenie między światem młodzieńczych marzeń i brutalnej rzeczywistości. Bohater książki, Rollo, chłopak z tzw. dobrego domu, wplątuje się w kryminalną intrygę i zaczyna prowadzić podwójne życie. Jak wielu młodych ludzi Rollo nie może znaleźć oparcia w rodzinie, która chwilami bardziej przypomina piekło niż spokojną przystań. Wszystko to dzieje się na tle bezkrwawej rewolucji 1989 roku, która z dnia na dzień zmienia świat, burzy dawne ideologie, by zastąpić je nowym kapitalistycznym mitem drugiej Ameryki nad Wisłą.Druga Ameryka to błyskotliwa, dojrzała powieść, prezentująca oryginalne, świeże spojrzenie na polską rzeczywistość, napisana barwnym językiem, ujęta w formę książki w książce.

mynameism | 2012-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Wielokrotnie podczas czytania śmiałam się na głos, chociaż sama historia nie jest wcale zabawna, a miejscami staje się wręcz tragiczna. Bawiły mnie wyrażenia używane przez bohaterów i niedorzeczne sytuacje, które dodawały powieści wiarygodności. Świetna książka pokazująca nie tak dawną historię "od wewnątrz" - z perspektywy zwykłych ludzi.

Aleksandra | 2016-05-07

Doskonale oddana atmosfera roku 1989 w Polsce. Myślę, że wszystko to, co pokazane w książce oddaje jeden cytat z samego końca epilogu : "Każdy z nas chociaż raz w życiu przeżywa swoją małą-wielką rewolucję. Świat pęka jak po trzęsieniu ziemi i nic już nie jest takie jak przedtem." Warto przeczytać.

Alexandra | 2016-09-12
Ewale | 2016-05-10