Poranni kochankowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
Les Enfants de l’aube
83-7236-191-6
ElaB

Powieść o miłości, która potrafi pokonać chorobę, nieprzychylność otoczenia i śmierć! Wyobraźmy sobie sanatorium w starym budynku dawnego klasztoru. W korytarzach odbija się echo różnojęzycznych rozmów. Widać wielu małych Anglików, Włochów, Niemców, Amerykanów i Skandynawów, kilku Francuzów. Leczone są tu przede wszystkim trudne przypadki. Kilkunastoletni Tristan przesiaduje samotnie w...

Wyobraźmy sobie sanatorium w starym budynku dawnego klasztoru. W korytarzach odbija się echo różnojęzycznych rozmów. Widać wielu małych Anglików, Włochów, Niemców, Amerykanów i Skandynawów, kilku Francuzów. Leczone są tu przede wszystkim trudne przypadki. Kilkunastoletni Tristan przesiaduje samotnie w sanatoryjnej bibliotece i zaczytuje się w dziełach wielkich mistrzów światowej literatury. Do chwili, gdy pewnego dnia w świetle słońca przebijającego się przez witrażowe okno widzi Camille.
Tak zaczyna się ta wzruszająca, przepiękna historia pierwszej miłości, szalonej miłości nastolatków, dalekiej od komedii odgrywanej przez dorosłych.

Wspaniała powieść z filozoficznym przesłaniem: „Żyj tak, abyś umierając niczego nie żałował”.

Booka | 2012-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Czy na niewiele ponad dwustu stronach można zawrzeć piękną historię miłosną?
Owszem można...
Czy tak krótka historia, która zdarzyła się w zwykłym sanatorium może obfitować w największe namiętności i uczucia jakich człowiek może doświadczyć?
Owszem może...
I wreszcie największe zaskoczenie: czy opowieść o miłosnych namiętnościach, pełną niebanalnych metafor, pięknych określeń i odzwierciedleń najskrytszych uczuć może napisać nastolatek?
Owszem może...

W tej niewielkich rozmiarów książce poznajemy interesującą historię Tristana, człowieka, który będąc w sanatorium zakochał się bez pamięci w jednej z pensjonariuszek. Patrick d'Arvor serwuje czytelnikowi opowieść o młodzieńczej fascynacji i namiętności piętnastolatków, dziejącej się w mało romantycznych warunkach, z chorobą w tle. Na kartach tej opowieści czytelnik spotka się z siłą choroby, walką z nieśmiałością, olbrzymią zazdrością, strachem o bliską osobę, a także z nienawiścią do dziecka.
Tristan opisuje swoje losy w grubym...

Monika | 2011-09-10
Przeczytana: 10 września 2011

Przepiękna, niebanalna historia! Nie raz podczas czytania łezka w oku mi się zakręciła.

Książka jest tak głęboka, tak mądra, tak ciężka i piękna jednocześnie, że samo nasuwa się przekonanie, że autor to człowiek bardzo dojrzały.

Patrick Arvor napisał tę książkę mając zaledwie 17 lat.

Justyna Wydra | 2015-05-07
Przeczytana: 06 maja 2015

Wzięłam do ręki zainteresowana tytułem, autorem, okładką. Zaczęłam czytać i... zdębiałam. Niby poważny autor, dziennikarz i człowiek kultury, a pisze jak... napalony nastolatek. Naiwne, zbyt liryczne wyobrażenie fizycznej miłości, przesada i egzaltacja przetykana licznymi cytatami z klasyków. Jakby autor potrzebował ich pomocy, by uzasadnić tę historię. Przeczytałam do końca, ponieważ powieść jest krótka i bardzo leciutka w treści.

Potem doczytałam, że jest to pierwsza książka tego autora, którą stworzył w wieku 17 lat i wszystko mu wybaczyłam :)

Nie zagłosuję za "Porannymi kochankami", lecz jeśli ktoś lubi takie historie i chce sobie przypomnieć, jak to jest mieć naście lat...

| 2012-03-12
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Beznadzieja. Strasznie grafomańska, niedorobiona, fatalna, pełna wręcz pornograficznych opisów stosunków miedzy dziećmi, przedstawiając miłość z punktu widzenia dziecka (autor był młody gdy pisał tą książkę). W zasadzie nie wiem dlaczego w ogóle została wydana. Chyba tylko po to by autor zarobił trochę forsy na powalonym, przydługim opowiadaniu, które napisał mając kilkanaście lat. Sugerowałbym przerobienie całego nakładu tej książki na papier toaletowy.

Daga95t | 2016-01-27
pola900218 | 2014-06-15