Pomoc z zaświatów. Duchy bliskich w służbie żyjących

Okładka książki Pomoc z zaświatów. Duchy bliskich w służbie żyjących Maureen Hancock
Okładka książki Pomoc z zaświatów. Duchy bliskich w służbie żyjących
Maureen Hancock Wydawnictwo: ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
The Medium Next Door: Adventures of a Real-Life Ghost Whispe
2014-01-01
2014-01-01

Kiedy straci się kogoś bliskiego różne emocje targają człowiekiem, smutek, załamanie, tęsknota za tą osobą, gniew, że nas zostawiła. Te i wiele innych, każdy na swój sposób próbuje poradzić sobie z tą bolesną stratą. Być może właśnie ta książka ukoi czyjeś cierpienie i zmieni nastawienie do śmierci. Bo śmierć dotyka nas tak często, wciąż o niej słyszymy. I doświadczamy, czasami tracimy bliskich, innym razem zwierzęta, ale i ich strata boli i porusza nasze serca. Za nimi też tęsknimy, bo przecież dzielą z nami dobre i złe chwile. Są prawdziwymi przyjaciółmi na dobre i złe. Naprawdę warto przeczytać tę książkę, bo ona daje nadzieje, że jest przecież coś więcej.

Dla większości z nas śmierć jest tematem tabu.Tematem, o którym nie lubimy rozmawiać i myśleć.Każdemu człowiekowi śmierć kojarzy się z końcem życie zakończeniem pięknej podróży na ziemi.Ale czy faktycznie śmierć jest końcem wszystkiego?A co jeśli śmierć nie jest końcem a wręcz przeciwnie początkiem czegoś pięknego.Pięknej przygody,która będzie trwała wiecznie.
Pat­rząc na śmierć boimy się niez­na­nego co czeka nas po śmierci.Panicznie lękamy się tego bólu,strachu ciemności,negatywnych emocji towarzyszące przy śmierci...
Jak poradzić sobie ze śmiercią stratą bliskiej osoby?Jak oswoić śmierć jako sytuacja z którą każdy koniec końców będzie musiał się zmierzyć.

Dzięki autorce czytelnik lepiej zrozumie czym tak naprawdę jest śmierć.Kto jak to, ale Maureen Hancock jest ekspertem w komunikowaniu się z ludźmi,którzy odeszli z tego świata.Maureen Hancock jest medium należącą do Stowarzyszenia Prywatnych Detektywów.Swój dar porozumiewania się z duszami wykorzystuję w odnajdywaniu zaginionych osób rozwiązuję również zagadki kryminalne.
Czytelnik w wyjątkowy sposób jest wstanie dostrzec,zrozumieć jak wygląda śmierć. Pomoc za światów.Duchy bliskich w służbie żyjących to książka,która idealnie obnaża zjawisko dalszego życia po śmierci.

Dzięki poradnikowi czytelnik może dowiedzieć min:

Kim tak naprawdę jest medium
Czy każdy jest wstanie komunikować się z duchami
Jak można się porozumieć z duchami bliskich w niebie
Czy faktycznie istnieją "złe"duchy

Pat­rząc...

Wierzycie w życie po śmierci? W duchy? Ja tak. Moja fascynacja zjawiskami paranormalnymi zaczęła się w dzieciństwie, gdy moi dziadkowie opowiedzieli mi historię o tym jak spotkali zmarłe osoby na jawie. I choć były to jednorazowe przypadki, to dały mi do myślenia. Do tej pory lubię słuchać historii o ducha, oglądać programy z ludźmi, którzy mają do czynienia z tymi niematerialnymi istotami jak i czytać książki na ten temat. Dlatego nie powinien nikogo zdziwić fakt, że sięgnęłam po książkę "Pomoc z zaświatów - Duchy bliskich w służbie żyjących".

Maureen Hancock jest medium, uzdrowicielką i jasnowidzem, pomaga policji przy odnajdywaniu zaginionych osób, wspiera rodziców, którzy stracili dziecko. W swojej książce, opisuje spotkania z duchami i ich rodzinami.
Na kartkach papieru medium uświadamia ludziom, że śmierć to nie koniec, a inny początek naszej wędrówki, i że nie powinni się bać. Bliscy, którzy opuścili już "skorupę" - swoje ciało - nadal są z nami i starają się pomóc i wspierać, nie tylko w chwilach żałoby, ale cały czas.
Autorka stara się także doradzić czytelnikom, nakłonić ich do wiary w życie po śmierci i nakierować.

W dużej mierze książka przypomina mini biografię autorki. Hancock opisuje swoje życie, ujawnia czynniki jakie miały wpływ na uaktywnienie się zdolności parapsychologicznych. Pisze o sobie, swoim irlandzko-katilickim pochodzeniu, pierwszych wizjach. Pokazuje czytelnikom jak wygląda jej dzień. Często niestety odbiega od tematu duchów, a skupia się na zwykłych rzeczach.

Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem. Podczas czytania ma się wrażenie, jakby autorka stała obok i opowiadała swoją historię. W treści nie ma elementów, które mogły by przerazić czytelnika.

Czy jestem usatysfakcjonowana lekturą? Niestety nie. Sięgając po książkę miałam nadzieję, że autorka głównie skupi się na duchach i spotkaniach z nimi, na pomocy policji w odnajdywaniu ciał i tym podobnych rzeczach - kilka przykładów znajduje się w treści, ale to dla mnie za mało. Hancock skupiła się przede wszystkim na sobie, swoim życiu, czasem miałam wrażenie, że poprzez występy w telewizji, jakie opisuje robiła sobie reklamę i wówczas kierowała się pobudkami czysto egoistycznymi. Książka też bardziej promuje jej osobę aniżeli jej zdolności.

Treść utworu udało mi się przeczytać szybko, pomimo wszystko zaciekawia. "Pomoc z zaświatów" mogę polecić wszystkim, aczkolwiek osoby lubiące historie o duchach mogą być lekko rozczarowane. Natomiast Ci co lubią biografie, historie o zwykłych ludziach, być może bardziej docenią treść.

• Mama do kupienia
  • » duchowość
  • Mama
  • Książka
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Pomoc z zaświatów. Duchy bliskich w służbie żyjących