Nienasycenie

Cykl: Trylogia "Życie" (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Litera
9788393920488
kobieta, życie, uzależnienie,
ewa13

Poukładane życie Agaty runęło w dniu kiedy rozpadł się jej związek. Młoda kobieta postanawia znaleźć nową miłość i szczęście, a wpada w sidła uzależnienia od alkoholu i przygód seksualnych. Chwilowa ulga jaką dawały jej oddawanie się tym przyjemnościom zaczęły zmieniać się w nałóg który przejął nad nią kontrolę. Agata prowadzi podwójne życie, te o którym wiedzą jej najbliżsi i to drugie do którego ich nie dopuszcza.

źródło opisu: http://sklep.zielonalitera.pl/pl/p/Natalia-Bukowsk...(?)

źródło okładki: http://sklep.zielonalitera.pl/pl/p/Natalia-Bukowsk...»

Wioleta Sadowska | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

"Jak się piję szampana, to trzeba jeść truskawki".

Samotność i wyobcowanie to obecnie najgroźniejsze zjawiska, jakie dotykają współczesne kobiety. Zjawiska, które jak przypuszczam rozwijają się w zastraszającym tempie, siejąc spustoszenie w umysłach wielu przedstawicielek płci pięknej. O takim właśnie przypadku opowiada książka "Nienasycenie". Książka, będąca w mojej opinii swoistą przestrogą dla młodych, wyzwolonych kobiet.

Natalia Bukowska to pseudonim Natalii Zeh, zasiedzianej Warszawianki i blogerki pracującej nad własnymi książkami. Autorka jest wielbicielką Agaty Christie, sportów ekstremalnych, kuchni śródziemnomorskiej, sztuki małej i dużej oraz wina. Kocha czytać, jest uzależniona od kawy. Od niedawna współtworzy wydawnictwo "Zielona Litera", mające na celu promowanie ciekawych pozycji wydawniczych. "Nienasycenie" to pierwszy tom planowanej trylogii pt. "Życie".

Dwudziestodwuletnia Agata będąc na wakacjach w Hiszpanii, rozstaje się ze swoim chłopakiem i sama wraca do...

Kasiek | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Książka z dość ciekawą fabułą, a przede wszystkim z kontrowersyjną postawą głównej bohaterki. Agata nie jest postacią, którą można bezwzględnie polubić, albo ją popierać. Na pewno można jej współczuć i kibicować. Autorka skupiła się na rozpaczy studentki nad rozpadem jej związku z dotychczasowym chłopakiem, co pociąga za sobą szereg niekorzystnych dla niej zdarzeń i podjęcie wielu nieprzemyślanych decyzji. Agata popada w alkoholizm, zatraca się w przygodnych związkach, wdaje się w konflikty z bliskimi. Książka jest jej osobistą relacją z kilku studenckich lat, które poświęciła na szukanie miłości. Każdy kolejny związek przynosił jej coś nowego, jednak niekoniecznie to, czego potrzebowała, za czym dążyła.
Książka jest bardzo realistyczna. Autorka nie upiększa rzeczywistości. Czasami zachowanie głównej bohaterki wręcz irytuje, jednak trzeba przyznać, że dzięki temu nie można zaliczyć tej lektury do sztampowych.

Przeczytana: 29 stycznia 2015

Książka bardzo życiowa, ale napisana w tak ciekawy sposób, że czyta się szybko i lekko. Wciąga niesamowicie. Mam nadzieję, że już wkrótce doczekamy się kolejnej książki tej autorki - "Nienasycenie" narobiło mi ochoty na kolejne chwile z jej twórczością. Polecam.

Majka | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 marca 2016

Zaczynając lekturę, praktycznie od razu pojawia się wrażenie, że to zupełnie jakby ktoś naprędce spisywał wspomnienia idąc totalnie na żywioł. Szybko, by niczego nie zapomnieć. Może poprawnie stylistycznie, ale prosto i przystępnie, bez większego przywiązywania wagi do języka. Stąd jest on typowo codzienny, potoczny. Czasem wulgarny, ale nie przesadnie.
Towarzyszyło mi uczucie, że jakaś koleżanka, znajoma opowiada historię ze swojego życia. Ale koleżanka, nie przyjaciółka. Bo mimo, że odkrywa intymne szczegóły, to jednak wszystko jest jakieś... wyjałowione z emocji. Jaby upłynęło już dość dużo czasu, by nabrać dystansu i nawet o ważnych sprawach i wydarzeniach mówić bez emocji, które kiedyś im towarzyszyły. Jak spowiedź alkoholika, który wyszedł z nałogu, ale musi się podzielić swoimi przejściami, by z jednej strony wyrzucić je z siebie, a z drugiej przestrzec innych.
Generalnie alkoholizm, jaki zostaje przez autorkę zaprezentowany jest ciekawym wątkiem o tyle, że pokazuje, iż...

szczescie | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Agata, która miała chłopaka i poukładane życie wraca z wakacji, ale sama. Popada w nurt picia, palenia i uzależnienia seksualnego.
Chwilowa ulga, które dawały jej używki zaczeły zmieniać się w nałóg, który przejął nad nią kontrolę. Agata przez to wszystko prowadzi podwójne życie jedno dla siebie i drugie dla rodziny i znajomych.

Autorka chciała pokazać w jaką stronę może pójść nasze życie, jeśli zaczniemy brać używki, aby to nam pomogło a może skończyć się źle.
Książkę czyta się bardzo szybko, ponieważ jest bardzo krótka. Przynajmniej jak dla mnie. Muszę przyznać szczerze, że nie czułam emocji tego jak ona się czuła, nie czułam emocji kiedy szła do obcych mężczyzn i robiła to co się jej podobało. Jak dla mnie było wszystko napisane tak, żeby jak najszybciej przejść do kolejnej sceny bo coś wpadło mi do głowy... Więcej opisywała remont mieszkania niż jej własne odczucia.
Pomysł dobry ale nie czułam tego, czegoś. Myślę, że drugiej części napewno dam szanse.

Justyna Keler | 2014-12-12

„Nienasycenie” Natalii Bukowskiej to erotyczna, szalenie emocjonalna powieść, którą warto przeczytać.Polecam.

nenenex3 | 2015-08-29
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Fajnie opisuje jak z prostej poukładanej dziewczyny robi sie pijaczka i puszczalska dziewczyna a to tylko dlatego ze zatracila sie w dpznaniach
Super :),

Edyta | 2018-04-20