Historia Anglii

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historyczna

Omówione zagadnienia : Brytania starożytna, okres anglosaski, Anglia pod koniec średniowiecza, monarchia pierwszych Tudorów, Anglia w epoce rewolucji burżuazyjnej, Wielka Brytania w dobie rewolucji amerykańskiej i francuskiej oraz wojen napoleońskich, era średniowiktoriańska, od końca II wojny światowej do końca XX wieku

Izabela | 2011-02-03

Bardzo dobre kompendium dla każdego miłośnika historii tego kraju. Jasno i klarownie napisane zawiłości dworskich intryg, nie ma nawału niepotrzebnych dat - esencja. Osobiście, nie spotkałam się z lepszą pozycją na rynku. Jeśli jest, proszę dać mi znać! :)

Liesel | 2015-02-13

Czytana wprawdzie z konieczności - egzamin z historii Anglii :) Jednak dzięki niej przygotowanie stało się ciekawsze i zdecydowanie bardziej pełne. Ważniejsze wątki zaakcentowane, język płynny. Czyta się bardziej jak powieść. Przeszkadzało mi jedynie urywanie niekiedy istotnej informacji i powracanie do niej dwa akapity dalej lub w następnym rozdziale. Jednak liczy się fakt zawarcia wszystkiego co zawarte być powinno w przystępnej formie.

justi | 2011-07-26

Podręcznik, w którym jest wszystko co powinno się wiedzieć o historii Anglii, ciekawie napisany.

tropical-drug | 2016-06-20
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Baaaaaardzo mało szczegółowa książka. Raczej dla tych, których historia nie interesuje lub nuży, a chcą poznać ogólny zarys historii Anglii.

Arek | 2014-02-22
Przeczytana: styczeń 2014