Historia Zimbabwe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
83-88938-50-9
historyczna

Książka przedstawia w sposób kompetentny i dobrze udokumentowany, wykorzystując ciągle i jeszcze niedostatecznie uwzględnienie przez historyków spoza Afryki źródła afrykańskie, dzieje polityczne, społeczne i gospodarcze byłej Rodezji Południowej, obecnie niepodległego kraju o nazwie Zimbabwe.Opracowanie to pierwsze w polskiej literaturze historycznej nie tylko dostarcza rzetelnych informacji, ale stanowi poważny przyczynek do dyskusji na temat wkładu Afrykanów do dziedzictwa ludzkości i jest dobrym przykładem dialogu międzykulturowego.Autor książki, który był przez wiele lat wykładowcą na uniwersytetach afrykańskich, przedstawia dzieje obszaru leżącego pomiędzy rzekami Zambezi i Limpopo od przybycia tam około X wieku ludności Szona i jej losów w późniejszych stuleciach, poprzez okres kolonialny Rodezji (18901979), aż do uzyskania przez Zimbabwe niepodległości i początków niepodległego bytu nowego państwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Dialog, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie