Historia Anglii

Ossolineum
2001-01-01
1971-01-01

więcej Więcej

Ciekawie napisana, przystępnie, przekrojowa historia Anglii: polityczna, gospodarcza, społeczna oraz naukowa, kulturowo-naukowa. Każda epoka opisana najpierw od strony politycznej, potem rys gospodarczy i jaki to miało wpływ na społeczeństwo. Do tego kilka stron o literaturze, muzyce, architekturze i o osiągnięciach epoki. Dobre aby uporządkować wiedzę. Wiele elementów...

Całościowa historia Anglii. Z uwagi na specyfikę (szerokość) tematu - dosyć skrótowa, ale to można zrozumieć.
Natomiast o ile do XIX w. narracja jest prowadzona w miarę płynnie, o tyle potem... Ruch robotniczy, związki zawodowe, komuniści angielscy - to podstawowe poruszane tematy. Widać, że książka powstała w latach 70-tych.

Baaaaaardzo mało szczegółowa książka. Raczej dla tych, których historia nie interesuje lub nuży, a chcą poznać ogólny zarys historii Anglii.

Czytana wprawdzie z konieczności - egzamin z historii Anglii :) Jednak dzięki niej przygotowanie stało się ciekawsze i zdecydowanie bardziej pełne. Ważniejsze wątki zaakcentowane, język płynny. Czyta się bardziej jak powieść. Przeszkadzało mi jedynie urywanie niekiedy istotnej informacji i powracanie do niej dwa akapity dalej lub w następnym rozdziale. Jednak liczy się fakt...

Prosto i przejrzyście.

Podręcznik, w którym jest wszystko co powinno się wiedzieć o historii Anglii, ciekawie napisany.

Bardzo dobre kompendium dla każdego miłośnika historii tego kraju. Jasno i klarownie napisane zawiłości dworskich intryg, nie ma nawału niepotrzebnych dat - esencja. Osobiście, nie spotkałam się z lepszą pozycją na rynku. Jeśli jest, proszę dać mi znać! :)

• Historia
  • Historyczne