Historia starożytnego Rzymu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-00268-9
historia
Wilczek

Do napisania niniejszej pracy skłonił mnie brak uniwersyteckiego podręcznika historii starożytnego Rzymu i związane z tym trudności dydaktyczne. Wydane dotychczas w języku polskim prace o charakterze syntezy historycznej nie były pomyślane w zasadzie jako podręczniki do nauki dla studentów i tę rolę mogły spełniać tylko częściowo.

michnar3 | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, 6-7, E-booki, Historia, 2016
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Przeczytałem większość książki w przygotowaniu do olimpiady. Z jednej strony książka spełniła swój cel - wyczytałem tam wiele przydatnych informacji, ale z drugiej Jaczynowskiej brakuje tego stylu, w którym pisze np. Krawczuk albo Zieliński - książka jest funkcjonalna, ale niezbyt ciekawa.

mosadi | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 19 marca 2013

Bardzo ciekawa, akademicka rozprawa na temat historii starożytnego Rzymu.

GRAMMATICVS | 2015-08-11

Książka jest napisana bardzo przystępnie. Najważniejsze wiadomości dotyczące starożytnego Rzymu są podane zwięźle, konkretnie z podaniem związków przyczynowo-skutkowych. Miałem duże opory przed sięgnięciem do tej pozycji. Przeleżała chyba rok na półce, ale kiedy po nią sięgnąłem, żałowałem tej zwłoki. Książka-podręcznik jest naprawdę godny polecenia. Szczególnie chodzi o klarowność przekazu, którego czasami na próżno można szukać w innych książkach o zbliżonej tematyce.

Marcon | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Porządny, dobrze napisany podręcznik akademicki do historii Rzymu.

Piotr Solecki | 2011-10-27

Polecam, Polecam