Bridge of Snow

Okładka książki Bridge of Snow Marie Rutkoski
Okładka książki Bridge of Snow
Marie Rutkoski Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Niezwyciężona (tom 0.5) fantasy, science fiction
32 str. 32 min.
Niezwyciężona (tom 0.5)
Bridge of Snow
Tor Books
2014-01-28
2014-01-28
32 min.

Bardzo delikatna i piękna historia, o tym, jak powstały gwiazdy. Ale nie tylko. Jednocześnie jest to zapowiedź serii, którą teraz zdecydowanie chcę przeczytać. W mojej głowie pojawiło się kilka pytań, na które jestem pewna, odpowie mi trylogia.

Na półkach: , , , , , ,

Zawiodłam się na tej książce. Jest to króciutka historia ośmioletniego Arina, czyli głównego bohatera trylogii niezwyciężona. Myślałam, że dowiemy się tu trochę o przeszłości chłopaka, jednak tak naprawdę nic ona nie wnosi.

Mamy tu opowieść o tym, jak chłopiec uczy się skąd się wzięły gwiazdy. Nie jest to lektura obowiązkowa dla tych, którzy przeczytali tę trylogię, aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że ta nowelka była zła.

Krótka (nawet bardzo - 15 stron) nowelka osadzona w świecie znanym z trylogii Marie Rutkoski. Matka opowiada swojemu synowi prawdziwie magiczną historię o tym, skąd na niebie wzięły się gwiazdy. Dla fanów trylogii jak najbardziej polecam.

Przeczytałam właściwie tylko po to, aby sprawdzić czy warto czytać serię, jeśli idzie o styl autorki. I chyba jestem zainteresowana. O treści niewiele da się powiedzieć, ale napisane dobrze. Historia kojarzy mi się z "Bracia Lwie Serce" Astrid Lindgren, a przynajmniej z pierwszym rozdziałem.

1997

Jest to krótka opowieść o malym 8letnim Arim i jego matce dzieli się ona opowieścią z nim jak powstały gwiazdy. wstęp do tomu 1 The Winner's Curse

Ta historia jest piękna. Nie jestem pewna czy mogę o niej coś więcej napisać.
Jest naprawdę piękna. I szkoda, że taka krótka.

Ta historia jest piękna. Nie jestem pewna czy mogę o niej coś więcej napisać.
Jest naprawdę piękna. I szkoda, że taka krótka.

• English
  • Cykl: Niezwyciężona (d)
  • Niezwyciężona - seria
  • Naj