Chatka Puchatka

1 186
The House at Pooh Corner
9788310120298
Kurz

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół - pluszowych zabawek - w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej - filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książeczki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Agnesto | 2019-07-10

Kubuś Puchatek, Miś o Bardzo Małym Rozumku, którego zna cały świat od przeszło 100 lat.

Mój ukochany bezgranicznie miś o bardzo małym rozumku, któremu zbyt długie słowa sprawiają wiele trudności, nie mówiąc już o pisaniu, w czym wyręcza go Krzyś albo Pan Sowa. Przykład? Choćby urodziny Kłapouchego. Sowa napisała na niestety pustej już baryłeczce miodu taką oto dedykację:

Z PĄWIĄSZĄWANIEM URORURODZIURODZIN.

Po czym pan Sowa rzekł:

Napisałem oczywiście "Z serdecznym powinszowaniem urodzin od szczerze oddanego ci przyjaciela Puchatka"

I jak tu nie kochać tego grubego misia o małym rozumku?

Ale to tylko jedna sytuacja z wielu innych, prze-zabawnych. I mimo tego, że przygody Kubusia z Siedmiomilowego Lasu zna każdy, to jednak za każdym razem czuję, jakbym go poznała od nowa. Jego, Prosiaczka, brykającego Tygryska, ponurego w swym ponuractwie Kłapouchego czy Królika. Z czasem pojawia się i Mądra Sowa, choć bywa i za mądra nawet dla samego Krzysia, zwłaszcza, gdy używa zbyt trudnych...

Anksunamun | 2019-05-06
Przeczytana: 06 maja 2019

"Chatka Puchatka", czyli kontynuacja "Kubusia Puchatka", jest, tak jak część pierwsza, powieścią pełną ciepła, przyjaźni i przygód, odpowiednią zarówno dla najmłodszych, jak i starszych czytelników. Nową postacią, jaka się tutaj pojawia, jest Tygrysek, który zawsze był moim ulubionym mieszkańcem Stumilowego Lasu.
Mam wrażenie, że historie z "Kubusia Puchatka" są o wiele bardziej znane, jako że częściej je ekranizowano, natomiast perypetie z "Chatki Puchatka" w większości stanowiły dla mnie nowość, i myślę też, że były już nieco mniej zabawne.
Mimo to miło mi się czytało tę powieść i żałuję, że nie ma ona więcej części. Przyjemnie było oderwać się na chwilę od ponurej rzeczywistości i, słuchając puchatkowych mruczanek, powędrować wraz z bohaterami przez Stumilowy Las, gdzie zawsze jest spokojnie i bezpiecznie, a wszystkie przygody kończą się szczęśliwie.

Mateusz Wójtowicz | 2019-04-24
Przeczytana: 2010 rok

Podobnie, jak "ta pierwsza" - wspaniała, ponadczasowa i dla czytelnika w każdym wieku.

Gosia | 2019-04-08
Przeczytana: kwiecień 2019

Nie zachwyciła mojego trzylatka tak jak pierwszy tom, ale w dalszym ciągu Kubuś Puchatek i przyjaciele ze Stumilowego Lasu są chyba najważniejszymi książkowymi bohaterami. Wbrew temu czego się spodziewałam Tygrysek nie odebrał palmy pierwszeństwa ulubionego bohatera Prosiaczkowi. Na razie przeczytaliśmy tylko raz, ale na pewno nie raz do tej książki wrócimy. Serdecznie polecam.

Tomiś | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

"Chatka Puchatka" podobnie jak w przypadku "Kubusia Puchatka" to pozycja kultowa. Nie tylko dla dzieci. Od blisko czterech dekad bawi i mnie. Historie, których nie sposób nie polubić. Nie rzadko z niebanalnym zakończeniem. Sympatyczne postacie, charakterystyczne, rozpoznawalne.

Warto czytać dzieciom. Przed snem wystarczy nie dłużej niż 30 minut. Historie z Kubusiem Puchatkiem to doskonałe zaproszenie do świata książki i literatury. Z Kubusiem Puchatkiem jest o tyle łatwiej, że większość dzieci postać Puchatka zna. Podobnie jak Tygryska, Kłapołuchego, Prosiaczka czy Kangurzycy. Gwarantuję, że liczne zwroty z książeczki, jak "małe conieco", wejdą do powszechnego użycia i będą bawić każdego dnia.

Michał Kuziemski | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Druga część wypada jeszcze lepiej. Przeurocze opowiadania, na których uśmiałem się do łez.

Mad | 2018-11-22
Przeczytana: 20 listopada 2018

Książka, którą bardzo ciepło wspominam z dzieciństwa. Przeczytana ponownie w wieku dorosłym okazała się miłym zaskoczeniem. Już rozumiem dlaczego rodzice tak chętnie ją nam czytali. Świetne postacie, subtelny humor i bardzo przyjemny język sprawiają, że książka nadaje się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Z tym że oczywiście ci drudzy docenią przy lekturze zupełnie inne rzeczy. Na przykład postać Kłapouchego to prawdziwe mistrzostwo, nieliczne fragmenty w których się pojawia spokojnie zasługują na wydrukowanie i powieszenie na ścianie. Chatka Puchatka to niezwykle ciepła historia, do której można w zasadzie wracać przez całe życie.

Jakubkowska | 2018-10-21

Nie sposób napisać opinii na tyle dobrej, by była ona w stanie choć w najmniejszym stopniu, najmniejszej iskierce, oddać WIELKOŚĆ tego dzieła! To książka, którą absolutnie każdy powinien przeczytać. To książka, która sprawia, że na Twojej twarzy po raz kolejny pojawia się uśmiech, gdy choć na krótką chwilkę biegniesz myślami do tego cudownego miejsca, jakim jest Stumilowy Las...

LadyEssex | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

Świetna książka dla dzieci! Wychowałam się na Kubusiu Puchatku i on zawsze zostanie w moim sercu. Przypomina mi dzieciństwo i beztroskie chwile. Wg mnie Chatka Puchatka jest dużo bardziej przystępna od pierwszej części.

Tantiema | 2018-08-19

Piękna, przesłodka książeczka z dzieciństwa, o fantastycznych zwierzątkach :-).

Mikołajki i inne chłopaki

Mikołajki już za nami, wielkimi krokami zbliża się Gwiazdka. Większość z nas, jak przypuszczam, szukając prezentów świątecznych bacznie przegląda półki w księgarniach. Pozostaje pytanie: co wybrać? Czy kierować się własnymi wspomnieniami z dzieciństwa czy nie? A jeśli tak: czy wybrać reprint starego, znanego nam wydania klasyki dziecięcej literatury czy wybrać takie z nowym tłumaczeniem i szatą graficzną? Jeśli nie są Ci obce podobne pytania, tekst, który właśnie czytasz, może okazać się pomocny.

Nowy przyjaciel Kubusia Puchatka

W tym roku przypada 90. rocznica ukazania się pierwszego wydania książki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. W październiku fanów pluszowego niedźwiadka czeka miła niespodzianka: ukaże się autoryzowana kontynuacja jego przygód, a w gronie jego przyjaciół pojawi się nowa postać.