Chatka Puchatka

Okładka książki Chatka Puchatka
Alan Alexander Milne Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kubuś Puchatek (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
2011-01-01
9788310120298
Irena Tuwim
Kubuś Puchatek bajka Krzyś przyjaźń

Wspaniałe było przywrócić wspomnienia, gdy to rodzice na kasecie odtwarzali mi to słuchowisko. Polecam

Wielu ma sentyment do pierwszej części, która osobiście mi niezbyt przypadła do gustu. Wolę „Chatkę Puchatka”, ponieważ jest literacko bogatsza, dokładniejsza niż „Kubuś Puchatek”. Jednakże wciąż mówimy tutaj o tej samej sferze, ale prostota języka i opowieści oraz to, iż gorzej mi było się wczuć w poprzedni tom, jest dla mnie jasna.

Budowanie domku dla Kłapouchego...

Czytając ponownie poczyniłam dwa ważne odkrycia:
1. Do niektórych książek mózg musi dojrzeć. W przypadku mojego dziecka jest to 8 lat. Wcześniej próbowałam wielokrotnie, bez rezultatu. Teraz za to domagał się wielokrotnego czytania a potem sam doczytywał ulubione rozdziały.
2. Sarkazm Kłapouchego jest niesamowity. Przecież on ich ciągle obraża!!!

Sarkazm i teksty Kłapouchego to złoto.

Kubusia Puchatka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Taki to roztrzepany gość, co to wpadł na pomysł zbudowania domku dla Kłapouchego, ale nie pomyślał, że te patyki to właśnie pochodzą z domu samego Kłapouchego. To też ten gość co poznał Tygryska i zachodził w głowę co Tygrysy jedzą na śniadanie, zaangażował nawet Prosiaczka i Kłapouchego, ale zagadkę rozwiązali u...

Ciąg dalszy przygód, do których chce wracać się z przyjemnością. Fajnie, że są tłumaczenia na języki regionalne.

Cudowna książka!
Mimo że nie jestem najmłodszą czytelniczką, to bawiłam się świetnie. Opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, mieszkających przy Stumilowym Lesie, to ponadczasowe, zabawne i po prostu urocze historie.
Bardzo podobał mi się fakt, że książka jest dwujęzyczna. W ogóle nie przeszkadzało to w praktyce.
Przepiękne ilustracje, świetnie dopracowana...

"Chatka Puchatka" jest kontynuacją "Kubusia Puchatka", wydaną w 1928 (PL - 1938r.). Tytułowa Chatka wcale nie jest domem Puchatka, jak pierwotnie myślałem przed przeczytaniem pierwszy raz tej książki - jest Chatką, zbudowaną przez Puchatka (i Prosiaczka) dla Kłapouchego. Choć może "zbudowaną" to chyba zbyt mocne słowo :) W tej książce pojawia się też najbardziej rozbrykany...

Urzekająca i mądra. Czytałam tą książeczkę jak byłam dzieckiem, ale przypomnienie sobie przygód Kubusia Puchatka i całej ekipy ze Stumilowego Lasu sprawiło mi ogromną przyjemność. Szkoda, że tak szybko się skończyło.

Prosiaczek wyjątkowo chwyta że serce. A Kłapouchy... to Kłapouchy. Kocham ❤️

Wysłuchałam audiobooka, którego rewelacyjnie przeczytał Janusz Gajos.

Na półkach: , , , ,

Pierwsza część przygód Puchatka zdecydowanie bardziej przypadła mi do serca. Nie zmienia to faktu, że to bardzo dobra bajka. W tej części poznajemy nową rozbrykaną postać, ale dzieje się mniej niż w poprzedniej. Jak zawsze, w bajce ukryte jest drugie dno, a nawet nie jedno.

6 990
    1 714