Pamiętnik sybiraka i tułacza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"

Kim jest Ojciec łucjan Królikowskia Jest zakonnikiem i kapłanem, franciszkaninem, pisarzem, autorem bestsellera Skradzione dzieciństwo, katechetą, duszpasterzem i ojcem duchownym, spowiednikiem i rekolekcjonistą, opiekunem i przyjacielem a wielu, bardzo wielu ludzi. Seminarzysta w Niepokalanowie, Sybirak a więzień sowieckiego gułagu, artylerzysta a podchorąży w 2 Korpusie gen. Andersa, opiekun sierot wojennych w obozie Tengeru w Tanzanii, które uratował przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów, organizując dramatyczną ucieczkę do Kanady. Uznany przez komunistów kidnaperem na światową skalę dla swoich sierot był dobrym pasterzem , który pomógł choć po części odzyskać skradzione dzieciństwo i dorastać bezpiecznie w nowym świecie.

Monika Olszewska | 2015-01-03
Margo | 2014-06-12