Historia powszechna. Starożytność

Seria: Historia Powszechna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia

Podstawowy podręcznik do egzaminu z historii starożytnej! Książka prezentuje historię państw Starożytnego Wschodu (Mezopotamia, Egipt, Indie, Chiny), Grecji i Rzymu - omawia warunki naturalne, społeczeństwo, politykę wewnętrzną i zagraniczną, stosunki gospodarcze, wierzenia religijne oraz dorobek kulturalny. Podręcznik wzbogacono tablicami synchronicznymi i genealogicznymi, indeksami...

Podstawowy podręcznik do egzaminu z historii starożytnej!

Podręcznik wzbogacono tablicami synchronicznymi i genealogicznymi, indeksami rzeczowym, osób i nazw geograficznych oraz etnograficznych, zestawieniami najważniejszych dat, a także wieloma barwnymi mapami i ilustracjami.

Nowe uzupełnione wydanie zawiera:

zaktualizowaną bibliografię,
zestaw zagadnień egzaminacyjnych.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Książka prof. Wolskiego ma już swoje lata. I to jest zasadniczo jej największa wada. Od jej wydania minęło już jakieś pół wieku, a były to lata niesamowitego przyrostu literatury naukowej, stąd ten podręcznik trochę się już zdezaktualizował. Fakt, że wciąż ukazują się jego nowe wydania dobrze jednak świadczy o jego poziomie. Współcześnie mało kto odważyłby się napisać książkę opisująca całe dzieje świata starożytnego, stąd tym większy podziw należy się Autorowi, który się takiego zadania podjął. Dla osób chcących uzyskać ogólne spojrzenie na historię starożytności to chyba wciąż najlepsza dostępna w języku polskim pozycja.

Tomasz Babnis

Melchor | 2013-12-10
Przeczytana: grudzień 2012

W brew opinii innych uważam, że mimo wiekowości książki jest ona naprawdę dobra. Co najważniejsze jest konkretna, czytelna. Wszystko jest w niej jasno przedstawione i porusza wiele ciekawych zagadnień. Uważam, że jeżeli ktoś odczuwa potrzebę poznania początku wszelkich cywilizacji nie powinien jej omijać. Powinien wręcz postawić ją na czele. Książka ta powinna być podwaliną, podstawą dalszej nauki. Jest to niezbędny fundament do dalszego zagłębiania się w historii starożytnej.

Fragaria | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 2014 rok

Pozycja podobna do "Historii Starożytnej" Marka Stępnia, Danuty Musiał i innych, ale od niej gorsza.

Imachuemanch | 2013-08-12

Zbyt powierzchowne i fatalnie zarysowane dzieje starożytnego bliskiego wschodu przed epoką Aleksandra Wielkiego.

Dzieckokwiatu | 2011-02-01
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Książka bardzo przyjemna z pożyciu, niestety brak jej pewnych szczegółów, które trzeba doczytać w innych źródłach. Mimo to na tym podręczniku zdałam egzamin na 5. Sądzę, że to przemawia za tym podręcznikiem.

Książka zalecana na studiach jako podstawowy podręcznik. Należy jednak do tego typu książek do których wracam.

KasiaBlack | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: listopad 2012

Jako podręcznik na studiach, niezwykle cenna pozycja. Jednak są w niej same "suche fakty" co sprawia, że raczej nigdy do niej nie wrócę.

Agnieszka Radoń | 2014-06-28

Bardzo dobrze i przejrzyście napisana książka.

pajpergejts | 2017-03-31
Przeczytana: 09 kwietnia 2017