Zmysł udziału. Wybór wierszy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Na tom azmysł udziałua składa się 21 wierszy. Wiersze te pokazują, jak Wisława Szymborska rozumie świat. Jak odkrywa jego sens i nasze w nim miejsce. Tworzą więc one akanon poetyckiej sztuki rozumienia świataa przez poetkę . Wybór jest zaakceptowany przez autorkę. azmysł udziałua jest pierwszym tomem w serii poetyckich wyborów zatytułowanych Poeta Odkrywa świat. Tę serię ściśle ukierunkowanych wyborów wierszy trzeba uznać z jednej strony za jedyną w swoim rodzaju, z drugiej wydawca chciałby zachęcić czytelnika do uważnego, wielokrotnego czytania poezji a rozmyślania nad nią.

mieszka | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Choć to tomik z wyborem wierszy i składał się z wierszy znanych - ucieszył mnie niesamowicie. Nieodmiennie zachwyciły mnie te słowa i skojarzenia, opisy. Obrazowość Szymborskiej tak do mnie przemawia, że mam wrażenie, że żeby POJĄĆ nie trzeba być myślicielem, filozofem, wybitnym inteligentem - wystarczyć czytać taką poezje.

AngryMonkey | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Wiersze, które skłaniają do myślenia. Są napisane prostym językiem, jednak Szymborska zawiera sporo nazw , które trzeba albo znać, albo poszukać, aby zrozumieć idee tej poezji.

Barbasia | 2016-07-18
Na półkach: Posiadam, Poezja, Przeczytane