Ta noc. Zdrada

Okładka książki Ta noc. Zdrada Jodi Ellen Malpas
Okładka książki Ta noc. Zdrada
Jodi Ellen Malpas Wydawnictwo: Amber Cykl: Ta Noc (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Ta Noc (tom 3)
One Night: Denied cz.3
Amber
2014-12-09
2014-12-09
9788324151981
Karolina Post-Paśko, Joanna Lipińska
tajemnice wyznania seks erotyka miłość namiętność

Im głębiej w las tym więcej drzew.
A ja z każdym tomem coraz bardziej zaintrygowana, jakie perypetie przeżyją jeszcze nasi główni bohaterowie.

Przypadła mi do gustu przede wszystkim pierwsza część książki, a zwłaszcza akcja prze klubem. Wielkie serducho dla niej za tą komiczną sytuację, gdzie biedy ochroniarz musiał uciekać przed trzema mężczyznami na drugą stronę ulicy z panną na ramieniu :)
A tak poza tym... szczerze mówiąc ten tom w ogóle nie zapadł szczególnie w pamięci i nie wiem, co mogę o nim napisać poza tym, że to dzisiaj już trzecia przeczytana przeze mnie książka z tej serii.

Daję temu tomowi pięć gwiazdek bo rzeczywiście jest to średnia książka, jak do tej pory najsłabsza z całej trójki.
Idę czytać tom czwarty ; )

Im głębiej w las tym więcej drzew.

Po przeczytaniu recenzji obawiałam się, że ta część mi się nie spodoba, ale nie było tak źle. Lubię bohaterki, które potrafią postawić na swoim i przez większość książki Livy tak robiła. To co mi się nie podoba to dziwne przeskoki czasowe pomiędzy rozdziałami. Jeden rozdział się kończy, gdy Livy ucieka przed M i wsiada do windy, a w następnym rozdziale jest z nim w pokoju hotelowym. Jak? Gdzie? Czemu? brakuje mi tu połączenia. Skąd on wiedział że ona tam będzie? ile czasu minęło od jej ucieczki do windy? Zabrakło mi tu nieco większego rozwinięcia sceny i takie rzeczy w książkach bardzo mnie męczą. Ale ogólnie książka nie jest zła, chociaż zdecydowanie tempo spada i bliżej jej do romansu niż erotyka.

Miller Hart bardzo zawiódł Olivię. Dowiedziała się o hotelowym pokoju schadzek,kim potrafi być i jak traktuje swój zawód. Nie chce o nim pamiętać, zwłaszcza, że William przestrzega ją przed takim życiem. Zna ten interes i przekonuje Livy, że Miller się nie zmieni. Przybliża jak wyglądał jego związek z jej matką- Gracie, którą kochał z całego serca. Jednak nie mógł trwać w nim, musiał ją chronić. Niestety na złość odeszła i jeszcze bardziej pogrążyła się i zaginęła. Miłość Olivii i Millera jest jednak głębsza. Próbuje pozbierać się i zawierzyć mężczyźnie. Obiecuje zmianę i opiekę, ale znajdzie się ktoś, kto będzie chciał im w tym przeszkodzić. Miller ma zobowiązania, ale także wrogów. Muszą obdarzyć się wielkim zaufaniem i zrozumieniem. Ale czy wszystko się ułoży, to nie zawsze będzie od nich zależne.

Tę część cyklu mogę zaliczyć do udanych. W książce dużo się dzieje, bohaterowie nie irytują swoim zachowaniem, a autorce w ciekawy sposób udało się przechwycić kolejne fakty z przeszłości Olivii. Czekam z niecierpliwością, aż będę mogła przeczytać kolejny tom.

Ta część troszkę słabsza od poprzednich. Owszem nieco się wyjaśnia, ale wszystko jest tak jakby rozciągnięte w czasie. Plus za wątek z matką, która zapewne jeszcze się pojawi. Niesforny loczek Milera nie zachwyca juz tak jak w pierwszym tomie, ale nadal kusi. Przez małą ilość stron i prosty język książkę czyta się szybko i można natychmiast przejść do kolejnego tomu.

Rzadko się zdarza abym kolejny tom książki punktowała wyżej niż pierwszy, ale tym razem tak się zdarzyło :) Uczucie Olivii i Millera nabrało niemal wrzącej temperatury, zarówno on jak i ona nie potrafią już utrzymać emocji na wodzy. Wiele osób z otoczenia tych dwojga jest bardzo zainteresowanych rozwojem sytuacji - uczuć, ale niewielu im kibicuje, a jeszcze mniej wierzy w powodzenie tego związku.
Babcia Olivii zaślepiona miłością do wnuczki sama wpycha ją w ramiona człowieka rozdartego pomiędzy "ciemnością a światłem", ale najzagorzalszy przeciwnik Millera nie może jej mieć tego za złe - to fantastyczna , pełna życia (pomimo 80 lat na karku)zamartwiająca się o wnuczkę cudowna babcia - mama, która uważa, że najlepszym lekarstwem na wszelkie zło tego świata jest... angielska herbatka :)

Całą serię dość dobrze i szybko się czyta.Niestety jak w poprzedniej serii autorki 2 ostatnie tomy mogłyby nie istnieć.
Historia kobiety i mężczyzny.Każde z nich ma tajemnicę- tak wiem to już było, ale ta historia jest naprawdę wciągająca.
Według mnie ostatnie 2 tomy były już lekko naciągane.

Według mnie ostatnie 2 tomy były już lekko naciągane.

Ta noc zmieniła wszystko, nie tylko życie Millera Harta ale również mój weekend. Wiedziałam, że jeśli sięgnę po tą książkę to się nie zawiodę i oczywiście autorka nie zawiodła mnie i tym razem. Tak samo jak w przypadku "Ten mężczyzna" nie mogłam się odkleić od czytania, nie ma chwili postoju, ciągle się coś dzieje, ciągle nowe sytuacje oraz odkrywanie nowych tajemnic. Cały weekend spędziłam z Olivią Taylor i jej idealnym mężczyzną.

Chciałam opisać każdą część po kolei, no niestety kończąc jedną część sięgałam po następną, aż przeszłam przez wszystkie 6 części i dopiero potrafię coś napisać. Znając już inną propozycję Pani Malpas wiedziałam, że ostatnia część będzie finałowym kluczem do wszystkich tajemnic i tak samo stało się w tej serii, ale zacznijmy od początku.

Dwudziestoczteroletnia Olivia Taylor mieszka ze swoją babcią, od niedawna pracuje w kawiarni jako kelnerka. Od 7 lat prowadzi spokojne życie, nie interesują ją mężczyźni, imprezy. Opiekuje się babcią, spędza czas ze swoim przyjacielem gejem, Gregorym. W dzieciństwie wiele wycierpiała przez swoją matkę dziwkę, która ją porzuciła. Po znalezieniu jej pamiętnika, Olivia postanawia zrozumieć świat, w którym się kobieta obracała. Idzie do Alfonsa matki i zatrudnia się u niego. Zalicza po kolei wszystkich klientów matki, którzy byli opisani w pamiętniku, aby zrozumieć co tak ciągnęło ją do tego świata. Kiedy William (alfons) odkrywa, że Olivia to córka Grace, odsyła ją od razu do domu.

Opis całej serii na:

Przerwane w połowie...
Nie byłam w stanie po przeczytaniu dwóch pierwszych części przejść przez jeszcze jedną. Książka dla kobiet które zamiast robić lubią rozmawiać przy seksie hahaha

Przerwane w połowie...

niesamowita seria z niesamowitym, nieobliczalnym i zaskakującym Panem