Książka Roku 2018

Ekstaza, Euforia

Cykl: Jax i Gia (tom 1,2)
Wydawnictwo: Harlequin
Afterburn, Aftershock
miłość, seks, namiętność, erotyka
Ophelia

Ekstaza Jax wciąż mnie podnieca… Dziwne, bo przecież gościł w moim życiu zaledwie pięć tygodni, i to dwa lata temu. Teraz wrócił i od razu pokrzyżował mi plany. Wierzcie mi, jest boski. Te wyraziste brązowe oczy, tak ciemne, że wydają się czarne. Czy naprawdę kiedyś dostrzegałam w nich ciepło i czułość? Jak to możliwe, skoro ten mężczyzna nie zna litości? Oczywiście chciałam odkryć, jaki jest...

Ekstaza
Jax wciąż mnie podnieca… Dziwne, bo przecież gościł w moim życiu zaledwie pięć tygodni, i to dwa lata temu. Teraz wrócił i od razu pokrzyżował mi plany. Wierzcie mi, jest boski. Te wyraziste brązowe oczy, tak ciemne, że wydają się czarne. Czy naprawdę kiedyś dostrzegałam w nich ciepło i czułość? Jak to możliwe, skoro ten mężczyzna nie zna litości? Oczywiście chciałam odkryć, jaki jest naprawdę, ale nie przewidziałam, jak wysoką cenę za to zapłacę…

Euforia
Gry i gierki… Mój kochanek Jax jest w nich mistrzem, nazwanie go genialnym strategiem nie byłoby przesadą. Pociąga za sznurki w waszyngtońskich kręgach władzy, wie, jak załatwiać sprawy za zamkniętymi drzwiami gabinetów. Niemal zniszczył moją karierę. Ale nie ma pojęcia, że kiedy nie podobają mi się zasady, tworzę własne. Tym razem nie dopuszczę, by wywinął się bez kary. W ogóle nie pozwolę mu się wywinąć. Kocham go zbyt mocno, by poddać się bez walki.

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2014

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Ranech | 2014-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 21 września 2014

Kolejna książka Sylvii Day! Inna niż wszystkie poprzednie, które czytałam, jakby lżejsza, szybsza, może dlatego, że jest to romans pisany dla Cosmo i autorka musiała lekko dostosować swój styl? Nie jest zła, bo tego nie powiem nigdy o książce Sylvii Day, ale mimo to czegoś mi brakowało. Może spodziewałam się fajerwerków, a dostałam miły i szybki harlequin? Tak to pewnie to :)

Mimo to śmiało polecam, można przeczytać w kilka godzin i nie będzie to stracony czas, bo Pani Day nigdy nie zawodzi :)

Ewa Żelazo | 2018-12-10
Przeczytana: grudzień 2018

On - przebojowy, piękny i bogaty, ona - ponętna i seksowna. Trochę erotyki, trochę banałów i pseudo-problemów; właściwie książka o niczym.
100% harlequina w harlequinie. Ale jeśli ktoś lubi, to śmiało.

Aga CM | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014
mala5317 | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

Nie wiem która to już książka tej autorki, którą było mi dane przeczytać, ale wiem jedno. Pozycje spod jej pióra mogę kupować w ciemno. Tak świetnie prowadzi ona czytelnika przez całą historię, że nie ma czasu na nudę. Nieważne czy jest pełna napięcia, czy prosta i lekka jak ta. Zawsze wciąga i nie pozwala odłożyć się na bok.

W pierwszym momencie, po przeczytaniu kilkudziesięciu stron pomyślałam sobie, iż jest to za prosta opowieść jak na tej sławy autorkę. Historia jest bardzo leciutka. Bohaterowie mało skomplikowani. Wszystko jest tak przewidywalne. Ale po przeczytaniu całości stwierdzam, że to właśnie to, co na początku stanowiło moje uwagi, pod koniec broni tej pozycji. Zgadzam się z opiniami które zaliczały tą opowieść do romansideł typu harlequin, tylko co w tym złego? Czasami człowiekowi po prostu się marzy wyrwanie z tego szarego świata i szuka odskoczni. A taka literatura, która zawsze kończy się happy endem, nie wymaga od nas wielkiego zaangażowania. To tak samo jak...

kala | 2014-10-17
Przeczytana: 16 października 2014

Bardzo krótka aczkolwiek interesująca historia, bardziej jak opowiadanie niż powieść. Wydaje mi się że jeśli pani Day nie pisałaby tego dla Cosmo na pewno byłaby o wiele dłuższa i bardziej zapierająca dech w piersi. Pomimo wszystko czytając te 123 strony przeniosłam się bez zająknięcia w świat Jax'a i Gii i mam wielki niedosyt.Pani Day jest po prostu czarodziejką, która umie przenieść czytelnika w rzeczywistość bohaterów książki, za to ją uwielbiam!

Ania | 2016-06-30
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Przyjemna,lekka i pełna uniesień miłosnych powieść erotyczna.Szybko się czyta,nie nuży.Jest tu szereg uczuć,które przebijają się podczas czytania.Relacje między bohaterami są tu pierwszoplanowe. Ciekawa powieść z intrygującymi bohaterami.Polecam.

Gąska | 2014-10-02
Przeczytana: 01 października 2014

Marzenie Gianny niespodziewanie spełnia się i zostaje ona asystentką znanej i cenionej Lei Young. W tym samym czasie bohaterka trafia na swego byłego kochanka, w którym zakochała się bez pamięci, a który zostawił ją przeszło dwa lata wcześniej. Początkowo stara się udawać, że go nie rozpoznaje. Jednak seksowny Jackson Rutledge, nie daje jej o sobie zapomnieć. Uczucia nabierają niebezpiecznego kształtu integrując we wspólne interesy. Dokąd zaprowadzi Giannę romans z bogatym mężczyzną? Musicie przeczytać sami.

Książka jak w tytule podzielona została na dwie części: ekstazę i euforię. Szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem czym się od siebie różnią. Nie zauważyłam przejścia. Całość wydawała mi się pisana tak samo i o tym samym. Jako romans czy powieść obyczajowa, książka spisała się dobrze, jeśli jednak chodzi o erotyk czuję niedosyt. Musiałam przeczytać jedną trzecią powieści by w końcu zaczęło się coś dziać w tym kierunku. Wszystko rozegrało się na zaledwie trzech stronach. Po czym...

dra | 2017-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Moja przygoda z książkami Pani Day właśnie się skończyła.
Nie cierpię harlequin-ów. Nie cierpię erotyków.
Książki o pięknych, młodych, bogatych i napalonych też mnie nie pociągają.
Miałam ochotę odłożyć książkę już po kilku stronach

Przeczytana: 11 września 2014

Uwielbiam książki tej autorki ale ta była inna niż wszystkie, które do tej pory przeczytałam. Oczywiście nie jest zła, jest po prostu "lekka" w porównaniu do innych pozycji. Podobała mi się. Prosta, konkretna historia dwojga ludzi, których z początku połączył wspaniały, zwierzęcy seks. Po kilku wspaniałych tygodniach i nocach główny bohater się wycofuje, ucieka. Tak przynajmniej myśli nasza kochana Gia. Po dwóch latach los ich znowu kieruje ku sobie. Dawne pożądanie i przyciąganie czuć za każdym razem gdy się spotykają. Czy super umięśniony, bogaty i przystojny Jax tym razem będzie walczył o Gie? Czy ona zrozumie, że jej dawne uczucie wcale nie zakopała pod dywan? Tego się dowiecie czytając tą pozycję przeplataną gorącym seksem, sekretami i barwnymi postaciami.

TINA | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 października 2014

Z początku byłam strasznie znudzona i totalnie „nie w temacie”(jakieś 30 pierwszych stron). Nie mogłam nadążyć za tokiem myślenia autorki, już chciałam ją odłożyć, ponieważ przyznaje tematyka była czymś nowym… aż tu nagle BUM! Emocje, napięcie seksualne, namiętność i szał! Takie tempo zostało już do końca… Uczucie pomiędzy bohaterami wraca bardzo szybko, uczą się bycia razem, odkrywają powoli tajemnice, które z początku niszczyły ich relacje…. Jestem zadowolona z tej pozycji. Wnosi mały powiew świeżości w tematyce erotycznej ;) Polecam