Tajne akcje snajperów GROM

Wydawnictwo: The Facto
literatura faktu
TummaVic

Wszystko co ma z nimi związek jest ściśle tajne. Nikt nie wie nawet, ilu ich jest. Na pewno niewielu, bo do tego elitarnego grona niełatwo się dostać. O tym gdzie byli i jakie wykonywali zadania, nie wiedzą często nawet najbliżsi. Snajperzy Jednostki Specjalnej GROM to najbardziej tajemnicza grupa polskich żołnierzy. Dziennikarzowi Tomaszowi Marcowi udało się przekonać kilku z nich, żeby...

Snajperzy Jednostki Specjalnej GROM to najbardziej tajemnicza grupa polskich żołnierzy. Dziennikarzowi Tomaszowi Marcowi udało się przekonać kilku z nich, żeby opowiedzieli między innymi o „zimnym strzale”, „pierwszej selekcji”, zatrzymaniu „Rzeźnika” i odległości, z jakiej są w stanie precyzyjnie trafić w kwadrat wielkości ludzkiego oka.

źródło opisu: http://www.empik.com/tajne-akcje-snajperow-grom-ma...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/tajne-akcje-snajperow-grom-b-iext26248549.jpg

Marcia | 2018-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografia
Przeczytana: 06 lipca 2018

Na początku nie umiałam się w tę książkę wgryźć. Męczyłam ją bardzo długo, ale jakoś ostatnio zaczęła mnie przekonywać do siebie. W efekcie finalnym okazała się ciekawą, miejscami zabawną czy smutną historią elitarnej jednostki. To jak autor przekazał zdobyte informacje było nawet dla laika zrozumiałe. Przeprowadził ciekawe wywiady z założycielami, byłymi członkami jak i obecnymi (na czas pisania tej książki) członkami GROM.
Ta książka jest dowodem, że to nie koniecznie Amerykanie są najlepsi w wykonywaniu misji specjalnych.

grizzly | 2018-02-18
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Rewelacyjna książka. Przeczytałem w 3 dniu. Jest bardzo obiektywna, na tyle na ile pozwalają możliwości autora.

Zielona | 2017-12-03

Ciekawa opcja dla pasjonatów, równocześnie nie poleciłabym osobie, która nigdy wcześniej nawet nie zaczerpnęła tematu sił zbrojnych/ militarii. Przyznaję się, że moja cierpliwość do tego tytuły skończyła się mniej więcej na 150 stronie (ok. 200 całość). Dalsze czytanie było dla mnie zwyczajnie męczące i nie sprawiało już przyjemności. Jednocześnie muszę wspomnieć tutaj o ciekawych opisach wydarzeń i paru nabytych ciekawostek, poszerzonej wiedzy. Polecam zapaleńcom jako pisemko na nudę/ na kolanie/ do autobusu, zdecydowanie odradzam reszcie.

Marcin Polkowski | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Z tymi "tajnymi akcjami" treść książki niewiele ma wspólnego, ale czyta się ciekawie.

damian071 | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Ksiązka napisana bardzo fanym stylem. Polecam 100%.

Marta Wieteska | 2016-10-30

Jarek Kaszuba | 2016-06-11
Przeczytana: 2015 rok

Odpowiedź z rodzimego podwórka na amerykańskich Wasdinów, Kyle'ów i innych Marcinków. Książka opisuje działania snajperów podczas najbardziej znanych misji GROM: Irak, Afganistan, Kosowo czy Haiti. Zdecydowana gratka dla fanów militariów i oddziałów specjalnych.

Cotta | 2015-09-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Warta swojej ceny. Dla zainteresowanych tematyką GROMu stanowi doskonałe uzupełnienie swojej widzy. Nie polecam dla początkujących "hobbystów", książka porusza tematy raczej szczegółowe. Ode mnie bardzo mocne 8/10.

Czarnoskrzydła | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Książka bez zbędnych upiększeń, która znakomicie przekazuje relacje specjalistów w swojej dziedzinie

Duke1985 | 2015-06-15

Bardzo fajnie napisana i ciekawa książka.