Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie

Tomasz Marzec Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
Naturalna pewnośc siebie Pewność siebie Tomasz Marzec rozwój osobisty
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Naturalna pewnośc siebie Pewność siebie Tomasz Marzec rozwój osobisty

Bardzo fajny i prosty poradnik. Jakie życie jest proste,ale przez nasze ograniczenia i brak pewności siebie utrudniamy je sobie w maksymalny sposób.

Mega ciężka do czytania. Ciężko mi powiedzieć czy ją przeczytałem do końca czy nie, ale nie wrócę do niej na pewno. Owszem ma w sobie wartościowa treść, ale podaną w sposób dla mnie toporny.

Kilka wskazówek, kilka rad, od czasu do czasu jakiś podrozdział da nam co nieco do myślenia, nic specjalnego.

Straszne lanie wody. Miałem wrażenie ze czytam zbiór historyjek autora a nie poradnik. Zdecydowanie nie polecam, strata czasu.

Patrząc na to kim jest autor, jaka jest jego droga kariery nie spodziewałem się niczego szczególnego, a jednak mocno się pomyliłem. Na prawdę dobra pozycja.

Taki przyjemny zarys tematu, napisany przystępnym językiem, dający chwilami do myślenia, z paroma naprawdę trafnymi spostrzeżeniami, ale znalazłam i parę momentów gdzie tylko zmarszczyłam nos w uśmiechu :) polecam lekturę, autor naprawdę trafnie definiuje otoczenie.

Nie spodobała mi się, może zbyt duże mam oczekiwania. Mój zarzut jest taki, że jest zbyt przegadana, przez co trochę monotonna i nużąca. O ile strona przyczyn braku pewności siebie jest dobrze omówiona, o tyle uważam że zabrakło rozwiązań, porad, wskazówek. Słuchałem audiobooka (zaznaczam, bo być może ma to wpływ na odbiór).

Lektura obowiązkowa bez względu na to, czy ktoś posiada naturalną pewność siebie czy nie. Osobiście polecam.

Początek obiecujący, a potem jak dla mnie rozczarowanie. W sumie szkoda mi czasu, jaki poświęciłam na tę książkę, a jest tyle ciekawszych pozycji. Cały czas liczyłam na coś więcej, a nie zbieranie wiedzy z różnych miejsc. Forma też nie powala - jakbym czytała bardziej rozbudowaną rozprawkę.

Hamulce...

Czasami w życiu trafiamy na swoiste hamulce, przez które mnóstwo rzeczy w życiu nas omija. Hamulce, przez które rezygnujemy, odpuszczamy, odwracamy się na pięcie nie robiąc nic z tego, co chcieliśmy zrobić... Niniejsza książka pokazuje pewne cechy wspólne sytuacji, w których się one ujawniają i stawia tezę, że winna jest... pewność siebie. A w zasadzie jej...

Dyskusje

• 2019