Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie

Okładka książki Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie Tomasz Marzec
Okładka książki Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie
Tomasz Marzec Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
2015-09-25
2015-09-25
Naturalna pewnośc siebie Pewność siebie Tomasz Marzec rozwój osobisty

Dotrwałem do połowy i dalej nie zamierzam kontynuować. Jeden z najgorszych poradników jakie dotąd czytałem. Książka może zawiera parę rad, które dałoby radę napisać w artykule na kilka stron. Reszta to lanie wody jak to osiągnęło się sukces i pewność siebie robiąc kursy i przemowy właśnie na ten temat oraz oczywistymi przemyśleniami na temat pewności siebie. Autor książki trafił na złoty czas coachów kiedy to zaczęło być modne i bardzo opłacalne. I mam wrażenie, że o to tutaj chodzi, wcisnąć kolejną pozycje dla ludzi, którzy szukają jakiejś wartościowej treści, której za dużo tutaj nie znajdą. Męczy też straszna ilość historii, które są oczywistościami dla większości ludzi. Nie daję za dużo rad jak zwiększyć swoją pewność siebie a przynajmniej ja ich nie znalazłem. Może są w drugiej części książki ale w sposób jaki jest ona pisana niestety nie dam rady dalej w to brnąć... a rzadko kiedy nie dokańczam pozycji.

Pierwszą połowę czyta się ciężko, z drugą już jest lepiej.
Mam nieodparte wrażenie, że książka powstała tylko, żeby sprzedać kolejny gówno kurs.

Pierwszą połowę czyta się ciężko, z drugą już jest lepiej.

Fajna książka dla każdego. Poleciłem kumplowi po socjologii, a on po lekturze stwierdził, że to wszystko zna z innych książek. Ale on studiował podobne rzeczy.
Tu mamy proste, nie akademickie, zrozumiałe wprowadzenie do tego, czym jest NATURALNA pewność siebie. Ja mając różne jazdy w pracy chętnie po nią sięgam i układam klocki tak, że naprawdę da się żyć.
Autor od części dla mnie bardziej teoretycznej i trudniejszej, bo i bardziej ogólnej przechodzi w dalszej części do konkretów, najbardziej typowych problemów z pewnością siebie. Często myślę o kimś, kto np. "obrabiał mi dupę" w pracy, i ta książka naprawdę pomaga wyjść (może nieco wstępnie) na tory wiele bardziej zdrowego myślenia . I nagle się okazuje że się wyśpisz, wrócisz, i dalej będziesz robił swoje.
Polecam szczególnie młodzieży i mężczyznom, którzy chcą krótko i konkretnie, bez tabelek i diagramów. Książka jest może za szczupła, ale jest tak pomyślana, żeby dokładnie od deski do deski Naturalną Pewność Siebie przerobić w kursie autora, na jego stronie. Mnie na razie ona wystarczy. Myślę, że gdyby przerobić w praktyce jej zawartość, to będzie już nieźle.

Autor od części...

Słuchałam audiobooka. Gratuluje autorowi pewności siebie, ale to, ze uparł się sam to czytać nie mając ani dobrej dykcji, ani rytmu, a majac za to wadę wymowy, pokazuje, ze między zdrowa pewnością siebie a nadmiernym przekonaniem, ze mozna wszystko (pewnie mozna, ale czy dobrze, to już inna sprawa) jest różnica, która owocuje brakiem szacunku dla odbiorcy. Serio, czasem naprawdę warto zaplacic komuś za jego umiejętności – w tym wypadku dobremu lektorowi, a w najgorszym wypadku logopedzie lub nauczycielowi pracy głosem.
Nie przebrnęłam przez to przez więcej niż 4 rozdziały. Ale nie tylko o formę podania chodzi. Książka jest nudna, pełna truizmów i napisana jest w prostacki jak dla mnie sposób. Trójka za odwagę.

Ze wszystkich książek, jakie czytałam o pewności siebie, to jest moja ulubiona. Napisana bardzo prostym językiem, dużo fajnych przykładów i nietypowe podejście do tematu

Przeczytałem, skorzystałem, nie wrócę do niej.
Autor ciagle powtarza ze jest coachem i często opisuje rzeczy nieistotne, burzy tym spokój czytania i korzystania z przesłań książki, których jest kilka. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na pytania postawione we wstępie tej książki. Podana w zakończeniu strona www z dodatkami do książki nie działa.

Przeczytałem, skorzystałem, nie wrócę do niej.

Jeśli chcesz wyjść ze swojej strefy komfortu, zrozumieć mechanizmy kierujące Twoimi działaniami w sferze komunikacji i relacji z innymi, a także stawiasz na rozwój osobisty to sięgnij po tą książkę. Nie będziesz żałował_a.

Autor żongluje przykładami pokazującymi jak wiele aspektów w naszym życiu się łączy, jak nasze przekonania możemy zespolić z lękiem i dlaczego tak ważne jest “przepracowanie” swoich własnych doświadczeń i przeżyć. Ponadto, przedstawia garść porad dostosowanych do konkretnych sytuacji z którymi każdy z nas na co dzień się mierzy. Pomaga nam dostrzec te mankamenty nad którymi warto pracować, aby stać się pewniejszym siebie.

Otwiera oczy na wiele aspektów.

Bardzo fajny i prosty poradnik. Jakie życie jest proste,ale przez nasze ograniczenia i brak pewności siebie utrudniamy je sobie w maksymalny sposób.

Mega ciężka do czytania. Ciężko mi powiedzieć czy ją przeczytałem do końca czy nie, ale nie wrócę do niej na pewno. Owszem ma w sobie wartościowa treść, ale podaną w sposób dla mnie toporny.

Kilka wskazówek, kilka rad, od czasu do czasu jakiś podrozdział da nam co nieco do myślenia, nic specjalnego.

• Rozwój osobisty
  • Chcę kupić
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Dodaj cytat z książki Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie