Czerwony krąg. Historia snajpera Navy SEALs i trenera najskuteczniejszych strzelców amerykańskich sił zbrojnych

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Red Circle: My Life in the Navy SEAL Sniper Corps and How I Trained America's Deadliest Marksmen
978-83-240-2358-5
Ag2S

Brandon Webb to żywa legenda amerykańskich sił zbrojnych. Zanim stanął do walki z wrogiem, musiał pokonać dużo potężniejszego przeciwnika – własną słabość. Instruktorzy Navy SEALs natychmiast ją dostrzegli. Wśród nich obdarzony zimnym, błękitnym spojrzeniem i równie zimnym sercem instruktor Shoulin, który postanowił zrobić wszystko, żeby Webb nie został SEALsem. Aby przetrwać ekstremalnie...

Brandon Webb to żywa legenda amerykańskich sił zbrojnych.

Zanim stanął do walki z wrogiem, musiał pokonać dużo potężniejszego przeciwnika – własną słabość. Instruktorzy Navy SEALs natychmiast ją dostrzegli. Wśród nich obdarzony zimnym, błękitnym spojrzeniem i równie zimnym sercem instruktor Shoulin, który postanowił zrobić wszystko, żeby Webb nie został SEALsem. Aby przetrwać ekstremalnie wymagające szkolenie, młody rekrut musiał udowodnić, że nie sposób go złamać. Dzięki sile charakteru nie tylko spełnił marzenie o służbie w SEALs, ale sam został doskonałym trenerem.
Webb pokazuje, jak wiele determinacji i poświęcenia potrzeba, żeby zrealizować swoje życiowe plany.
Jako żołnierz znalazł się w piekle afgańskiej wojny, gdzie miał okazję sprawdzić się w ekstremalnych warunkach. Swoje bezcenne doświadczenia wykorzystał w pracy szkoleniowca.
Webb stworzył najbardziej wymagający i zarazem najskuteczniejszy na świecie program treningowy dla przyszłych snajperów.
To on wyszkolił Chrisa Kyle’a, uznawanego za jednego z najlepszych snajperów w dziejach.
To dzięki jego treningowi znany oficer NavySEALs, Marcus Lutrell, jako jedyny przeżył Operację Red Wings w Afganistanie, w której zginęło 19 amerykańskich żołnierzy.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3657,Czerwony-krag

Patryk Rutkowski | 2019-01-08

Bardzo ciekawa książka, przeczytane 2 razy - polecam:)

DziadekDoOrzechów | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

"Czerwony krąg" - tytuł zagadkowy i pozornie niepasujący do treści książki, ale... wszystko zostaje wyjaśnione, a powód nadania takiej nazwy swojemu dziełu jest nietuzinkowy. Co do samej treści - czyta się lekko i przyjemnie. Nie przeszkadza nad wyraz wysokie mniemanie autora, jak to bywa w innych książkach tego typu. Brandon Webb zachowuje pokorę, z szacunkiem odnosi się do poruszanych tematów, sporadycznie używa mocnych słów.
Lektura ta to zlepek opowieści, począwszy od dzieciństwa autora, przez proces szkolenia się na komandosa, a później snajpera, a na stanowisku instruktora i twórcy nowych programów szkoleniowych kończąc. Pomiędzy tymi wątkami znajdziemy też relację z działań wojennych w początkowych latach wojny w Afganistanie, gdzie Brandon Webb brał udział w zaciętych walkach o górski kompleks Talibów przy granicy z Pakistanem. Nie zabraknie też informacji o szkoleniu BUD/S, procesie kształcenia czy uzbrojeniu snajperów Navy Seals. Na pewno jest to przyjemniejsza lektura...

Roman Dłużniewski | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Ciekawa postać. Brandon Webb z Navy SEALs. Potrafił, mimo cholernego przełożonego postawić na swoim i zostać SEALsem. Polecam!!

Kasia | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Przyjemnie i szybko się czyta, daje wyobrażenie o szkoleniach do jednostek jak Navy SEALs, ale też o czynnikach związanych z dzieciństwem i dorastaniem, które procentują w przyszłości w dążeniach do celu. Sam sposób pisania w sposób zdecydowany o ludziach (czy to profesjonalnych czy nie) wzbudza we mnie duży szacunek dla autora. Jak to napisał w zakończeniu - "liczy się perfekcja". Polecam bardzo.

Łukasz | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Bardzo ciekawa książka na temat życia, szkolenia oraz służby jednego z najlepszych instruktorów który trenują jednych z najlepszych na świecie żołnierzy z formacji NAVY SEALS. Pierwsze sto stron to obszerne opisy dzieciństwa i młodości bohatera, które nieco się przeciągają. Później jest już tylko lepiej poznajemy szczegóły piekielnie trudnego szkolenia oraz realia wojny już po jego ukończeniu.Polecam!

DarekPank | 2015-08-13
Przeczytana: maj 2015

Historia snajpera SEAL's…. Początek to dzieciństwo, opowieść o ojcu, dorastaniu, kolejnych etapach szkolenia i pierwszych akcjach.
Niektóre ciekawe historyjki z akcji bojowych przygniata niestety pompatyczność. My, nasi, najlepsi, najszybsi, najdoskonalsi….
Do połowy czyta się pytając gdzie to SEAL’s, tajne misje itp. a potem szkoda, że to już koniec opisu życia w bazie na szkoleniach, czy nawet młodości Brandona.
Dosyć ciekawe opisy treningu snajperów za czasów przed i po zmianach wprowadzony przez Webb’a.
Jest to historia życia z wplecionymi krótkimi historyjkami obok. Nie jest to książka akcji, a bardziej opowieść o losach młodego człowieka, który od pasji nurkowania, poprzez szkolenia wojskowe i ratownicze, za przyczyną różnych splotów wydarzeń trafił do SEAL's. Później został trenerem snajperów i ułożył całkowicie nowy program treningowy, który podobno znacznie podniósł skuteczność żołnierzy.
Zaraz po książce obejrzałem film „Snajper” i chyba ekranizacja jest bardziej...

maradiego | 2015-05-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Szału nie ma. Wstydu też. Dużo tego rodzaju wspomnień czytałem. Pewnie jeszcze trochę poczytam. Może dlatego, że są takie podobne do siebie. Wspomnienia ludzi którzy zabijali innych ludzi. Bezkarnie. Bo jeszcze inni ludzie dali im prawo zabijać. Kto tym innym dał takie prawo? O tym we wspomnieniach wojskowych cicho sza. Zadawanie takich pytań nie mieści się w instrukcjach i regulaminach. Ale ktoś to musi robić. A potem, żeby nie zwariować, musi opisać. I mam rację. "Bo to ludzie ludziom...."
Smutne jest to wszystko.
"Dziękuję bardzo. Bardzo dziekuję"

Radomak | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2015
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Książka nieomal sensacyjna, napisana pod wpływem wielu lat doświadczeń autora w wojsku i elitarnej jednostce komandosów SEALs. Niektóre Hollywoodzkie filmy akcji nie mają tyle fabuły, dobrego humoru i emocji co te kilkaset stron. Można tu się przyczepić do stylu autora, który wdaje się w wiele szczegółów,co spowalnia akcję, ale zamiar był dobry - zwyczajnie chciał wytłumaczyć laikowi na czym polega służba w tak wymagającej formacji wojskowej. Zrobiło na mnie wrażenie, przez jak wiele rzeczy musiał przejść autor, aby dotrzeć do celu. Nie przedstawia siebie tu absolutnie jako Boga, osobę z żelaza, czy chociażby wszechwiedzącego. Pokazuje oblicze człowieka, ambitnego, ale z wadami, ułomnościami i słabościami z którymi walczy. Wiele razy chciał się poddać, chciał ulec systemowi, instruktorom, ale tego nie uczynił bo chciał zostać SEALsem. Wiedział od początku do czego dąży, nie wiedział jak ma osiągnąć szczyt, ale próbował, z każdej możliwej strony, aż osiągnął cel.
Liczy się...

koozm | 2015-04-21

Świetna książka

Matka_z_książką | 2015-01-27
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Autobiografia autora, który opisuje co skłoniło go do wstąpienia do SEALs - dosyć szczegółowo opisuje poszczególne etapy kariery, w tym szkolenia oraz akcje w których uczestniczył. Pomimo tytułu najmniejszą część książki stanowią opisy szkolenia snajperów którego jest autorem.