Zabójcze sny

Okładka książki Zabójcze sny Iris Johansen
Okładka książki Zabójcze sny
Iris Johansen Wydawnictwo: Lucky Seria: Miłość i Sensacja kryminał, sensacja, thriller
Miłość i Sensacja
Killer Dreams
Lucky
2007-10-01
2007-10-01
powieść koszmar wróg

Gdybym czytał 'Zabójcze sny' lata temu, gdy zaczytywałem się w powieściach MacLeana, zapewne dałbym więcej gwiazdek.
Jednakże książka czytana dzisiaj sprawia wrażenie ramotki. Sympatycznej, łatwej w odbiorze, ale jednak ramotki.

Tajemnicze badania, zagadkowe śmierci, chore dziecko, źli ludzie i Ona a zwłaszcza jej kompan.
To wszystko już było i to podawane w dużo bardziej prawdopodobnym sosie.
Zawsze będą istnieli ludzie marzący o panowaniu nad umysłami innych. Marzący o wszechwładzy nad światem.
No i tutaj jest i szalony bogacz i obłąkany generał.
Ale to wszystko jest szyte zbyt grubymi nićmi.
Grupa psychopatów kontra grupa psychopatów, którzy przejrzeli na oczy.
Naiwne to.
Wpływy tych 'dobrych' na policję, FBI, CIA i inne organy zdumiewają.
Coś, co u MacLeana czy Ludluma autentycznie pasjonowało, tutaj momentami śmieszy a niekiedy wręcz żenuje.

Można przeczytać, ale nie oczekujcie zbyt wiele.

5/10.

To wszystko już było i to podawane w dużo bardziej...

Po mojej ostatniej przygodzie z książką Mary Jane Clark nie byłam nastawiona zbyt optymistycznie do kolejnej książki tego typu. Jednak moja Lista Książek do Przeczytania jest bezwzględna i staram ściśle się jej trzymać😊. Tym razem w kolejce ukazały się "Zabójcze sny" Iris Johansen. I to co przeczytałam przeszło moje najśmielsze oczekiwania! 😊

Autorka mieszka w Gruzji, ma dwójkę dzieci oraz męża. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w domu, kursując pomiędzy opieka nad dziećmi oraz studiowaniem. Jej pierwszym gatunkiem, a jednocześnie sukcesem były romanse - których jeszcze nie miałam okazji czytać. Następnie Johansen postanowiła zająć się romansami historycznymi ( chyba się polubimy 😃),a w 1996 roku postanowiła spróbować z kryminałami. Było to doskonałym pomysłem!

Książka, którą miałam okazję czytać opowiada o Sophie, która jest terapeutką snu. Poznajemy ją w naprawdę zaskakujących okolicznościach. W swojej przeszłości stworzyła coś, co teraz zostaje obrócone przeciwko niej, a w dodatku może zagrozić milionom ludzi. Swoją nienawiść kieruje do przełożonych, którzy w owym czasie wykorzystali jej badania oraz potencjał do niecnych celów. Nienawiść ta prowadzi do żądzy mordu. Jednak w uczuciu tym nie jest odosobniona. Istnieje ktoś, kto również został skrzywdzony przez złych ludzi i nie spocznie dopóki ich nie zgładzi. A gdyby tak połączyli swoje siły..

Po pierwsze - chciałabym pogratulować autorce tak świetnego sposobu na zachęcenie czytelnika. Gdy tylko przeczytałam kilka pierwszych stron już wiedziałam, że niezależnie od wszystkiego, muszę ją skończyć. Podniesienie emocji - w moim przypadku podziałało idealnie. Nie ma w tej książce nudy, nie ma czasu na zbędne dialogi - ciągle coś się dzieje. Główni bohaterowie są tak skonstruowani, że nie irytują, nie są nudni, czy po prostu głupi. Na początku sam temat myślałam, że mnie rozczaruje - nie leży on w sferze moich zainteresowań. Jednak z każdą kolejną stroną wciągałam się w akcję, myśląc co też przydarzy się w następnej kolejności. Byłam zaskoczona, a jednocześnie niepewna, jaki będzie koniec. Jest to jedna z lepszych książek, jakie do tej pory czytałam.

Pomijając fabułę: w ogóle nie czułam, że czytam tą książkę! Szło mi to tak płynnie, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Jedyny minus, jaki mi osobiście przeszkadzał, to ta okładka 😃. Myślę, że gdyby była trochę inaczej skonstruowana, na pewno przyciągnęłaby więcej czytelników.
To tyle ode mnie na dziś!!

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Autorka mieszka w Gruzji,...

Bardzo dobra książka o problemach, koszmarach nocnych, które dosięgają syna głównej bohaterki. Wszystko przez coś co skonstruowała Sophie i spotkało jej rodzinę. Wciąż to za nią idzie. Musi podjąć decyzję w sprawi zakończenia tego, ale zadanie nie jest proste, gdyż na tej drodze musi stanąć śmierć. Między czasie i podczas tej drogi spotyka byłego komandosa, który bardzo dużo jej pomaga i też był związany wcześniej z tym czym ona się zajmowała. Mimo, że to kryminał, pełno niepewności, niespodzianek, zwartej akcji pojawia się także zalążek miłosny, który dodaje pikanterii. Na samym początku jest gniew, brak wiary i pewności w tą osobę, a później szybko pięknie skłania się do jednego.

Nie spodziewałam się, że książka mnie tak wciągnie, i będzie tak ciekawa, tym bardziej, że czyta się ją lekko i szybko. Spodziewałam się bardziej jakiś opowieści o snach, a tutaj pojawia się ten wątek, ale nie jest główny. Choć w pewnym sensie po przeczytaniu bardzo istotny. Ale podłoże tych dziwnych koszmarów zostanie wyjaśnione.

Nie ma słów, które mogłyby opisać tą książkę. Bardzo mi się podobała ta opowieść. Szczerze mówiąc to ja nawet napisałam o tej książce recenzję na Język Polski. Zadziwiające jak Sophie była silna. Zadziwiające jak bardzo mogła Iris namieszać. Zaczęłam kochać czytanie wtedy, kiedy przeczytałam tą książkę. Kryminały to mój ulubiony gatunek, a dzięki nim moja wyobraźnia jest wyolbrzymiona do 100%. Wyobraziłam sobie Sophie jako piękną osobę, która warta była wszystkiego, ale nie tego co ja spotykało. Spotkało ja w życiu dużo niepowodzeń. Koniec jest rewelacyjny. Niespodziewany<3

Świetna książka ;) dla mnie wprost idealna ;) bardzo dobrze i szybko się czyta ;) ciekawi bohaterowie i romantyczna gra, w której nie można przewidzieć czy zakończy się ona happy endem ;) spryt, siła i odwaga a jednocześnie silne więzi rodzinne i dramat z którego ciężko się podnieść ;) w dodatku ciekawi mężczyźni, którzy mają swoje za uszami ;) krótko mówiąc kobita po przejściach spotyka mężczyznę z przeszłością zaczyna się mocno dziać ;)

Książka godna polecenia, czyta się szybko. Trochę taka historia na jeden wieczór. :)

• Romans
  • Własne
  • Kryminał
  • Zapadające w pamięci
  • Horrory, Thrillery, Kryminały

Dodaj cytat z książki Zabójcze sny