Ostateczny cel

Cykl: Tańczący na wietrze (tom 4)
Wydawnictwo: Muza
Final target
8373193731
dona

Jessica Riley jest lekarzem psychiatrą. Dzięki swym umiejętnościom udało się jej przywrócić świadomość ukochanej siostrze Melissie, która w dzieciństwie całkowicie straciła kontakt z rzeczywistością. Po latach podobny dramat jest udziałem córki prezydenta, Cassie. Przeżyła koszmar próby uprowadzenia. Była świadkiem zamordowania swojej niani i ochraniarzy. Jessica zostaje lekarką dziewczynki....

Jessica zostaje lekarką dziewczynki. Z pomocą Melissy wkrótce osiąga sukces.
Nieoczekiwanie do domu dziewczynki przybywa Michael Travis, tajemniczy obrońca Cassie, który także potrafi przerwać koszmary senne dziewczynki. Ale czy jest sprzymierzeńcem, czy wrogiem?

źródło opisu: opis własny

Żona_Pigmaliona | 2018-03-13

'' Na wszystko patrzysz sceptycznie i usiłujesz znaleźć jakieś rozsądne wytłumaczenie , inne zachowanie nie leży w twojej naturze , prawda ? ''

Niestety , ta książka nie podobała mi się . Nie znam tej autorki ani jej innych książek i raczej poznać nie zechcę . '' Ostateczny cel '' , to książka płaska i nijaka . Niczym u naszej rodaczki pani Bondy , tylko ciut lepiej , ale napchane w niej wszystkiego . Istny groch z kapustą i kogel-mogel . A więc i Francja i atak terrorystów próbujących porwać córkę prezydenta i diamenty , dyskietki i przemytnicy i Rosjanie i romans i zjawiska nadprzyrodzone w postaci połączenia umysłów różnych osób po traumatycznych przejściach . Dodatkowo na okrasę , aby czytelnikowi nie wydało się za mało treści , przez całą książkę przeplata się '' Tancerz wiatru '' rzeźba cud urody i warta krocie . Nie porwała mnie ta lektura , niby udało się autorce , nawet całkiem zgrabnie doprowadzić wszystko do jako takiego końca , ale wszystko jest tylko '' liźnięte...

Agnieszka | 2017-03-03
Przeczytana: 02 marca 2017

Wymęczona... Strasznie mi się nie podobała, zdolności nadprzyrodzone, słabe opisy uczuć, nawet dialogi słabe... No i jacyś ci znajomi bohaterowie z serii o Evie Duncan?

Małgorzata Chabzda | 2013-09-24
Przeczytana: czerwiec 2013

Pewnego dnia córka prezydenta przyżywa atak terrorystów którzy chcą ją porwać. Diewczyna zostaje uratowana przez mężczyznę o imieniu Travis. Niestey dziecko zamyka się się w sobie i nie ma z nią kontaktu. Z traumy prubuje ją wydostać Jessica która jest psychiatrą. Do domu prezydenta przybywa siostra Jessicki. Oby dwie starają pomóc dziewczynce. Po długich staraniach, Jessica zostaje zamordowana a na Melisę spada obowiązek uratowania dziecka. Do sprawy dołącza Travis. Wspólnie z Melisą udaje im się wybudzić dziewczynkę z traumatycznych przyżyć.

Dominika | 2014-06-27

Wiele uczuć w tak niewielkiej książce. Akcja która wstrząśnie nie jednym czytelnikiem. KOLEJNA Z WYŚMIENITYCH KSIĄŻEK PANI JOHANSEN

Kinga | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Cassie to córka prezydenta. Gdy pewnego dnia ktoś chciał uprowadzić dziewczynkę zabił jej nianię, a Cassie była tego świadkiem. Dziewczyna była przerażona i wkrótce odcięła się od świata. Miała mnóstwo koszmarów sennych, podczas których strasznie krzyczała. Nie było z nią w ogóle kontaktu.
Dziewczynka trafiła do pani psychiatry Jessicy.
Podobnie było z siostrą Jessicy Melissą. Dziewczyna w dzieciństwie przeżyła wstrząs katatoniczny i również nie było z nią kontaktu. Jessice udało się jednak przywrócić jej świadomość.
Psychiatra nie daj sobie już rady z Cassie. Nie potrafi dotrzeć do jej umysłu. Z pomocą przychodzi jej Melissa. Pojawia się też Michael Travis, który uratował dziewczynkę przed jej uprowadzeniem. Czy chce pomóc czy raczej zaszkodzić? Tego się dowiecie czytając.

Książka ta na początku jakoś nie przypadła mi do gustu. Było jak dla mnie nudo, ciągle to samo. Potem jednak wszystko się rozkręca i jest bardzo ciekawie. Bywały momenty, że nie wiedziałam o czym czytam. Było...

life_scent | 2011-07-15
Przeczytana: 2010 rok

Książka zrobiła na mnie spore wrażenie. Niezwykle opisane uczucia, zarówno dziecka jak i głównych bohaterów.

Zaczytana_eM | 2017-07-14
Madeley | 2017-06-28