Bohater

Wydawnictwo: Duc In Altum
5 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
islam,

Franco Ferrari, znany intelektualista, laik i człowiek z natury wyważony, dokonuje przerażającego bilansu swojego życia prywatnego. Nie jest w stanie dłużej godzić się z własnym istnieniem: pozbawionym pasji i ideałów, leniwym i biernie reagującym na nieustanne ataki przypuszczane na zachodni model społeczeństwa, którego mimo wszystko czuje się w obowiązku bronić. Jak gdyby tego było mało, związek z pochodzącą z Tunezji kobietą, a także spotkanie z pewnym saudyjskim dostojnikiem uświadamiają mu większą żywotność islamu. Franco zdaje sobie sprawę, że chrześcijanie w najlepszym wypadku wierzą, podczas gdy muzułmanie mają pewność, i to właśnie dlatego nie przerażają ich ekstremalne decyzje.

Łukasz | 2014-07-13

Sięgnąłem po tą książkę z czystej ciekawości. Myślałem, że autor przedstawi pasjonujące starcie pomiędzy chrześcijaństwem a islamem. Ku mojemu rozczarowaniu, autor poświęcił temu starciu mało miejsca, skupiając się na podróży duchowej głównego bohatera - Franco Ferrariego. Nie jest to książka warta szczególnej uwagi. Nie polecam.

Paulina | 2015-12-23
hb78 | 2015-04-05