Łzy

Seria: ...archipelagi...
Wydawnictwo: W.A.B.
Agnieszka

Powieść Grzegorza Strumyka przywołuje odwrotną stronę tej rzeczywistości, którą chcemy widzieć na co dzień: ukazuje świat zwany "marginesem społecznym". Dwoje kloszardów mieszka w opuszczonym magazynie. Rzadko korzystają z cudzej pomocy, ale w osamotnieniu i nędzy zachowują czułość wobec siebie nawzajem i bezpańskiego psa, towarzyszącego im w wędrówkach po świecie. Są bezdomni nie tylko w...

Dwoje kloszardów mieszka w opuszczonym magazynie. Rzadko korzystają z cudzej pomocy, ale w osamotnieniu i nędzy zachowują czułość wobec siebie nawzajem i bezpańskiego psa, towarzyszącego im w wędrówkach po świecie. Są bezdomni nie tylko w prostym sensie: ich los świadczy o głębszej samotności człowieka.

Życie obojga bohaterów opisuje autor subtelnie, łącząc realizm z poetycką wizyjnością. Strumyk w bezdomności dostrzega podstawowe doświadczenie człowieczeństwa.

Pestilentia | 2014-01-02

Poruszająca, piękna książka o tym, co we współczesnym świecie uchodzi za brzydkie i będące na marginesie. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

snow_white | 2016-07-20
| 2016-03-25