Rio Anaconda

Okładka książki Rio Anaconda Wojciech Cejrowski
Okładka książki Rio Anaconda
Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"
Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01
Wojciech Cejrowski

Książka o niesamowitym ładunku emocjonalnym i intelektualnym a jednocześnie napisana z lekkością. Sama się czyta. Uwielbiam styl Pana Cejrowskiego a Ria Anaconda to moja ulubiona pozycja. Można poczuć się jakby samemu było się na dalejkiej wyprawie. Dla miłośników podróży pozycja obowiązkowa.

Wracam do niej niejednokrotnie.

Wracam do niej niejednokrotnie.

Fani Wojciecha Cejrowskeigo rządzą

Fani Wojciecha Cejrowskeigo rządzą

Pamiętam, że wielu jarało się tą książką, jak została wydana. Może zacznę od historycznej dygresji. Miałem dawno, dawno temu, za studenckich czasów, taką koleżankę. Nie mogła znaleźć swojego miejsca, zaczynała i nie kończyła różne kierunki studiów. Kiedyś spotkałem ją na imprezie, powiedziała mi ,,Już wiem co chcę robić w życiu. Chcę pojechać do dżungli".... Następnie z błyskiem w oku opowiedziała mi o książkach WC.

Niespecjalnie lubię czytać coś tylko dlatego, że jest na coś moda. Niemniej, kiedy odnalazłem ów książkę na półce mojej, lubiącej dalekie podróże, siostry, stwierdziłem, że przeczytam, z czystej ciekawości.

Jest ok, ale też bez przesady. Autor ma lekkie pióro i ciekawie opowiada o dalekich krainach. Minusem jednak była dla mnie przesadna egzaltacja i przegadanie książki zbędnymi dialogami, rozmowami z autochtonami.

Fascynująca opowieść o niezwykłych przygodach, których większość z nas nie będzie miała szansy zaznać.

Czytając tę opowieść warto głęboko zastanowić się nad jej treścią. Daje do myślenia.

Myślę, że każdy w jakiśm stopniu kojarzy postać Wojciecha Cejrowskiego. Ba myślę, że nie jedna osoba i to nie raz siedziała przed telewizorem oglądając z otwartą buzią jego Boso przez świat.
Z reka na sercu Przyznaje się do swojej ignorancji i do tego, że nie wiedziałam iż owy podróżnik posiada książki ze swoich wojaży. Na szczęście lepiej późno niż wcale, dzięki uprzejmości pewnej cudownej osoby powyższa ksiazka trafiła w moje łapki. Zaznaczę że jest to pierwsza książka autora jaka czytałam, ba jest to chyba pierwsza książka z gatunku hmm przewodnik podróżniczy z którą miałam do czynienia. Nie wiedziałam czego się spodziewać ale usiadłam do niej z otwartą gloea odrzucając wszystkie uprzedzenia i w tym samym czasie przepadłam. Gdybym mogła, nie odrywalabym się od niej i przemierzała kolejne połacie dżungli w towarzystwie Wojtka i jego przygód. Po przeczytaniu usłyszałam pytanie na ile serio można odebrać te książkę. I tak szczerze nie ma pojęcia ale patrząc bez żadnych łatek i uprzedzeń myślę, że autor pisze szczerze to co mu się przytrafilo. Może zawsze przytafilo mu się to realnie, a może było tak że była to jego imaginacja ale on w to wierzy wiec i wierzmy my, bo tu ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Jednym słowem, polecam. Książka pozwala oderwać się od codzienności, zapomnieć o dniu powszednim i poznać zakamarki świata zupełnie nieodkryte.

Rewelacyjna.

Rewelacyjna.