Pet Shop of Horrors #4

Tłumaczenie: Magdalena Rokita
Cykl: Pet Shop of Horrors (tom 4)
Wydawnictwo: Taiga
ペットショップ オブ ホラーズ
9788364204098
komiksy

Czy odważysz się wejść na zaplecze tajemniczego sklepu ze zwierzętami? Uważaj, możesz tam stracić nie tylko wszystkie swoje złudzenia, ale także... życie. W czwartej odsłonie popularnej serii Matsuri Akino trafimy na plan filmowy i do mieszkania szalonego naukowca. Dojdzie do strzelaniny, w której ucierpi detektyw Orcot. Hrabia zaproponuje trenerce koni podejrzany układ, a w ostatnim...

W czwartej odsłonie popularnej serii Matsuri Akino trafimy na plan filmowy i do mieszkania szalonego naukowca. Dojdzie do strzelaniny, w której ucierpi detektyw Orcot. Hrabia zaproponuje trenerce koni podejrzany układ, a w ostatnim rozdziale dowiemy się więcej o nadnaturalnym pochodzeniu i przeszłości tej postaci.

źródło opisu: sklep.taiga.com

źródło okładki: sklep.taiga.com

KiteKat222 | 2014-09-20

"Pet Shop of Horrors" zaczęłam od czwartej części. Na początku bałam się, że niczego nie zrozumiem. Co z tego wyszło?
Przywiązałam się do wszystkich bohaterów! Hrabia należy do osób inteligentnych, zabawnych i pomysłowych, darzących wielkim uczuciem swoich podopiecznych. W tym tomiku odkryjemy jego wielką tajemnicę. Do gustu przypadł mi też Leon, detektyw. Bez niego manga nie byłaby tym samym - możemy się pośmiać, współczuć, smucić, irytować.
Często trzeba się wysilić, aby ogarnąć niezwykłe pomysły. Pewne rzeczy pozostają niewyjaśnione, inne są ukryte, o reszcie dowiadujemy się na końcu. Wyobraźni można naprawdę pozazdrościć! Teksty są świetnie przetłumaczone, a rysunki idealnie oddają wszelkie emocje. Bardzo spodobał mi się rozdział z końmi. Uwielbiam te zwierzęta, a historia mnie jeszcze bardziej zachwyciła.
Horror? Nie. Za to na pewno coś przenoszącego do świata, którego jeszcze nie znamy, a warto. W końcu na Ziemi jest jeszcze wiele istot, o których istnieniu nie mamy...

książek: 1918
dehira | 2014-09-07

Ale szybko się to czytało! Co oznacza brak dłużyzn i wciągające opowiadanka. Rozwalił mnie rysunek konia, który zrobił "buu" gdy usłyszał, że jest zbyt powolny by wygrać wyścig.
Poza zwierzętami do akcji wprowadzone zostały rośliny, co też było miłym urozmaiceniem.
Czy detektyw zapylił te "kwiatki" czy nie? I jak to zrobił jeśli już? - oto jest pytanie, które mnie frapowało po lekturze ;)
Bardzo podoba mi się okładka tego tomu.
Pet Sop of Horrors (tom 4) to żadna ambitna lektura, ale wspaniała rzecz na relaksujący wieczór.

raven | 2018-04-09
Przeczytana: 10 kwietnia 2018