Olimpos #1

Wydawnictwo: Studio JG
オリンポス, 奥林匹斯
komiksy
Anna

Akcja mangi toczy się w realiach starożytnej Grecji i skupia się na najmłodszym księciu Troi – niezwykle przystojnym Ganimedesie. Podczas parady wieku, zostaje on porwany przez Apollona i uwięziony w Ogrodzie Bogów, miejscu otoczonym nieograniczonymi łanami białych kwiatów, nad którymi góruje niebo z milionami pięknych gwiazd. Apollo czasem składa mu wizyty, ale nigdy nie ujawnia, dlaczego młodzieniec jest przetrzymywany...

źródło opisu: studiojg.pl

źródło okładki: studiojg.pl

Anezka | 2018-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2018

Ładne rysunki, ale fabuła do kitu. Nie lubię takich filozoficznych zagadek, ale jak sama autorka napisała chciała ładnie rysować.

tivrusky | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Pora odkopać studencką miłość - pomyślałem, i powziąłem postanowienie, by od czasu do czasu chwytać jakąś mangę. Po Olimpos sięgnąłem ze względów czysto estetycznych - nawet najlepsza historia nie ocali kiepsko narysowanej mangi, a Olimpos od pierwszych do ostatnich stron dosłownie lśni! Wszystko jest tu pełne szczegółów, kreska zręczna, niemalże pląsająca ze strony na stronę, więc i widoki i postaci cieszą oko.

Już tytuł każe spodziewać się spotkania z grecką mitologią. Dostajemy tutaj nieco zmienioną historię Ganimedesa, wybranka bogów, porwanego z ludzkiej rzeczywistości. Bogowie, jak bogowie - nudzą się, wszak wieczność to ciężki kawałek chleba - a trudno o lepszą rozrywkę niż plątanie ludzkich losów. I tak Ganimedes, piękny trojański książę staje się zabawką w myśl kaprysu Apolla, poznajemy jego historię i to, jak z czasem coraz bardziej gaśnie w nim nadzieja. Całość nie jest może przesadnie złożona i skomplikowana, a narracja jest lekka i śledzi się ją z przyjemnością,...

Aleksandra | 2014-06-20
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Wieczność jest tym, o czym pozornie marzymy. Staramy się przedłużać nasze życie na wiele sposobów – czy to poprzez częstsze badania, czy też zdrowszy odżywianie. Co jednak by się stało, gdyby nagle odnaleźć miejsce, gdzie czas nie płynie i faktycznie… można żyć wiecznie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Aki.

Starożytność to moja ulubiona epoka odkąd tylko pamiętam. Od zawsze pasjonowały mnie stare dzieje, gdzie dopiero kształtowały się podwaliny kultury i ogółem – nasza cywilizacja. Z wielką chęcią sięgam po każdą pozycję związaną z tym okresem – czy to historycznie, czy mitologicznie. Nie mogłam zatem powstrzymać się przed zakupem „Olimposa” – dwutomowej historii, która kusiła zgrabnym opisem i iście śliczną okładką.

Ganimedes to książę, którego uroda mogłaby zawstydzić najbardziej przystojnych bogów. Być może to właśnie ona przyniosła mu zgubę. Młody książę bowiem zostaje porwany przez niezwykle kapryśnego boga – Apolla. Ganimedes zostaje uwięziony w Ogrodzie Bogów – krainie,...

gaviel | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok

Ciężko ocenić, bo spodziewałam się czegoś lepszego... Kreska śliczna, ale fabuła/postaci do bani, szczególnie dla fana mitologii, który wie ile rzeczy nie pasuje. Szkoda czasu.

LacieBasket | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Ta manga nie zachwyci Cię przez fabułę pełną zwrotów akcji i nieprzewidywalnych zdarzeń. Mimo tego przyjemnie się ją czyta i zmusza do refleksji. Człowiek zamknięty w klatce bez wyjścia to nie tak często poruszana tematyka. Polecam jako miłe oderwanie się od przygodówek.

MonimePL | 2018-10-03
Na półkach: Manga, Przeczytane

Jak na mangę o Olimpie przystało bohaterowie to mityczne postaci jak Apollon czy Ganimedes. Apollo jest wyniosły jak zawsze, a Ganimedesa dopadła potężna depresja. Obydwoje piękni, młodzi i kosmicznie znudzeni życiem. Apollon aż tak bardzo, że bawi się uczuciami innych i wciąga niczego nie podejrzewającego Heinza w świat ogrodu greckich bogów. A kimże jest Heinz? Zwykłym śmiertelnikiem, który chciał wymodlić sobie przychylność boską. Wprawdzie modlił się w chrześcijańskiej świątyni, ale czy to przeszkadza bogowi innego wyznania spełniać prośby wiernych drugiego?

Więcej na http://www.monime.pl/olimpos-manga/

USAGI | 2018-11-14

Kolejna pozycja w stylu "Oh! Jaka śliczna kreska! Ale historia trochę o niczym". Niby bardzo ładnie narysowane, ale ani nie wciąga, ani nie ciekawi co stanie się z postaciami dalej. Bardziej czytałam dla łądnych obrazków, niż ciekawej historii.

Oliee | 2018-09-21
Na półkach: Manga, Przeczytane