Cesarz Nihon-Ja

Okładka książki Cesarz Nihon-Ja John Flanagan
Okładka książki Cesarz Nihon-Ja
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 10) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 10)
The Emperor of Nihon-Ja
Jaguar
2013-11-01
2013-11-01
Stanisław Kroszczyński

Gdyby nie to, że wiem iż są następne tomy to ten dziesiąty mógłby być świetnym końcem serii. No może nie idealnym bo człowiek nie chce się rozstawać z bohaterami bez dowiedzenia się jeszcze więcej. A tak w ogóle to zaskakująco szybko i łatwo weszły we mnie dotychczasowe tomy. Sądziłem iż do tego czasu będę serią zmęczony ale nie. Bardzo chętnie poznam kolejne części i nadal polecam Zwiadowców każdemu fanowi fantastyki młodzieżowej. Nie tylko tym młodszym ale również dorosłym czytelnikom.

Jedna z lepszych części i chyba miała być ostatnią. Oczywiście dociekliwi czytelnicy muszą mocno przymknąć oko na stosunki międzynarodowe, ale to przecież fantazja...

Kolejny przygody Zwiadowców, choć w tej części główną role odgrywa Horace.
przyjemnie i lekko się ją czyta, bohaterowie nie nudzą, choć zakończenie dość nieprzewidywalne

Kolejny przygody Zwiadowców, choć w tej części główną role odgrywa Horace.

super książka

super książka

No dobrze, już po tytule i okładce ze zbieżnie podobną górą, byłam pewna, że będzie to kraj mniej więcej podobny do Japonii. Co z jednej strony miało swoje minusy, bo przyznam, że taki krajobraz do "Zwiadowców" mi nie pasował, miałam wrażenie, że przenieśli się z akcją, gdzieś całkowicie do innego wymiaru. A z drugiej strony jestem ogromną fanką orientalnej kultury tego kraju, więc ciekawe się to czytało. Muszę tu podkreślić, że postać Alyss jest najmniej lubianą przeze mnie postacią, a w tej książce wręcz raziło mnie jej zbędne pojawianie się. Sam fakt, że była niepotrzebna jako tłumacz, bo i tak każdy z każdym rozmawiał we wspólnej mówię, to po pierwsze. Po drugie, że zmieniła wygląd (fryzurę) i tu właściwie nie wiem po co, to jest ten punkt bez sensu. Jak i wyprawa dziewczyn po oddział, który koniec końców był również bez znaczenia. Tak myślę, że jest to postać wykreowana tylko po to by Will mógł mieć wybrankę. Jednak najbardziej rozczarowała mnie końcowa bitwa między Cesarzem a Arisaką. Samo starcie opisane w dwóch bodajże rozdziałach, gdzie przygotowanie trwało tyle, przez co mogło być o wiele krótsze. W ogóle książka przez to mogła być krótsza, bo nie ukrywając trochę już mnie nużyła. Jednak jestem ciekawa, co dalej się wydarzy i po kolejne części na pewno sięgnę. :)

10 część za mną. Zwiadowcy będą mi bliską serią napewno. Świetnie się przy nich bawię, chociaż stają się przewidywalni. Ale w końcu to młodzieżówka, więc nie liczę na sensację:p. Zostały mi dwie części "Wczesnych Lat" oraz 11 i 12 część serii. Czy będę kontynuować? Dużo tu zależy od przyszłej bohaterki, zobaczymy:)

Świetna książka do świetnej serji.

Świetna książka do świetnej serji.

Przy 10 tomie ciężko już powiedzieć, że autor pokazuje nam coś nowego. Są elementy i pewne schematy, które się powtarzają w różnych częściach tej serii, co trochę osłabia mój entuzjazm w sięganiu po kolejne tomy. Mam jednak duży sentyment do tej serii i bohaterów, więc kontynuować serię będę na pewno. Ten tom był trochę przydługi, więc bywało nudno. Spokojnie mógłby być krótszy. Na duży plus za to relacja Evanlyn i Alyss, która mocno się tu zacieśniła!

Zdecydowanie za dluga ... Fajna historia ale mozna by sie bylo zamknac w 300str a nie 550 bo momentami sie dluzylo i mialem wrazenie ze czytam znowu podobne sytuacje z poprzednich czesci .

• Zwiadowcy
  • John Flanagan