Marcel Lefebvre: Życie

Wydawnictwo: Dębogóra
Marcel Lefebvre : une vie
mruwek

To z pewnością najlepsza biografia Arcybiskupa Lefebvre'a. Dla jednych świętego za życia dla innych zbuntowanego fundamentalisty. Dla jednych ostatniego obrońcy prawdziwego Kościoła, dla innych, wyklętego przez Kościół schizmatyka. Książka o Arcybiskupie to niewątpliwie wejście w centrum najgorętszych sporów w łonie Kościoła ale też szansa na ich lepsze zrozumienie. Po podjęciu przez Ojca...

Po podjęciu przez Ojca Świętego dialogu teologicznego z uczniami abp. Lefebvre'a - książka ta staje się lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy serio traktują zasady dialogu, a przede wszystkim - jedność i katolickość Kościoła.

Książka została napisana przez jednego z najbliższych współpracowników Arcybiskupa, Bernarda Tissier de Mallerais, biskupa i historyka. O wydaniu francuskim recenzenci pisali: dzieło znakomicie udokumentowane, poważne i rzetelne; odsłania nieznane aspekty biografii Arcybiskupa, bardzo wnikliwa i szczegółowa praca; ważny przyczynek do historii współczesnej; wydarzenie literackie, kamień milowy.

źródło opisu: http://debogora.com

źródło okładki: http://debogora.com

ryfcia | 2019-01-22

Dużo interesujących faktów zwłaszcza dot. Vaticanum II, powstania FSSPX i konfliktu z Watykanem, ale połowa książki to ciężko czytająca się hagiografia.

Zbychu75 | 2016-03-14
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo, bardzo ciekawa. Polecam jako odtrutkę.