Nekroskop 18. Morderstwa w kontinuum

Necroscope: The Möbius Murders
horror, nekroskop
horror
Koszmar

Harry Keogh czyli Nekroskop potrafi korzystać z Kontinuum Möbiusa wymiaru istniejącego równolegle do przestrzeni i czasu, a zarazem swego rodzaju bramy do dowolnego miejsca w multiwersum. Ale Harry nie jest jedynym człowiekiem obdarzonym tą umiejętnością; istnieją jeszcze dwie istoty obdarzone podobną mocą. Jedną z nich jest sam August Ferdinand Möbius, zmarły dawno temu niemiecki astronom i matematyk, odkrywca słynnej wstęgi noszącej jego imię, która doprowadziła go do odkrycia Kontinuum, a drugą jest syn Harry'ego, który nie tylko odziedziczył po ojcu talent matematyczny, lecz także jego metafizyczną umiejętność rozmawiania ze zmarłymi w ich grobach.
Można sobie wyobrazić konsternację Harry'ego, gdy wracając do domu z Las Vegas, dostrzegł mknącą przez bezmiar Kontinnum bezwładną ludzką postać. Któż to mógł być? I jak się tam dostał? Jeśli nie znalazł się tam dobrowolnie, jakiż nikczemnik wysłał swą ofiarę w tę podróż po kraniec istnienia? Harry był pewien, że nie było to dziełem Möbiusa ani też jego syna. Kim więc jest ów niegodziwiec? Oto zagadka, którą jedynie Nekroskop jest w stanie rozwiązać, ale może to przypłacić życiem.

źródło opisu: Vis-à-Vis / Etiuda

źródło okładki: Vis-à-Vis / Etiuda

golteria | 2018-07-25
Przeczytana: styczeń 2016

Cały cykl rewelacyjny, uzasadnienie przy pierwszym tomie ;-)

Matylda Saresta | 2015-10-02

Cykl Nekroskop - nie można się oderwać! Fenomenem jest to, że tyle napisanych części, a tak samo historia fascynuje, nawet może coraz bardziej...:-)

Janush Jarosh | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Srednie, jak poprzednia 17. czesc, popluczyny z tego co Lumley stworzyl na poczatku. Motyw z tego, ze ktos jeszcze moglby korzystac z kontinuum oprocz Harry'ego moze ciekawy, ale zupelnienie nadajacy sie na pelnoprawna ksiazke - calosc mozna skrocic do kilku stron, jednak wodolejstwo Lumleya rozciaga te opowiesc do niemal 180 stron. Tylko dla fanow.