Anna

Dowcipny romans z wątkiem kryminalnym. Justyna, świeżo po trzydziestce, jest samotna i nie potrafi w nikim się zakochać. Staje się samotna jeszcze bardziej, gdy jej ojciec wyprowadza się do kobiety, z którą właśnie się związał. W dodatku Justyna traci pracę. Na szczęście wkrótce znajduje zatrudnienie w nieco dziwnym biurze matrymonialnym, które otworzył jej szkolny kolega. Tymczasem w okolicy dochodzi do tajemniczego morderstwa, którego ofiarą jest znajomy mieszkającej po sąsiedzku pani Eugenii. Donosząc Justynie o tym, pani Eugenia prosi ją jednocześnie, by zaopiekowała się młodym księdzem, który przyjechał do swego wuja, innego sąsiada, na dłuższy urlop zdrowotny. Justyna ma opory, tym bardziej że ksiądz wygląda jak obiekt jest snów, przystaje jednak na tę propozycję, by wprowadzić w błąd niechcianego adoratora…

„To, co się wydarzyło, zostało zorganizowane, aby pomścić śmierć Kazimierza – emeryta, którego rozbuchana chuć oraz starcza buta doprowadziły do utraty życia. I nie byłoby w tym nic zajmującego, gdyby splot wypadków nie spowodował, że spotkałam księcia z moich marzeń.” (...)

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl

Ela | 2015-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 lutego 2015

Lekka, łatwa i na szczęście przyjemna. Sprawnie napisana komedia kryminalna z sympatycznymi, nieco zwariowanymi bohaterami i wartką akcją. Fabuła wprawdzie dość przewidywalna, ale czytało mi się tak fajnie, że w niczym nie przeszkadzał mi fakt, że w połowie lektury ze stuprocentową trafnością mogłabym samodzielnie opowiedzieć dalszy ciąg. Od takich książek nie oczekuje się głębokich refleksji tylko dobrej zabawy, a z tej funkcji „Kobieta z pazurem” wywiązała się znakomicie.

Podobało mi się. Może dlatego, że mam zbieżne z główną bohaterką naganne nawyki czytelnicze :). Bardzo udany debiut. Książka zabawna, pozytywna i optymistyczna. Dobrze sprawdzi się jako relaks po tygodniu wytężonej pracy.

Marlena | 2015-12-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Milutki romansik z kryminałem w tle sporo się tu dzieje.. morderstwo, tajemnica, przyjaźń, miłość. Książka napisana lekko i z humorem, bardzo przyjemnie się ją czytało.

grażyna | 2015-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2015 rok

Trzydziestoletnia Justyna jest singielką i marzy o swoim księciu z bajki i kiedy przypadkowo spotyka mężczyznę ze swoich snów nie może uwierzyć, że taki mężczyzna w ogóle istnieje. Przyjaciółki próbują swatać ją ze wspólnym znajomym lecz dziewczyna jest przeciwna ich pomysłowi. W tle pojawia się też wątek kryminalny, w który Justyna będzie w jakiś sposób zamieszana. Kim okaże się jej kolega z podstawówki? Kim jest ksiądz zamieszkujący w sąsiedni bloku? Jak ułożą się relacje jej ojca ze słynną Jadźką?
Świetnie napisana książka i świetnie się ubawiłam przy niej. Polecam.

Uśmiałam się na maksa, zabawna i urocza książka lekko, przyjemnie się czyta

DUSIA | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Niestety, bardzo słabo. Obyczajówka nijaka - płytkie postacie, nieciekawe tło. Wątek kryminalny na poziomie trzecioklasisty w podstawówce. Romans? Ależ proszę nie żartować. Dobrnęłam do 50 strony, później już tylko kartkowałam. Taka to biblioteczna pozycja, na którą byłam skazana nie mając nic innego pod ręką.
Nie polecam. Szkoda czasu.

Beata | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Jak się czytuje romanse to potem pragnie się poznać księcia z bajki. Ale życie płata figle i zamiast księcia jest ksiądz. Zabawna w miarę historyjka z wątkiem kryminalnym w tle.

Kachusek | 2015-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Opowieść długo się rozkręca, by nabrać rumieńców pod koniec. Czyta się lekko, jednak nie zafascynowała mnie na tyle by sięgnąć po nią kiedyś jeszcze raz. Banalna, przewidywalna i tytuł jakoś mi nie pasował do treści - "gdyż, albowiem, ponieważ" - główna bohaterka tego pazura niezbyt wykazywała ;)

majeczka241 | 2016-02-18

Tytułową kobietą z pazurem jest bohaterka tego kryminału Justyna, pani po trzydziestce magister kulturoznawstwa. Przez kilka lat pracowała w salonie kosmetycznym z którego zostaje zwolniona. Jej pasją jest czytanie romansów i na ich postawie stworzyła swój obraz idealnego mężczyzny, którego do tej pory nie udało się jej spotkać.

Od czasów szkolnych jest zaprzyjaźniona z dwoma dziewczynami Adą i Baśką na które zawsze może liczyć. Poszukując pracy trafia do nowo otwartego biura matrymonialnego pod nazwą ,,Połówka''. Właścicielem jest dawny kolega szkolny Justyny, Mietek, a siedziba mieści się w piwnicy osiedlowego klubu.

W międzyczasie w okolicy dochodzi do morderstwa. Życie traci znajomy sąsiadki naszej bohaterki, pan Kazimierz. Czy sprawca morderstwa zostanie schwytany? Czy Justyna odnajdzie upragnioną miłość? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie tej zabawnej książki by móc później odpowiedzieć sobie na zadane pytania.

Okładka przyciąga wzrok, jest kolorowa, ładna. zachęca...

książek: 1951
Anna | 2014-08-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Debiutancka powieść Anny Kleiber pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się lektury tak wciągającej, zabawnej, lekkiej i kobiecej. Bawiłam się z nią doprawdy rewelacyjnie, podobnie jak z kolejną publikacją autorki, zatytułowaną "Głupia baba", która swoją premierę będzie miała we wrześniu i ukaże się pod moimi skrzydłami.

Anna Kleiber bardzo chętnie czytuje powieści, które wyszły spod pióra Joanny Chmielewskiej.
Do tej pory ukazały się doceniane w wielu literackich konkursach opowiadania, "Kobieta z pazurem", choć napisana po "Głupiej babie", opublikowana została jako pierwsza, jest więc traktowana jako debiut autorki. Moim zdaniem debiut bardzo udany. Mieszkająca w Luboniu początkująca pisarka jest doktorem nauk rolniczych z zakresu ogrodnictwa. Pracuje w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu.

Główna bohaterka historii, o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć ma na imię Justyna. Niestety nie ma szczęścia w miłości, za to jej ojciec zdaje się mieć je bezsprzecznie. Zakochany po...

Nell | 2018-08-07

Typowa wakacyjna lekturka (nawet jej akcja dzieje się latem) – lekka, humorystyczna, z wątkiem romansowym, a nawet i kryminalnym – ale ten ostatni, zgodnie z tekstem na okładce jest jedynie w tle i rozwija się w samej końcówce. Książka od czasu do czasu błyśnie inteligentniejszym tekstem, czyta się ją szybko, ale jednak czegoś jej brakuje. Jest nieco nudna i wyjątkowo przewidywalna. Ja nie należę do osób, które odgadują co będzie dalej, zdarza mi się to nader rzadko, a tutaj nawet ja dałam radę. To dlatego, że książka jest niejako miksem wielu innych.
Główna bohaterka zupełnie nie ma pazura, jest irytująco niedomyślna, ma trochę wkurzające przyjaciółki. Chociaż z drugiej strony – jest pewnym odpoczynkiem od przebojowych bohaterek, bo jest po prostu zupełnie zwyczajna, taka porządna i spokojna. Inne postacie, drugo- czy trzecioplanowe, są tutaj ciekawsze.