Kobieta z pazurem

Anna Kleiber Wydawnictwo: BIS literatura piękna
BIS
literatura piękna
2014-08-19

Lekka, doprawiona humorem i szczyptą kryminału, opowieść może stać się alternatywą dla mile spędzonego czasu.

Lekka książka, zabawnie napisana. Ojciec wyprowadza się do kobiety, a główna bohaterka traci pracę. Może być gorzej? Małe zawirowania odmieniają życie głównej bohaterki i nic już nie jest takie same.

Konsekwentnie w nurcie kobiecego kryminału pozostaję niezadowolona.

Z Anną Kleiber zetknęłam się już wcześniej, dzięki książce Półtora trupa na głowę. Tamta lektura wywarła na mnie dobre wrażenie, w przypadku Kobiety z pazurem jest już, niestety, znacznie gorzej.

Myślę, że podstawową różnicę stanowi postać głównej bohaterki. Tam nieporadna, starzejąca się i niespełniona...

Typowa wakacyjna lekturka (nawet jej akcja dzieje się latem) – lekka, humorystyczna, z wątkiem romansowym, a nawet i kryminalnym – ale ten ostatni, zgodnie z tekstem na okładce jest jedynie w tle i rozwija się w samej końcówce. Książka od czasu do czasu błyśnie inteligentniejszym tekstem, czyta się ją szybko, ale jednak czegoś jej brakuje. Jest nieco nudna i wyjątkowo...

Cudna, lekka komedia pomyłek. W sam raz na wiosenno-letni wieczór.

Świetna książka lekko się ją czytało.

2049

Niestety, bardzo słabo. Obyczajówka nijaka - płytkie postacie, nieciekawe tło. Wątek kryminalny na poziomie trzecioklasisty w podstawówce. Romans? Ależ proszę nie żartować. Dobrnęłam do 50 strony, później już tylko kartkowałam. Taka to biblioteczna pozycja, na którą byłam skazana nie mając nic innego pod ręką.
Nie polecam. Szkoda czasu.

Uśmiałam się na maksa, zabawna i urocza książka lekko, przyjemnie się czyta

Trochę romansu, trochę sensacji...Książka napisana lekko i z humorem. Dobrze się czyta. Polecam

Na półkach: , , , , ,

Dowcipny romans z wątkiem kryminalnym. Justyna, świeżo po trzydziestce, jest samotna i nie potrafi w nikim się zakochać. Staje się samotna jeszcze bardziej, gdy jej ojciec wyprowadza się do kobiety, z którą właśnie się związał. W dodatku Justyna traci pracę. Na szczęście wkrótce znajduje zatrudnienie w nieco dziwnym biurze matrymonialnym, które otworzył jej szkolny kolega....

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Ebook
  • 2015
  • Literatura polska
  • Powieść obyczajowa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kobieta z pazurem