Nie, Dziękuję! 2

Maniattemasu
komiksy

Bulma3110 | 2014-08-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Manga

Jesteś bankrutem, nie masz pieniędzy i nie wiesz jak pospłacać swoje długi? Myślisz, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia? Państwo Kitano powiedzą Ci jak temu zaradzić. Według nich jedynym i najlepszym rozwiązaniem wydaje się być oddanie córki w zastaw...

Tak oto zaczyna się historia głównej bohaterki (15 letniej Homare Kitano), która trafia do "męskiego haremu" składającego się z trzech "chłopaczków" w wieku licealnym. Każdy z nich jest oczywiście przystojny, inteligentny i utalentowany - także jest w czym wybierać. Dodatkową "atrakcją" jest ojciec, który od razu zaczyna traktować Homare jak członka własnej rodziny (od zawsze chciał mieć córkę). Ba! Jest nią zafascynowany do takiego stopnia, że przymyka oko na wiele z jej wyczynów. Zarówno postaciami, jak i samą fabułą zajmę się później, więc zacznijmy najpierw od ogólnego wizerunku mangi. Będąc posiadaczką oraz wielokrotną czytelniczką każdego z obydwu tomików, śmiało mogę stwierdzić, że każdy z nich został wykonany bardzo...

Pami | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Tak jak i w poprzedniej części mamy tu dużą dawkę humoru.
Szkoda niestety tylko, że nie ma kolejnych części.

Esme | 2016-02-17
Przeczytana: 12 lutego 2016

W drugim tomiku jest zdecydowanie więcej fanserwisu niż w pierwszej, a fabuła wreszcie ma trochę więcej sensu niż tylko funkcja miejsca do upychania mniej lub więcej zabawnych scenek (tym razem moim faworytem okazały się małżelki i ich losy).
Czytając drugi tomik odkryłam też wreszcie, co podświadomie przeszkadza mi w warstwie językowej... Zdrobnienia. Dużo, mnóstwo zdrobnień: paniczyk, foczusia, sklepiki, skorupki, wujaszek, zupka...ble, ble i jeszcze raz ble. Przez to manga (oba tomy) wydaje się jeszcze bardziej dziecinna w odbiorze.
Podsumowując, ta część jest nieco lepsza niż poprzednia, chociaż nadal ma sporo wad.
P.S. Z drugiego tomu można się dowiedzieć, że będąc w Szanghaju warto kupić czekoladę w kształcie wieży Jin Mao i maskotkę pandy! :D

Kyou | 2013-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Dlaczego, dlaczego się pytam? Koniec w połowie mi się podoba w połowie nie. Oczekiwałam... czegoś więcej.

dehira | 2014-07-11

Mniejsza o bohaterów, wartą uwagi postacią w tej mandze jest kot - paskudny, łysy, gruby, robi łapkami "miąchu miąchu" i ma powalające na kolanach akcje. Wspaniały komediowy dodatek do historii :D
Foczusia też warta uwagi.

Bardzo lekkie, zabawne, relaksujące, ostatnie strony mnie rozczarowały, zabrakło fajnego zakończenia.

Bardzo ładnie narysowane i wydane.

Nadnne | 2013-07-23

Kontynuacja "Nie, Dziękuję" nie spodobała mi się podobnie, jak i pierwsza część. Końcówka zostawiła niesmak i pustkę. Czegoś brakuje...spodziewałam się innego zakończenia.
Jednak jako szybka, relaksująca lekturka-może być.

neuromance | 2012-07-07
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2012

Zaczęłam dość niefortunnie od drugiej części, ale na szczęście Autorka pomyślała o takich jak ja, przygotowując krótkie streszczenie pierwszej, tak więc czytać się dało bez problemu. Cukierkowa manga, ambitne to to nie jest z pewnością, acz w tramwaju bawiłam się z "Nie, dziękuję!" świetnie. Miny Ranran są rozwalające. Szkoda, że wyszły tylko dwie części.

Oshiroi | 2013-03-09
Na półkach: Waneko, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2013

Oba tomiki są głupiutkie, ale śmieszne. Pomogły mi się rozerwać i rozluźnić w przerwie pomiędzy poważniejszymi tytułami.

Kamiookami | 2016-10-15
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam