Kenshin, t. 1

Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy

Znakomita manga przygodowa, osadzona w realiach historycznych! Tokio, rok 1879, era Meiji. Do miasta przybywa Himura Kenshin, wędrowny samuraj, na którego lewym policzku widnieje szrama w kształcie krzyża. Miecz z tępą głownią to jego cały dobytek... Bohater poznaje w mieście Kaoru Kamiya, właścicielkę małej szkoły walki. Szkoła została niedawno opuszczona przez uczniów po ataku zbója...

Znakomita manga przygodowa, osadzona w realiach historycznych!
Tokio, rok 1879, era Meiji. Do miasta przybywa Himura Kenshin, wędrowny samuraj, na którego lewym policzku widnieje szrama w kształcie krzyża. Miecz z tępą głownią to jego cały dobytek... Bohater poznaje w mieście Kaoru Kamiya, właścicielkę małej szkoły walki. Szkoła została niedawno opuszczona przez uczniów po ataku zbója podającego się za Zabójcę Battosaia i mordującego ludzi w imieniu Kamiya Dojo. Kenshin pomaga Kaoru pokonać złoczyńców oraz przywrócić dobre imię szkoły. Dziewczyna z wdzięczności przyjmuje przybysza pod swój dach, lecz niestety szybko odkrywa krwawą przeszłość nowo poznanego przyjaciela...r/>Jaką tajemnicę skrywa Kenshin? Co łączy go z legendarnym bezlitosnym mordercą sprzed 140 lat Siepaczem Battosaiem - "Krwawą klingą"?

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,503.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/gfx/ksk/_thumbs/pl/komi...»

Aya1991 | 2014-01-12

Bardzo fajna manga o samurajach. Najbardziej podoba mi się tu postać Kenshina , który wygląda jak słodziutki "facecik" a skrywa w sobie prawdziwą bestię. Ogólnie manga bardzo przyjemna, miejscami zabawna i przede wszystkim bardzo interesująca :)Same postacie narysowane są bardzo fajną kreską, co przykuwa uwagę takich ludzi jak ja (rzadko się zdarza bym przeczytała mangę "ze słabą kreską) lubie nacieszać oko:)

Karolina | 2014-02-15
Przeczytana: 05 lutego 2014

Nigdy nie sądziłam że spodoba mi się manga o tematyce walki , samurajów , wojowników i ogólnie tego wszystkiego. A jednak!:) mamy tutaj i wątki , śmieszne i poważne. I mimo takiej sprzeczności manga ta jest bardzo ciekawa.

Polecam

Tsurara | 2012-05-04

Manga przyjemna, potrafiąca rozbawić,kreska z poczatku na niezbyt wysokim poziomie, znacząco poprawia się w kolejnych tomach, brak scen erotycznych, wiele scen walki, zdarzają się sceny brutalne,największe zalety:interesujące, nietypowe postaci, w szczególności główny bohater; lektura tej mangi potrafi dać wiele do myślenia. Główny motyw: wędrówka człowieka, który walczył za idee, dla dobra ogółu, a zbiegiem lat chce odpokutować za swoje winy i odzyskać spokój wewnętrzny.

Zandi | 2012-12-25

Wspaniała Manga o samurajach w czasie gdy ich epoka już przeminęła. polecam każdemu fanowi Mangi i jak i samurajskich filmów

Anabelle | 2016-11-10
Na półkach: Manga, Przeczytane