Rzymskie zauroczenie

Wydawnictwo: Pascal
Monika

Wielbiciel Włoch i smakosz kawy wyrusza na podbój Rzymu! Martin we Włoszech zakochany jest od dawna. Gdy dostaje propozycję pracy w Rzymie, bez wahania pakuje walizkę i przeprowadza się do Wiecznego Miasta. Nocne spacery wąskimi uliczkami, poranne cappuccino w cieniu antycznych ruin, aromatyczne wino do kolacji... Martin ma tylko jeden problem - jest blondynem i wszędzie, gdzie się pojawia,...

Wielbiciel Włoch i smakosz kawy wyrusza na podbój Rzymu!

Nocne spacery wąskimi uliczkami, poranne cappuccino w cieniu antycznych ruin, aromatyczne wino do kolacji... Martin ma tylko jeden problem - jest blondynem i wszędzie, gdzie się pojawia, wzbudza zainteresowanie, zarówno kobiet, jak i... złodziei.

Czy blondyn w Rzymie przetrwa serię nieoczekiwanych zdarzeń?

Fascynująca, zabawna historia, gdzie wszystko postawione jest na blond głowie.

źródło opisu: http://www.matras.pl/rzymskie-zauroczenie.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/rzymskie-zauroczenie.html

"Rzymskie zauroczenie" ukazuje nam perypetie blondyna z loczkami na głowie wyglądającego jak Kupidynek; zorganizowanego i ułożonego Niemca, z zawodu dziennikarza w zetknięciu z wyluzowaną i czasem nie do końca bezpieczną dla turystów rzymską rzeczywistością. Chłopaka, który wyjechał, by pracować i mieszkać w Wiecznym Mieście. A tutaj wygląda na to, że wszystko sprzymierzyło się przeciwko niemu. Ale nagle pośród tego całego chaosu pojawia się kobieta, a naszego bohatera trafia strzała Amora. Czy przetrwa w Rzymie? Mieście, które od samego początku wita go głównie przeszkodami i problemami? Czy Rzymianie okażą się być pomocni, czy raczej będą liczyć tylko na jego kolejne potknięcia? Jak skończą się jego kłopoty również te sercowe ? Czy uda mu się zaimponować pięknej Włoszce Elisie?

Książka nawet fajnie opisuje zwyczaje Włochów (Rzymian). Mamy tu ukazane często w sposób dowcipny frustracje naszego Niemca Martina, np. kiedy dowiedział się, że Rzym na nadal tylko 2 linie metra, na...

eduko7 | 2018-09-27
Przeczytana: 10 września 2018

Był Amerykanin w Paryżu. Teraz mamy Niemca w Rzymie. Jak odnajdzie się w wiecznym mieście ze swoją skrupulatnością i umiłowaniem uporządkowania? Czy poradzi sobie z realizacją zaplanowanych zadań w tej jakże odmiennej kulturze? Znajdzie przestrzeń dla siebie czy zagubi się? Czy dzięki pobytowi w Rzymie odważy się na nutę szaleństwa i większą otwartość? Jak poradzi sobie z perypetiami uczuciowymi? A czytelnik? Czy poczuje przestrzeń, klimat tego magicznego miasta?

MójPunktCzytania | 2016-12-18

Ależ to było przyjemne. Włoskie klimaty to moje klimaty więc pewnie nie jestem obiektywna, ale książka przeniosła mnie w lepszy świat. Dlaczego lepszy? Bo wydaje mi się on prostszy i taki... oczywisty, konkretny. Emocje nie są skrywane, każdy głośno (!) mówi co chce i jak chce.
Zazdroszczę Autorowi przygód, jakich doznał we Włoszech. Zazdroszczę każdej wypitej doskonałej kawy. Zazdroszczę widoków i głośnych rozmów w tym soczystym języku, jakie go otaczały.
A sama treść książki? Jest odprężająca nie tylko dla wielbicieli Włoch, ale dla każdego, kto szuka w książce wytchnienia, spokoju i uśmiechu. A wstawki włoskich wyrazów i zwrotów - czytając wyobrażałam sobie ich rzeczywiste brzmienie i niekiedy udawało mi się zatracić we włoskim świecie. To było znakomite!

www.mojpunktczytania.blogspot.com

Maggie | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Ot taka sobie lektura... w sam raz do autobusu czy pociągu.

korektorka | 2016-08-18
Na półkach: Przeczytane, Włochy